999 rezultate për

gjeneral

SKANDAL / LLazareviç që kreu krime në Kosovë: Në Hagë mbrojtja Serbinë Pas dhjetë vitesh dhe dhjetë muajsh të kjaluara në burgun e Sheveningenit të Hollandës, Vladimir Llazareviç është rikthy
Ilker Basbug, Gjenerali shqiptar i ushtrisë turke (FOTO LAJM) Ilker Basbug, ish- shefi i Shtabit te Pegjithshem te ushtrisë turke, i cili nuk ka folur asnjëherë për origjinën e tij s
Pse policia nuk e arrestoi të akuzuarin për krime lufte në Kosovë, gjeneralin Dikoviç?! Policia e Kosovës e arrestoi sot Albin Kurtin dhe disa anëtarë të tjerë të Lëvizjes Vetëvendosje. Pyetja që ngrihet ë
Pranga sirianit për falsifikim të dokumentave Policia Kufitare ka arrestuar një shtetas sirian për “Falsifikim të letërnjoftimeve, pasaportave ose vizave". Mbrëmjen e
Gjenerali amerikan: Kosova nuk është objektiv i ISIS-it Shefi i Byrosë së Gardës Kombëtare të SHBA-së, gjenerali Frank J. Grass, ka ligjëruar mbi sfidat aktuale të sigurisë në
Turp! Asnjë nuk u kujtua për ditëlindjen e Gjeneral Luan Haradinaj (VIDEO) Nëse do të ishte gjallë sot ai do të festonte 42-vjetorin e lindjes, por trimat lindin për të rënë e për të jetuar përje
Kandiç: Ka nisur hetimi ndaj gjeneral Dikoviç për krimet në Kosovë Në bazë të akuzave për vepër penale nga ana e Fondit për të Drejta Humanitare, Prokuroria për krime lufte e Serbisë ësht
Deklarata shokuese në "Opinion": Biznesmenë shqiptarë dhe gjeneralë italianë të përshirë në trafikun e drogës Fakte të rënda janë publikuar sonte në emisionin Opinion në Tv Klan ku janë publikuar video të intervistës që gazetari B
Gjeneral Gëzim Ostreni: Si e lashë Amerikën për UÇK-në (VIDEO) Gjenerali Gëzim Ostreni, pasi promovoi librin e tij "Dëshmia e Gjeneralit", ka qënë i ftuar në Radio Televizionin Dukagj
Ja si e rrëzoi gjenerali shqiptar avionin ushtarak serb në Kroaci (VIDEO) Kroacia sapo ka përfunduar festimet e 20 vjetorit të aksionit ushtarak “Olluja” (Stuhia) datë e cila poashtu shënon edhe
Ja kryeshefi i ri i ARM-së Update - Gjeneral–major Metodija Veliçkovski është kryeshefi i ri i Armatës së Republikës së Maqedonisë. Lajmi është
Lufta e Kroacisë, gjenerali me origjinë shqiptare hiqet nga lista e zezë Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sot në 20-vjetorin e pavarësisë së Kroacisë kanë hequr nga lista e zezë emrin e gjenera
Gjenerali serb flet për sulme në Kosovë dhe jug të Serbisë Si në rastin e Kumanovës, mediet e Serbisë vazhdojnë të informojnë për sulme terroriste në veri të Kosovës dhe Luginën e
Gjenerali Allen takon kryeministrin Mustafa Ka nisur para pak minutash në Prishtinë takimi mes kryeministrit Isa Mustafa dhe të dërguarit të posaçëm të Shteteve të
ISIS sjell në Kosovë Gjeneralin John Allen I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara për Koalicionin Global në luftën kundër ISIS, gjenerali John
Fushatën e kandidatit për Konispolin e udhëheqin gjeneralë dhe policë grek (FOTO LAJM) Fushatën e kandidatit për Konispolin, Anastas Gudës e udhëheqin gjeneral dhe policë grek Nga Arben LLALLA - Ba
Ushtarja e Kosovës, gjeneralja e parë femër në Dakota (FOTO LAJM) Amerikania Giselle Wilz, e cila ka shërbyer si ushtare edhe në Kosovë, është bërë femra e parë me gradën e gjeneralit në
Deklarata bombë e gjeneralit maqedonas, televizioni pro-Gruevski e fshin (VIDEO) Ilija Nikolovski, gjeneral në pension dhe ish komandant i Korpusit të dytë, në një intervistë për "Kanal 5" dha një anal
Mblidhet Këshilli i Sigurisë, mungojnë shqiptarët Në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë, të thirrur nga presidenti Gjorgje Ivanov pas incidentit në Gushincë, nuk ishte i p
Serbia dekoron gjeneralin Dikoviç, i dyshuar për krime lufte në Kosovë Shteti serb ka dekoruar gjeneralin Lubisha Dikoviç, i akuzuar për krime lufte në Kosovë. Ish-presidenti dhe lideri i