999 rezultate për

gjeneral

Këta janë kolonelët e gjeneralët nazistë që drejtuan turmën e grekëve në Bularat (FOTO LAJM) Historiani shqiptar Arben Llalla së funmdi ka publikuar disa foto ku sipas tij, personat që shihen janë kolonelë gjenera
OVL e UÇK-së paralajmërojnë sërish protesta për lirimin e menjëhershëm të Sylejman Selimit Organizata e Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka kërkuar lirimin e menjëhershëm të Gjeneral Sylejm
Këta janë dy gjeneralët e rinj të ushtrisë shqiptare (FOTO LAJM) Në mjediset e Shtabit të Përgjithshëm të FA, u zhvillua ceremonia e gradimit të gjeneral brigade Albert Mullai dhe gjene
Kush është ministri i ri i Brendshëm, Gjeneral Sandër Lleshi Sandër Lleshi është njoftuar se do të jetë ministri i ri i Brëndshëm i cili do të zëvendësojë Fatmir Xhafën. Këtë e
Rishfaqet "Gjeneral" Nehat Kulla: Kjo është kërkesa e tij e fundit I "forti" i Tiranë gjatë vitit të mbrapshtë 1997, Nehat Kulla është shfaqur në publik pas kërkesës për lirim nga burgu,
Vdes gjenerali gjerman, debati me serbët në Morinë që e përjetësoi (VIDEO) Në qershor të vitit 1999 gjenerali Helmut Harff dridhej nga padurimi. Nga shtabi i NATO-s në Durrës ai po përgatiste hyr
Gjenerali serb thotë se ka bërë masakra në Kosovë, do ta mbronte me raketa Millosheviçin Gjenerali i pensionuar serb Nebojsha Pavkoviq, i dënuar më 22 vjet burgim për krime lufte në Kosovë, ka dhënë një interv
Kjo është ushtria e Gjenerale Monikës që do të bëjë namin në shtator (VIDEO) LRI është duke bërë kampin e përvitshëm në Jalë me të rinj nga i gjithë vendi. Gjatë mbrëmjes së djeshme ata kanë bër
Gjenerali serb: Spiunët tanë do të veprojnë në Kosovë Ngritja parandaluese e gatishmërisë luftarake në të gjithë territorin e Serbisë për shkak të tensioneve në Kosovë është
Gati për çdo rast, Batalionit të Forcave Speciale i shtohen edhe 13 ushtarë të rinj (FOTO LAJM) 13 efektivë të Forcave të Armatosura u certifikuan si pjesëtarët më të rinj të batalionit të Forcave Speciale. Ushtar
Paralajmërimi i frikshëm nga Ish-gjenerali i NATO-s: Turqia dhe Rusia po luajnë lojën ballkanike Gjenerali amerikan Wesley Clark, i cili në një tekst autorial në “The Washington Post” kishte vlerësuar se Ballkani mund
Gjendet i vdekur vëllai i ish-gjeneralit në Mat Gjendet i vdekur vëllai i ish gjeneral Gjin Markut nga Bazi i Matit. Ndue Gjinaj (Marku) 84 vjeç, i cili punonte si
Gjenerali kroat bën shqiponjën për inat të serbëve (FOTO LAJM) Lojtarët shqiptarë të kombëtares zviceriane, Xhaka dhe Shaqiri cmendën serbët duke bërë simbolin e shqiponjës pasi shënu
Gjenerali serb tregon si ishin tmerruar nga UÇK Gjenerali i Millosheviqit Vlladimir Llazareviq pretendon se “ka pasur sulm të forcave tokësore të NATO-s në Kosovë në vi
Incident në Prizen gjatë vizitës së Metës, ndërhyn Haradinaj Ditën e sotme shënohet 140-vjetori i Lidhjes së Prizrenit. Në një aktivitet ku prezent ishte edhe presidenti Ilir Met
Ish-gjenerali kroat paralajmëron luftë në Ballkan, a do të jenë palë shqiptarët? Një luftë të re në Ballkan po e paralajmëron gjenerali në pension i Kroacisë, Pavao Miljavac. Miljavac që ka qenë edh
Gjenerali tregon arsyen pse Enveri i vrau burrin dhe e internoi Liri Belishovën Ish-antarja e Byrosë politike e Komitetit Qendror të PPSH-së, Liri Belishova është ndarë nga jeta në moshën 92 vjecare.
Ish-gjenerali rus: Nëse aleatët godasin Sirinë, Rusia do godasë Qipron Lejtnant-Gjeneral Evgeny Buzhinskiy, i cili ka shërbyer në Shtabin e Përgjithshëm të Rusisë tha se nëse “do të derdhet g
Dalin pamjet, çfarë po ndodh brenda sallës së gjykatës (VIDEO) Po zhvillohet në kushte tensioni seanca e sotme për 23 të ndaluarit për protestën e Kalimashit kundër taksës në Rrugën e
Gjenerali rus: Bota do përjetojë luftën e fundit në histori Ish-gjenerali rus ka paralajmëruar Botën se është në prag të “luftës së fundit në historinë e njerëzimit” në mes të paso