999 rezultate për

gjarpri

Gjarpri i madh tmerron banorët e fshatit Rrase në Belsh (VIDEO) Këtë verë të nxehtë duket se në cdo qytet të Shqipërisë, gjarpërinjtë kanë dalë në kërkim të vendeve të freskëta duke u
Një familje i bien nga tavani dy gjarprinj por nuk është kjo më e çuditshmja (VIDEO) Dy gjarpërinj ranë nga tavani - duke luftuar mes vete - në dhomën e gjumit, duke habitur një familje në Australi. Duk
Ju del gjarpri në ëndërr? Kjo është domethënia Gjarpri në ëndërr është një simbol force ose fuqie. Ngaqë zvarritet mbi tokë dhe jeton nën gurë ose nën sipërfaqen e tok
Vrau gjarprin gjigant, por nuk e dinte çfarë kishte bërë Ramazan Sancak, nga provinca e Trabzon të Turqisë, kishte parë një gjarpër rreth dy metra në oborrin e shtëpisë së tij.
Nëse pickoheni nga një gjarpër mbani mend këto këshilla Statistikat tregojnë se vetëm në SHBA rreth 8,000 njerëz kafshohen nga gjarpërinjtë në vit Por, kafshimet e tilla jan
Rrëqethëse, gjarpri mbështjell vogëlushen kurse të afërmit qeshin (VIDEO) Kjo video, e incizuar më 31 gusht, shfaq një vogëlush të mbështjellë në zvarranikun gjigant. Ai mbështillet në të, pa
E tmerrshme në Burrel, gjarpri hidhet nga pema e pickon në kokë 53-vjeçarin Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmë në mesnatë në Burrel Burime për mediat bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur r
Ishte fshehur tek këpucët, gjarpri i rrezikshëm tmerron familjen (FOTO LAJM) Prania e gjarpërinjve është normale në Australi, megjithatë ndodh që ata janë helmues duke ngritur alarmin tek banorët l
Shihni gjarpër në ëndërr? Kjo është domethënia Gjarpri në ëndërr është një simbol force ose fuqie. Ngaqë zvarritet mbi tokë dhe jeton nën gurë ose nën sipërfaqen e tok
Janë kudo, si të veproni nëse ju kafshon gjarpri Me nxehjen e motit edhe gjarpërinjtë fillojnë të dalin më shumë, e posaçërisht në vendet më rurale ku ka pyje ose vende
Ku ndodhet gjarpri në këtë foto, të paktë janë ata që e vërejnë (FOTO LAJM) Gjarpërinjt gjatë verës dinë të jenë paksa të trullosur. Për këtë, prania e tyre e preferuar është ndonjë vend i freskët
Gjarpri i madh del na uji dhe i mbështillet rreth këmbës, burri reagon ndryshe nga sa pritej (VIDEO) Kjo video e një shoqërie të pazakonshme të një gjarpri të madh dhe një plaku është gjëja më interesante që do ta shihni
Njihuni me tre gjarpërinjtë më të rrezikshëm në botë Kur flitet për gjarpërinjtë më helmues në botë, nuk është çudi nëse shumicës i vjen në mendje kobra apo mamba e zezë por
Momenti i frikshëm, gjarpri vdekjeprurës i mbështillet rreth këmbëve (VIDEO) Një kapës gjarpërinjsh e futi veten në telashe pasi një piton gjigant u mbështjellë rreth këmbëve të tij dhe u bë gati p
Ja çfarë ka në bishtin e një gjarpri me zile (VIDEO) Gjarpri me zile tiparin e tij dallues ka zhurmën karakteristike që bën në momentin që ai lëviz. Kjo është një zhurmë
Çaste tmerri, gjarpri shtrëngon dhe pickon gruan (VIDEO) Është stina e verës, rrjedhimisht edhe stina e gjarpërinjve. Kështu që nuk është e tepruar të themi se duhet mjaft ku
Tani ka më shumë rrezik! Si t'i shpëtoni kafshimit të një gjarpri Shumica e gjarpërinjve do t'ju sulmojnë vetëm nëse i ngacmoni. Gjarpërinjtë mund t’ju kafshojnë dhe helmi i tyre mund t
Momente tmerri, gjarpri shtrëngon dhe pickon gruan (VIDEO) Është stina e verës, rrjedhimisht edhe stina e gjarpërinjve. Kështu që nuk është e tepruar të themi se duhet mjaft ku
Nuk keni shpëtim nëse ju sulet, njihni gjarprin fluturues (VIDEO) Një lloj gjarpri, i cili jeton në Azinë Juglindore, është në gjendje të fluturojë në kuptimin e vërtetë të fjalës, të pa
Burri i infektuar me helm gjarpri kafshon bashkëshorten që të vdesin të dy “Të lutem dua që të vdesim të dy”. Këto kanë qenë fjalët e një burri, i cili nga dëshpërimi se do të vdiste, donte që e