999 rezultate për

gjeneral

Provat gjenerale, ndizen sot 9 radarët e mbrojtjes Eskspertë të ushtrisë dhe të një kompanie e cila ka marrë përsipër rregullimin e sistemit mbrojtës të ushtrisë shqiptare
Ministri Çeku dekoroi gjeneralmajorin Timothy Orr Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Agim Çeku ka dekoruar sot komandantin e Gardës Kombëtare të IOWA-s, gjeneralma
Gjenerali Tejta: UÇK po kërcënonte me sulme në Shkup Gjenerali amerikan Entoni Tejta, udhëhoqi operacionin për tërheqjen e ish pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare n
SHBA do të mbajë 10 mijë trupa në Afganistan Shtetet e Bashkuara të Amerikës parashikojnë të lënë 10.000 ushtarë në Afganistan për një periudhë prej dy vitesh pas pë
Kodheli vizitë në KFD dhe QNOD (FOTO-LAJM) Ministrja e Mbrojtjes, znj. Mimi Kodheli bëri sot një vizitë në Komandën e Forcës Detare në Durrës. Pas takimit që pati
Koloneel Ilaz Dërguti promovohet me dekret të Presidentes Ministria për Forcën e Sigurisë së Kosovës, në një ceremoni solemne përmes komandantit të Forcës së Sigurisë së Kosovës,
Kostaq Karoli merr “Certifikatën e Mirënjohjes” Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FARSH, gjeneralmajor Jeronim Bazo i ka akorduar Profesor Dr. gjeneralmajor Kostaq Kar
Ministri italian i mbrojtjes viziton KFOR-in në Prishtinë Ministri italian i mbrojtjes, Mario Mauro, vizitoi sot Kontigjentin italian të KFOR-it në Prishtinë. kjo vizitë vjen vet
Gjeneral Abaz Lleshi rikthehet në detyrë Gjykata e Tiranës urdhëron Ministrinë e Mbrojtjes, që aktualisht drejtohet nga znj.Mimi Kodheli, të rikthejë në detyrë G
Urdhri i panjohur për të bombarduar qelinë e Nanos në burgun Bënçës Ylli Dimraj, gjenerali 65- vjeçar i cili ka drejtuar aviacionin luftarak në pranverën e mbrapshtë të vitit 1997 ka vendo
Betohet Shefi i Shtabit të FA (FOTO-LAJM) Jeronim Bazo, Shefi i ri Forcave të Armatosura mori të premten zyrtarisht detyrën pasi bëri betimin tek Presidenti i Rep
Gjeneralët e ushtrisë së vdekur Pesë vjet më parë, në vitin 2008, Parlamenti grek priste të fuste në axhendën e tij t
Gjeneralët e ushtrisë së vdekur Pesë vjet më parë, në vitin 2008, Parlamenti grek priste të fuste në axhendën e tij t
Gjenerali turk Ozel viziton FSK-në Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK-së) gjeneral lejtnant Kadri Kastrati, ka pritur në vizitë zyrtare shefin
Vietnam, vdes gjenerali që mposhti Francën e SHBA-në Ndërron jetë në moshën 102 vjeçare, Vo Ngujen Giap, gjenerali vietnamez i cili konceptoi dhe drejtoi fitoret ushtarake t
Opozita siriane nuk e pranon planin ndërkombëtar Plani i Rusisë për të pastruar Sirinë nga armët e saj kimike nuk do të sjellë zgjidhjen e konfliktit në vend. Këtë komen
Ministri Xhaferri takohet me gjeneralin Krej Ministri i Mbrojtjes Talat Xhaferri është takuar ditën e sotme me komandantin e Gardës Kombëtare të Vermontit, gjeneral-
Gjenerali Farina në krye të KFOR-it Gjenerali italian Salvatore Farina në shtator e merr detyrën në krye të KFOR -it nga gjenerali gjerman Wolker Halbauer.
Stërvitja shqiptaro-britanike Kanë mberritur Rinas trupat britanike të aviacionit që do të marrin pjesë në stërvitjen më të madhe të organizuar ndonjë
Blotz vizitoi barrikadën mbi Ibër Sot Mitrovica ka mirëpritur një delegacion të lartë ushtarak të NATO-s ku ishte edhe gjenerali gjerman Josef Blotz. P