999 rezultate për

gjeneral

Ish-gjenerali tajlandez dënohet për trafikim me qenie njerëzore Një ish gjeneral tajlandez, është dënuar me 27 vite burgim për trafikim me qenie njerëzore, pas një gjykimi historik.
Ish-gjenerali kroat: Jugosllavët shkaktuan zjarret masive, ata na urrejnë Ndonëse kompetentët kanë deklaruar se shkaqet e zjarreve duhet të analizohen, shumë qytetarë të Kroacisë janë të bindur
Këto janë kushtet specifike për sekretarin e kuvendit që kërkon VMRO-ja Sekretari gjeneral i Kuvendit duhet së paku pesë vite të mos ishte aktivizuar politikisht, të njohë gjuhën angleze dhe t
Gjenerali amerikan: Bashkëpunimi me FSK-në, gjëja më e mirë në karrierë Gjenerali i ushtrisë së Iowas, Timothy Orr ka thënë se bashkëpunimi me FSK-në dhe Kosovën është gjëja më e mirë që ka bë
Qeveria me dy zv.sekretarë gjeneral Qeveria e re e Zoran Zaevit do të ketë dy sekretarë gjeneral përkatësisht një nga BDI dhe një tjetër nga Aleanca për shq
6 mijë euro bileta për jashtë, paditet gjenerali kandidat i PD-së Ish-shefi i Shtabit të Përgjithshme të FA, Xhemal Gjunkshi, kandidat i PD në qarkun Dibër, i dyti në listë është paditur
Lista e PD, Basha kandidon gjeneral Gjunkshin në Dibër Partia Demokratike më në krye Lulzim Bashën i ka dorëzuar KQZ-së listën me 140 kandidatë për zgjedhjet e 25 qershorit.
Flet gjenerali i ushtrisë shqiptare: Dritan Demiraj nuk është "rambo me muskuj", por... (FOTO LAJM) Gjenerali Piro Ahmetaj, i cili është këshilltari i Presidentit Bujar Nishani ka komentuar emërimin më të fundit në krye
Mattis zotohet se do t'i shkatërrojë pjesëtarët e ISIS-it Ministri amerikan i Mbrojtjes, James Mattis u zotua të premten se koalicioni me në krye SHBA ka rrethuar pjesëtarët e “S
Ish-komandanti i KFOR-it: Kosova duhet ta ketë ushtrinë e saj Ish komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjenerali gjerman Volker Halbauer, në një takim me studentët e kolegjit ISPE ka thën
"Lufta për Republikën e Re", Basha bën provën gjenerale në zgjedhjet e Kavajës Pasi po sheh që maxhoranca nuk ka ndërmend të tërhiqet nga zhvillimi i zgjedhjeve dhe lëshimi mbi qeverinë teknike, Lulz
Gjeneral Harris njihet me arritjet e FSK-së Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjeneral-lejtenant Rrahman Rama priti të martën në takim pune komandan
Gjenerali amerikan: Kina po planifikon vrasjen e liderit të Koresë së Veriut Gjenerali në pension Jack Keane ka deklaruar se Kina ka një plan për vrasjen e liderit të Koresë së Veriut Kim Jong-un,
Ja çfarë thotë gjenerali Ostreni për marrjen e mundshme të Kuvendit me forcë Në zgjidhjen e krizës ne mbështesim 67 deputetët, mbështesim shumicën e krijuar, pasi këtë shumicë e ka zgjedhur populli
Sulmi kimik në Siri, zbulohet gjenerali i Assadit që vrau dhjetra fëmijë me gaz kimik (FOTO LAJM) Është zbuluar identiteti i personit i cili sulmoi me gaz kimik civilët në Siri, ku për pasojë mbetën të vdekur më shumë
Trembet gjenerali amerikan: Nuk kemi mbrojtje nga numri i madh i raketave ruse (FOTO LAJM) Gjenerali i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Xhon Hajten, ka thënë se SHBA-të dhe aleatët e tyre nuk kanë mbrojtje nga
Gjenerali amerikan sugjeron armatosjen e Ukrainës Kreu ushtarak i NATO-s në Evropë, Curtis Scaparrotti mbështet faktin që SHBA-të të furnizojnë me armë Ukrainën për ta nd
19-vjetori i Epopesë së Dukagjinit, pa gjeneral Haradinajn Në qytetin e Deçanit u shënua 19-vjetori i Epopesë së Dukagjinit. Pikërisht në këtë zonë u shënua fillimi i luftës front
ALARMI/ Gjenerali i NATO: Putin po furnizon me armë talebanët Një komandat i lartë i NATO-s, ka deklaruar se Rusia mund të jetë duke i ndihmuar me furnizim militantët talibanë, të ci
Gjenerali amerikan: Rusia po dislokon raketa balistike kundër NATO-s Rusia ka vendosur në dispozicion raketa balistike në det si kundërpërgjigje ndaj kërcënimeve të mundshme të NATO-s dhe ë