999 rezultate për

gjarpri

Zbulohet gjarpëri me "syze dhe mustaqe" Në galerinë e mësipërme mund të shihni gjarpërin e veçantë i cili ka në trupin e tij “syze” dhe “mustaqe”. Gjarpri u
Kur Pitoni 2 metra ndërpret turneun e golfit (FOTO LAJM) Rreziqet e të organizuarit një turne golfi në Malajzi u dukën qartë gjatë lojës të së premtes. Një piton 2 metra i gj
Kapet gjarpri më i madh në histori (Video) Punimet për ndërtimin e një godine në shtetin brazilian të Paras, kanë nxjerrë në sipërfaqe ndoshta zvarranikun më të ma
Shqiponja hedh gjarprin e gjallë mbi drekën e familjes në Melburn (VIDEO) Gjuetia e një shqiponje nuk ka shkuar aspak mirë, ajo pasi ka arritur të kapë prenë e saj, gjalpërin e ka lëshuar atë në
E pabesueshme/ Vdes nga kafshimi i gjarprit, ringjallet kur po i vinin flakën (FOTO LAJM) Një burrë indian thuhet se ka vdekur pasi u kafshua nga një gjarpër, por u ngrit nga varri kur të afërmit që e mendonin
Flinte çdo natë me gjarpërin e saj, ja çfarë i thotë doktori (FOTO LAJM) Kafshët shtëpiake janë shpesh pjestarët më të ngushtë në familje, dhe të apasionuarit e tyre i duan pranë në çdo moment.
Ja pse nuk duhet të luash me gjarpërin (VIDEO) Përmes videos do të shikoni momentin kur gjarpri i kundërpërgjigjet ngacmimit të saj. Në fillim të videos ajo shikohet d
E frikshme/ I del gjarpri nga makina (VIDEO) Gjarpërinjtë janë vërtet të frikshëm për shumicën e njerëzve dhe shumë janë befasuar, pasi i ka parë duke dal nga makina
Qeni-hero shpëtoi 7-vjeçaren nga kafshimi i gjarprit (FOTO LAJM) Qeni është kafsha më e pëlqyer nga njerëzit dhe më besnike ndaj tyre. Këtë e ka dëshmuar dhe një qen i cili ishte pjesë
Kapet gjarpri më i madh në botë (FOTO LAJM) Në Malajzi është kapur një ndër pitonët më të mëdhenj që mund të jetë gjetur ndonjëherë në botë. Ai është i gjatë 8 metr
Kërkon të puthë gjarprin, por... (VIDEO) Në këtë video do të shikoni momentin e tmerrshëm kur një turiste kafshohet në fytyrë nga një gjarpër në një kopsht zoolo
Ndodh në Shqipëri, ndeshet me gjarprin dhe më pas e vret (VIDEO) Përmes kësaj video ne do të shikojmë se si një person e provokon një gjkarpër. Video mendohet se është regjistruar në Lu
Ja gjarpri më helmues në botë (VIDEO) Del në tokë një nga gjarpërinjtë më helmues, që jetonte në det. Gjarpri gjysmë i verdhë i cili është filmuar në brigjet
Shikoni se si luan me gjarprin ky 3-vjeçar (VIDEO) Një vogëlush 3-vjeçar ka gjetur një gjarpër para shtëpisë dhe pa e menduar rrezikun që mund të kishte nga zvarraniku ai
Kush e din shkakun pse gjarpri lëviz edhe i ngordhur? (VIDEO) Gjarpri është një krijesë që lëviz dhe nëse është në gjendje të ngordhur. Përmes videos ju do të shikoni momentin kur dh
Fosile e rrallë, paraardhësi i gjarprit kishte katër këmbë (FOTO LAJM) Studiuesit kanë gjetur një fosile të rrallë, e cila dëshmon se paraardhësi i gjarprit mund të ketë pasur katër këmbë. Fo
Tmerrohen qytetarët, gjarpëri 'fluturon' mbi tela (FOTO LAJM) Këto janë foto që tregojnë se si një gjarpër i llojit 'boa', zvarritet nëpër kabllot e gjatë telefonike të lartë 20 metr
Sfidë midis lepurit dhe gjarprit, ja si përfundon (VIDEO) Lepuri nënë fiton sfidën me gjarprin e zi që ishte futur në folenë e saj. Përmes kësaj video shikoni sesi lepuri nënë pë
Ja si e shndërron helmi i gjarprit gjakun e njeriut (VIDEO) Helmi i gjarprit është në gjendje që brenda disa sekondave të ndryshojë gjendjen fizike të gjakut të njeriut. Ky është n
Si prodhohen produktet nga lëkura e gjarprit (FOTO LAJM) Publikimi i fotove të një punëtorie nga rajoni Java i Indonezisë që merret me prodhimin e çantave nga lëkura e gjarpërin