999 rezultate për

gjejne

Disa krenohen e disa e gjejnë qesharak, emri i këtij fshati shqiptar do t'ju habisë Toponimet e vendeve janë gjithnjë interesant nëse merren për studim apo nga rrënja që krijon emrin e tyre. Në Shqipër
Lori Hoxha poston foto pa makijazh, fansat i gjejnë një ''defekt'' (FOTO LAJM) Lori Hoxha është njëra nga trashëgimtarët e gjigandit “Top Channel”. Ajo kujdeset për çdo detaj të pamjes së saj. Por
Fitoi festivalin e Sanremo-s, italianët i gjejnë sozinë futbollist këngëtarit shqiptar (FOTO LAJM) Ermal Meta u shpall fitues në festivalin e Sanremo-s, së bashku me këngëtarin, Fabricio Moro, me këngën “Non mi avete fa
Xhemi Shehu largohet nga mediat sociale, por ja ku e gjejnë (FOTO LAJM) Arbana Osmani dhe Xhemi Shehu janë jo vetëm kolege të mira, por edhe mike të pandashme. Ato këtë mëngjes duket se k
Xhemi Shehu largohet nga mediat sociale, por ja ku e gjejnë (FOTO LAJM) Pas mbylljes së sezonit të Portokallisë, moderatorja e talentuar Xhemi Shehu ka qëndruar larg syrit të publikut. Par
Artisti bëri një gabim në këtë pikturë, vetëm 1 në 80 persona e gjejnë (FOTO LAJM) Ushtrimet e trurit janë të dobishme për të rinjtë për të zhvilluar aftësitë e tyre, ndërsa për të moshuarit mund të ndih
Skënderbeu i pashpirt, bën merkato tek rivalët Dejvi Bregu kërkohet nga shumë ekipe brenda dhe jashtë vendit, por problemi qëndron te Luftëtari. Kjo thuhet pasi u d
Gjuetarët e thesareve duhet t'ja japin shtetit shqiptar floririn që gjejnë Nëse zhyteni në thellësitë e detit gjeni një amforë në det, bëni mirë ta ruani dhe të mos e hidhni. Kushdo që rastësi
Stadiumet në Seria A po rigjejnë tifozët Sezoni 2017-2018 ka rikthyer njerëzit në stadiumet e Italisë ku investimet e vitit të fundit kanë rritur edhe pritshmëri
Panë "një njeri të ngrirë nga i ftohti", banorët shokohen nga ajo që gjejnë (FOTO LAJM) Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Brampton Park në Neëcastle-under-Lyme, Staffordshire, ku disa banorë janë trembur
Diplomati austriak: Rama dhe Vucic mund të gjejnë zgjidhje për Kosovën Pёr ta zgjidhur konfliktin mes Serbisё dhe Kosovёs nё bisedime nuk duhet tё ketё tem
8 diferencat mes njerëzve të sinqertë dhe atyre të shtirur, ju ku e gjeni veten? Shumica prej nesh kemi arritur të paktën njëherë në një pikë dhe kemi pyetur veten se kush mund të jetë njeri i mirë dhe
Ancelotti shpërngulet në Angli, mediat mundohen të gjejnë arsyen Carlo Ancelotti ka vendosur të jetojë në Londër, edhe pse për momentin nuk është i punësuar në ndonjë skuadër angleze.
Familjarët gjejnë të mbytur në kanal 76 vjeçarin Një 76 vjecar është gjetur i mbytur në një kanal në Skrapar. Sipas policisë dyshohet se ai ka rrëshkitur duke u rrëzu
U arratis nga Korea e Veriut, mjekët gjejnë krimba brenda trupit të ushtarit (FOTO LAJM) Kirurgu që shpëtoi jetën e një defektori të Koresë së Veriut pasi u qëllua katër herë gjatë një arratie të çmendur përte
Familjarët gjejnë të varur 67 vjeçarin në Kuçovë Një burrë 67 vjecar është vetëvarur në kasollen e tij. Ky lajm i hidhur vjen nga fshatin Perondi, Kuçovë por nuk dih
Ky portret fsheh edhe 8 të tjerë, vetëm 1% arrijnë t’i gjejnë (FOTO LAJM) Mendja jonë, gjithmonë e angazhuar në përpunimin e të dhënave dhe që mund të mashtrohet me iluzione optike të provokuara
Zyrtari amerikan tregon çfarë ka në bazën e Bondsteel Michael Carpenter, këshilltar i ish zëvendëspresidentit amerikan Joseph Biden, thotë se mendon që është plotësisht në rr
S'u gjejnë drogë por gjithë listën e trafikantëve, kapen dy shqiptarët në Itali Policia italiane ka vënë në pranga dy të rinj shqiptarë pasi akuzohen për trafik droge. Gjatë kontrolit në banesën e
Një javë me dhimbje të forta, mjekët çuditën me atë që i gjejnë në stomak Mjekët janë përballur me një rast të rrallë në Kolegjin Mjekësor të Kolkatas në Indi, kur një pacienti i janë hequr plot