999 rezultate për

gjeneral

Hajdari sulmon Gjinushin: Mbi samar ka hipur "gjenerali" në pension Kryetarja e Grupit Parlamentar të Demokratëve, Rudina Hajdari ka reaguar për vendosjen e Skënder Gjinushit në krye të Ak
I veshur si Gjeneral dhe me orën "Atlantic", kështu e "futi golin" sot Kujtim Gjuzi (VIDEO) Kujtim Gjuzi është deputeti më i ri që ka hyrë në Kuvend. Ai ka qenë pjesë e listës “Basha” i cili doli në zgjedhjet e 2
Gjenerali 100 vjeçar: Pse nuk e vramë Enver Hoxhën Gjenerali 100 vjeçar Rrahman Parllaku tregon arsyet se pse nuk e vranë Enver Hoxhën në një intervistë në Channel One.
Berisha nxjerr emrat: Këta janë grabitësit e vërtetë të Rinasit Ish-Kryeministri Sali Berisha akuzon se pas grabitjes të shekullit në 9 prill në Rinas, qëndrojnë të tjerë persona dhe j
Kush e vrau Admir Muratajn? Berisha flet me emra Ish-kryeministri Sali Berisha referuar grabitjes së të paktën 10 milionë eurove në aeroportin e Rinasit, pasditen e 9 pr
Ish-Gjenerali Lleshaj nuk shqetësohet pse Xhaçka e sfidoi me ushtri Grabitja e 10 milion eurove në Rinas ishte një shkelje e rendë e sigurisë kombëtare të vendit, ashtu siç ka deklaruar ed
Plas në qeveri, Xhaçka i bën "puç" me ushtri Gjeneral Lleshit Ministria e Mbrojtjes Olta Xhaçka njoftoi pak më parë angazhimin e forcave speciale të ushtrisë për të ruajtur rendin pë
Po marshohet drejt perëndimit, mijëra forca dhe ky gjeneral rrezikojnë të derdhin lumenj gjaku (FOTO LAJM) Libia rrezikon të përballet me një përplasje të madhe ushtarake mes dy fraksioneve pas rrëzimit të Gadafit në vitin 2011
Njihuni me Wesley Clark, gjenerali që nënshtroi Serbinë Dje është shënuar përvjetori i njëzetë i bombardimeve të NATO-s ndaj Serbisë që ndaloi luftën në Kosovë. Kur kujtohet k
Gjenerali amerikan: Rusia po financon parti politike në Ballkan Komandati i forcave amerikane në Evropë, Gjenerali, Curtis Scaparrotti, ka thënë se Rusia vazhdon të jetë “kërcënim krye
Gjenerali i NATO-s: As e çojmë ndërmend të largohemi nga Kosova Gjeneral-lejtnant Christian Juneau, zëvendëskomandant i Komandës së Forcave të Bashkuara në Napoli, Shtabi i NATO-s, fto
Alarmon gjenerali amerikan: Ballkani është i brishtë, Rusia po vepron Situata e sigurisë në Ballkan është shumë e brishtë dhe vendet e Ballkanit janë shënjestra kryesore të ndikimit malinj t
Vrau të "fortin e Tiranës", Gerd Gjenerali lë qelinë Gert Gjinarari, i njohur gjerësisht si "Gerd Gjenerali" ka lënë qelinë e burgut të Drenovës gjatë mbrëmjes së të shtunës
Haradinaj i ashpër me gjeneralin: Mos nxirr sekrete përndryshe shkarkohesh Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj ka reaguar ndaj një deklarate të Komandantit të Forcës së Sigurisë së Kosovë
Haradinaj:Nuk di për gjeneralin amerikan, taksa qëndron Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me gjithë krerët e shtetit, ku tha s
Tronditet Forca Detare, kërkohet shkarkimi i Gjeneralit (FOTO LAJM) Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka gjetur fajtorët e vjedhjes së depos së armëve në Pashaliman duke kërkuar kështu shk
Historia e ruses bukuroshe që u dashurua me gjeneralin shqiptar (FOTO LAJM) Raimonda Shundi Dervishi Rusja, që jeton mbi 63 vjet në Shqipërinë e viteve ‘50 pa u dëmtuar asnjë grimë nga n
Trump emëron gjeneralin e ri të ushtrisë amerikane Presidenti Amerikan Donald Trump, të shtunën e ka zgjedhur si ditë për të emëruar shefin e ri të Forcave të Armatosura t
Një gjeneral turk pret tortën e Pavarësisë së Shqipërisë me ushtarët shqiptarë (FOTO LAJM) Historia nuk mund të ndryshohet. Madje, në situata të caktuara ajo tregohet mjaft ironike. Kështu ka ndodhur ditën e
Serbët në panik, Kosova me Interpol-in do të futë në burg gjeneralin Sa më shumë që po afrohet dita e mbajtjes së Asamblesë së Përgjithshme të INTERPOL-it në Serbi po shtohet frika nga anët