999 rezultate për

gjeneral

Gjenerali i Putinit arrestohet për korrupsion Është arrestuar edhe një zyrtar i lartë shtetëror në Rusi i cili ishte njeriu kryesor për formimin e gardës ruse. Bëh
Gjenerali britanik: NATO dhe BE duhet të ndalin bashkë ndikimin e Rusië në Ballkan NATO nuk mund të ndalojë e vetme Rusinë dhe duhet të formulojë një "strategji të madhe" për sigurinë një Evropë me Bashk
Gjenerali Dikoviç: Kemi mbrojtur jetën e 15 mijë shqiptarëve në Drenicë Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë së Serbisë, Lubisha Dikoviç, duke folur për përfshirjen e tij në krime lufte
Ja kush është këshilltarja shqiptare e Ivanovit (FOTO LAJM) Kreu i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, i cili është në krye të detyrës prej gati 8 vitesh, herë pas here ka luajtur rol të rë
Trump emëron gjeneralin McMaster si Këshilltar të Sigurisë Kombëtare Presidenti Donald Trump ka emëruar Gjeneralin e ushtrisë H.R McMaster si këshilltarin e ri të sigurisë kombëtare. Pre
Skandali, Gjykata dhe IKMT-ja gjobisin qytetarin pa gjeneralitete Një 33-vjeçar nga fshati Pistull i Bashkisë Vau i Dejës është bërë "viktima" e radhës nga institucionet shtetërore.
Gjenerali i Trump: Kosova duhet të bëhet me ushtri James Mattis, gjenerali legjendar amerikan që tash në Administratën e Donald Trump do të ketë rolin e Sekretarit (Minist
Paralajmëron gjenerali amerikan: Lufta në Evropë nuk është më e pakonceptueshme Gjenerali amerikan në pension, Stanley McChrystal, paralajmëron se lufta në Evropë nuk është e pamundshme. Siç shkrua
Trondit ish-gjenerali serb: Dinim çdo lëvizje të Adem Jasharit, kishim një ish-ministër shqiptar spiun në UÇK (FOTO LAJM) Ish gjenerali i ushtrisë serbe, Stevan Duroviç, ka thënë se ushtria serbe ka pasur spiunë shqiptarë të përfshirë në UÇK,
Treni i Serbisë / Gjeneral i Kosovës zbulon planin: Ja kur do ndërhynim Imri Ilazi, Gjenerali i Forcës së Sigurisë së Kosovës, ka bërë të ditur planin e ndërhyrjes së Forcave Speciale gjatë ar
Ish-gjenerali i Armatës Jugosllave: Policia të marrë masat kundër planeve të Serbisë Ish-gjenerali i Armatës Jugosllave, Ramadan Qehaja, vlerëson se planet e mirëpërgatitura të Serbisë janë në funksion të
Meta: Mirënjohje për Gjeneralin e madh të artit Kryeparlamentari Ilir Meta ka thënë se humbja e aktorit Bujar Lako mbetet një trishtim i thellë për të gjithë. Meta
Kabineti 'Trump'/ Gjeneralë, bankierë, miq të Rusisë dhe pak gra Kush është kush në kabinetin e presidentit Donald Trump? Një galeri me portrete nga gazeta gjermane “Die Zeit”. Betsy
Trump zgjedh gjeneralin e pensionuar Kelly për sekretar të Sigurisë së Brendshme Presidenti i zgjedhur, Donald Trump planifikon të nominojë gjeneralin e pensionuar të marinës, John Kelly për të udhëheq
Njihuni me 10 gjeneralët më të fortë që kanë dominuar për vitin 2016 (FOTO LAJM) Çdo ushtri e suksesshme dhe e fortë, përveç anës ekonomike e cila luan një rol të rëndësishëm në fuqizimin dhe modernizi
Njihuni me gjeneralen e parë femër në Forcat e Armatosura (FOTO) Manushaqe Shehu është e para femër që gradohet gjenerale në historinë 104-vjeçare të Forcave të Armatosura të Shqipërisë
Gjenerali jugosllav gjykohet si spiun i SHBA-ve Ish-gjenerali i Ushtrisë Jugosllave Momcilo Perisiç, akuzohet nën dyshimet për spiunazh, pasi dyshohet se i ka kaluar do
Një grua Gjenerale për herë të parë në ushtrinë shqiptare Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, teksa ka qënë e pranishme në një tryezë me temë “Të drejtat e grave në Shqipëri”, k
Grekët kërkojnë varreza të tjera për ushtarët në Shqipëri Shqipëria dhe Greqia rinisin dialogun e përbashkët sa i takon diskutimit të çështjeve pezull, duke lënë mënjanë tensione
Rusia po rikthen aleancat sovjetike Pas Sirisë, Moska duket se po zgjeron bashkëpunimin dhe afrohet edhe më shumë me një aleat tradicional të Washingtonit,