E FUNDIT/ Super super Kumbulla! Shqiptari realizon supergol me Romën (VIDEO)
999 rezultate për

gjelle

Biskota me kripë Përbërësit 125 gr gjalpë 1 gotë të çajit vaj vegjetal 1 vezë 2 lugë të gjellës uthull 3,5 gota miell 1
Pini këtë lëng magjik dhe i thoni lamtumirë dhimbjes së gjunjëve E rëndësishme mbi këtë sëmundje është të dihet se kjo nuk trajtohet menjëherë. Megjithatë, ekzistojnë disa trajtime që n
Bëjeni vetë antibiotikun e fuqishëm natyral Të gjithë ne nuk mund t’i shpëtojmë që të paktën një herë të sëmuremi gjatë dimrit ose të kalojmë një grip. Më poshtë
Pica me fruta Përbërësit 1,5 gota gjalpë 1,5 gota sheqer 1 lugë të gjellës Levore portokalli 1 lugë të gjellës vanilje 2 vezë
Si të gatuajmë gjellë me presh Përbërësit: 1 kg mishi i viçit i zier ( si tek receta e mepareshme) 1 kg presh 2 karrota (me preference) 1 patate
Maskë për rikthimin e kaçurrelave tuaja Kaçurrelat mund të jenë një "bekim", por nëse nuk dini të kujdeseni për to mund të shndërrohen në një “makth” ! Flok
Maska që bën mrekulli për heqjen e akneve Aknet janë një problem vërtet serioz dhe ndonjëherë të vënë edhe në siklet por dermatologët kanë zbuluar një maskë e cil
Supë me qumësht dhe perime Përbërësit 800 ml qumësht 250 gr kërpudha 2 karotë 150 gr bizele 2 kokrra patate 1 kokërr qepë 1 lugë gjelle vaj
Si të gatuajmë supë me perime Përbërësit: 1 qepë (e madhe, e qëruar dhe e prerë imët) 2 thelpinj hudhër (të prerë imët) 2 karotë (të mëdha, të që
Antibiotiku më të mirë që mund ta përgatisni vetë Shafrani, uthulla e mollës, hudhra, qepa dhe rrepat janë produkte ushqimore të jashtëzakonshme dhe njëkohësisht edhe ant
Pastiçe me kos, vezë dhe djathë Përbërësit (për 3 – 4 persona) Makarona, 250 gr Veze, 4 kokrra Kos, 3 kuti Djath i bardhë, 200 gr Vaj ulliri, 6
Ky është ilaçi më i mirë kundër kolesterolit dhe shtypjes së lartë të gjakut Kjo recetë ka filluar të fitoj famë në dekadën e fundit, për arsye se është ndër ilaçet më të mira natyrale kundër nivel
Si të gatuajmë gjellë me presh Përbërësit: 1 kg mishi i viçit i zier ( si tek receta e mepareshme) 1 kg presh 2 karrota (me preference) 1 patate
Mësohet njëra nga gjellët e preferuara të Haradinajt Kandidati për kryeministër i koalicionit PAN Ramush Haradinaj i cili sot ka vënë kurora lulesh tek përmendorja dedikuar
Kjo lule që nënvlerësohet nga të gjithë shëron zemrën, venat , sklerozën Me Lulen e Akilit mund të kurohen sëmundje të shumta, duke filluar nga sëmundjet nervore, të zemrës e deri te variçet.
Supë me perime dhe qumësht Përbërësit 800 ml qumësht 250 gr kërpudha 2 karotë 150 gr bizele 2 kokrra patate 1 kokërr qepë 1 lugë gjelle vaj
Përbërësi që do të ndryshojë lëkurën tuaj! Një fytyrë e butë dhe pa akne. Kjo mund të jetë dëshira më e madhe e një femre. Ne shpenzojmë mijëra dollarë në produkt
Recetë e lehtë për Tiramisu Përbërësit 1 Tako te gatshme PËR TA LAGUR 1 gotë të çajit ujë të vakët 1 luge te gjelles kafe 1 luge te gjelles
Kek i mbushur me krem Përbërësit 2 vezë 1 gotë të çajit sheqer 1 gotë të çajit qumësht gjysme gote te çajit vaj vegjetal 1 vanilje 1 P
Receta verore, akullore me shalqi Përbërësit 3,5 gota shalqin 6 luge te gjelles mjalte 1 luge te gjelles lëng limoni 1/2 gota jogurt 6 Kivi 1 luge