999 rezultate për

gjelle

Si të gatuajmë supë me perime Përbërësit: 1 qepë (e madhe, e qëruar dhe e prerë imët) 2 thelpinj hudhër (të prerë imët) 2 karotë (të mëdha, të që
Antibiotiku më të mirë që mund ta përgatisni vetë Shafrani, uthulla e mollës, hudhra, qepa dhe rrepat janë produkte ushqimore të jashtëzakonshme dhe njëkohësisht edhe ant
Pastiçe me kos, vezë dhe djathë Përbërësit (për 3 – 4 persona) Makarona, 250 gr Veze, 4 kokrra Kos, 3 kuti Djath i bardhë, 200 gr Vaj ulliri, 6
Ky është ilaçi më i mirë kundër kolesterolit dhe shtypjes së lartë të gjakut Kjo recetë ka filluar të fitoj famë në dekadën e fundit, për arsye se është ndër ilaçet më të mira natyrale kundër nivel
Si të gatuajmë gjellë me presh Përbërësit: 1 kg mishi i viçit i zier ( si tek receta e mepareshme) 1 kg presh 2 karrota (me preference) 1 patate
Mësohet njëra nga gjellët e preferuara të Haradinajt Kandidati për kryeministër i koalicionit PAN Ramush Haradinaj i cili sot ka vënë kurora lulesh tek përmendorja dedikuar
Kjo lule që nënvlerësohet nga të gjithë shëron zemrën, venat , sklerozën Me Lulen e Akilit mund të kurohen sëmundje të shumta, duke filluar nga sëmundjet nervore, të zemrës e deri te variçet.
Supë me perime dhe qumësht Përbërësit 800 ml qumësht 250 gr kërpudha 2 karotë 150 gr bizele 2 kokrra patate 1 kokërr qepë 1 lugë gjelle vaj
Përbërësi që do të ndryshojë lëkurën tuaj! Një fytyrë e butë dhe pa akne. Kjo mund të jetë dëshira më e madhe e një femre. Ne shpenzojmë mijëra dollarë në produkt
Recetë e lehtë për Tiramisu Përbërësit 1 Tako te gatshme PËR TA LAGUR 1 gotë të çajit ujë të vakët 1 luge te gjelles kafe 1 luge te gjelles
Kek i mbushur me krem Përbërësit 2 vezë 1 gotë të çajit sheqer 1 gotë të çajit qumësht gjysme gote te çajit vaj vegjetal 1 vanilje 1 P
Receta verore, akullore me shalqi Përbërësit 3,5 gota shalqin 6 luge te gjelles mjalte 1 luge te gjelles lëng limoni 1/2 gota jogurt 6 Kivi 1 luge
Bëni kërpudha të marinuara me hudhra dhe erëza Kërpudhat e freskëta shkojnë më shumë nëse i marinoni hudhra, erëza dhe vaj ulliri. Servirini me pak bukë të thekur dhe
Recetë për supë me fileto pule Përbërësit për 4 persona: 400 gr fileto pule 1 filxhan çaji makarona supe 1 lugë gjelle kos 1 vezë 1 lugë
Ëmbëlsirë me çokollatë Përbërësit Për brumin: 200 gr miell 2 vezë 200 gr sheqer 3 lugë gjelle kakao 5 gr kripë 1 sheqer v
Kjo maskë bën mrekulli për heqjen e akneve Aknet janë një problem vërtet serioz dhe ndonjëherë të vënë edhe në siklet por dermatologët kanë zbuluar një maskë e ci
Disa receta të shpejta për një mëngjes të shëndetshëm Një mëngjes i shëndetshëm është në një farë mënyre gjysma e punës nëse do i referohemi energjive të marra për një ditë t
Zhdukni pikat e zeza në trup me këtë metodë natyrale Pikat e zeza janë me të vërtetë bezdisëse dhe shkatërrojnë pamjen. Ato dalin për shkak të qelizave të vdekura të lëku
Si të bini në gjumë brenda një minute Nëse keni ankth ose jeni të stresuar para ndonjë ngjarjeje të rëndësishme, rënia në gjumë dhe qëndrimi në gjumë mund të
I vuri litarin në fyt gruas se nuk i bëri gjellë, rrëfehet në polici burri Zbardhet dëshmia në policia e burrit që pas sherrit se nuk i kishte bërë gjellën mbyti me litar gruan, duke e lënë në gj