999 rezultate për

gjarpri

Vrau gjarprin gjigant, por nuk e dinte çfarë kishte bërë Ramazan Sancak, nga provinca e Trabzon të Turqisë, kishte parë një gjarpër rreth dy metra në oborrin e shtëpisë së tij.
Shokuese, kuzhinieri sulmohet nga gjarpri “zombie” Një kuzhinier mbeti i terrorizuar, kur një gjarpër me zile, të cilit i kishte hequr kokën dhe lëkurën, e sulmoi. “Po
Gjarpri gëlltit veten e tij (VIDEO) Ky gjarpër po përpiqet të hajë gjithë trupin e tij. Ai është mbështjellë në formë rrethi ndërkohë që ka futur bishti
Legjenda që tmerroi botën, pse ilirët mbanin gjarpër shtëpie Të gjithë e dinë legjendën e famshme se çdo shtëpi ka gjarpërin e vet. Ata si rëndom, janë të qetë. Ndodh që gjatësi
E dini se cili eshte gjarpri me helmin me te rrezikshem ne bote? Gjarpëri blu korale gjuan krijesa të tjera që lëvizin shpejt, gjarpërinjtë helmues. Për të ndalur prenë e tij, ky zvarra
Fshati shqiptar që nuk fle dot për shkak të gjarpërinjve të shumtë (VIDEO) Paraqitja e gjarpërinjve nëpër vendbanime të ndryshme është bërë përditshmëri dhe kërcënim për qytetarët në Kosovë.
Qeshni me lot, djali kap gjarprin dhe tenton të luajë por përfundon lakuriq (VIDEO) Një djalosh deshi të bënte hajgare me një gjarpër që e gjeti në rrugë, për çka qeshnin me të shokët e tij. Ai e mallt
Hyn në kuzhinë dhe ha vezët, banorët tmerrohen nga kobra (VIDEO) Një gjarpër i rrezikshëm është filmuar duke nxjerrë vezët nga goja në një shtëpi në një fshat rural. Një familje e tr
Si të kafshon gjarpri (FOTO LAJM) Pamje interesante të gjarpërinjve në momentin e kapjes së gjahut. Gjarpërinjtë, pavarësisht që nuk janë aq të rrezik
Ja çfarë ka në bishtin e një gjarpri me zile (VIDEO) Gjarpri me zile tiparin e tij dallues ka zhurmën karakteristike që bën në momentin që ai lëviz. Kjo është një zhurmë
Gruaja gjen gjarprin gjigant në makinë (VIDEO) Një shofere në Kinë është tmerruar kur ka parë së në makinën e saj gjendej një gjarpër. Pitoni i madh ishte fshehur n
Këtij njeriu i del gjarpri nga flokët (VIDEO) Mirëpo, a keni menduar ndonjëherë se njeriu mund të jetojë me gjarpër në flokë, sigurisht, askush nuk ka dëgjuar deri më
Burrel, gjarpri 7 metra tmerron banorët: E kanë sjellë turistët (VIDEO) Një gjarpër i pazakontë për zonën është parë nga banorët e fshatit Kurdari në njësinë administrative Suç të Bashkisë së
E pickoi gjarpri i ngordhur, burri merr 26 doza anti-helm për të shpëtuar Një burrë nga Teksasi në SHBA mori plot 26 doza antidote kundër helmit të gjarprit pasi ishte pickuar disa herë nga një
Kokë gjarpri në gjinj, tradita e tmerrshme shqiptare për nuset e reja Një ndër zakonet që kanë mbetur nga koha kur shqiptarët kishin besim pagan është lyerja e pragut të derës me mjaltë ng
Erdhi vera, si të veproni nëse ju pickon gjarpri Me nxehjen e motit edhe gjarpërinjtë fillojnë të dalin më shumë, e posaçërisht në vendet më rurale ku ka pyje ose vende
Momente tmerri, gjarpri shtrëngon dhe pickon gruan (VIDEO) Është stina e verës, rrjedhimisht edhe stina e gjarpërinjve. Kështu që nuk është e tepruar të themi se duhet mjaft ku
Gjarpëri tmerron nxënësit në koridorin e një shkolle në Prishtinë Një gjarpër ka tmerruar nxënësit e shkollës fillore “Ismail Qemali” në Prishtinë. Të mërkurën, rreth orës 15:00, ata
Beteja e ashpër, Krokodili kundër gjarprit (FOTO LAJM) E kishit menduar ndonjëherë se si mund të jetë një betejë për jetë a vdekje ndërmjet gjarprit dhe krokodilit?! Ndosht
Gjarpri “katil”, me një pickim merr dy jetë njerëzish Një ngjarje e pazakontë është shënuar në Indi, ku nga pickimi i një gjarpër kanë humbur jetën dy persona. Kafsha helm