999 rezultate për

gjarpri

13 metra i gjatë dhe i rëndë 1 ton, ky është gjarpri më i madh në botë Një ton dhe me gjatësi rreth 13 metra. Këto janë përmasat gjigande të gjarprit më të madh në bote, që sipas shkencëtarëv
ÇMENDURI/ Në ujë me anakondën 45 kg (FOTO LAJM) Një guxim i tmerrshëm pse jo i krisur ky i të notuarit nën ujë me një anakonda masive 4 metra të gjatë madje duke e mbaj
E RENDE/ Në tentativë për të vrarë gjarprin, qëllon për vdekje gruan shtatzanë Një burrë është arrestuar pasi qëlloi për vdekje gruan e tij shtatzënë nga një plumb që besohet se bëri rikoshet. I r
15 të pickuar: Gjarpri dhe merimanga e zezë bëjnë kërdinë në Fier Teksa jemi në kulmin e sezonit veror problemet insektet dhe mungesa e kontrollit të zonës së infektuar po shqetëson shum
Njeriu që kafshoi gjarprin pasi u sulmua nga ai Një burrë në Indi është kafshuar nga një gjarpër mirëpo ai u hakmor menjëherë duke ia kthyer në të njëjtën mënyrë, pra d
Gjarpri gjigand hynë në parlament, deputetët braktisin seancën Deputetët në Ondo të Nigerisë kanë shtyrë seancat gjyqësore, pasi një gjarpër hyri në Parlament. Gjarpri ra nga çatia
Albi Nako tregon tmerrin e fëmijërisë, e kam mbajtur gjarprin në gji Albi Nako ka treguar mbrëmjen e djeshme në emisionin “Opinion”, në kuardër të temës “Dashuria për kafshët”, një episod n
Ndodh në Kosovë: Edhe pse i prerë nga kosa gjarpri vazhdon të lëvizë (VIDEO) Një ngjarje e çuditshme ka ndodhur sot në qytetin e Podujevës. Deri sa po punonte me kosë të traktorit, një qytetar e
Gjarpri pasagjer në makinë, shoferi e godet me fshirëset e xhamave (VIDEO) Një gjarpër u ngjit në xhamin e një makine e cila ishte në lëvizje por shoferi e hoqi atë me ndihmën e fshirësve të xham
Rama ironizon Metën: Të informoi fallxhorja për gjarprin, për gjakderdhjen Nga Maliqi ku po zhvillon mitingun e radhës kryeministri Edi Rama ka reaguar edhe ndaj presidentit Ilir Meta për shtyrje
Me syze dhe mustaqe, gjarpri që po i habit të gjithë Një gjarpër i rrallë është zbuluar në Teksas të SHBA dhe fotot e tij që janë publikuar online kanë bërë që rrjeti të shp
Kosova, e kërcënuar nga gjarpri i shtëpisë: Thaçi merr goditjen e radhës Ish-ambasadori i Shqipërisë që kishte shërbyer në Prishtinë, Islam Lauka, thotë se Kosova është e rrezikuar nga gjarpri
Gjarpri Kobra lë vezët në mes të rrugës dhe largohet (VIDEO Ngjarja ka ndodhur në një zonë të Indisë së Jugut, ku gjarpri kobra ka nxjerrë nga barku 14-vezë në më pak se një orë dh
Përqafimi i vdekjes me gjarprin gjigant! Shfaqja që për pak u kthye në tragjedi (VIDEO) Trajneri rus i gjarpërinjve po jepje një shfaqje në një cirk ku kishte vendosur një gjarpër rreth qafës së tij. Por
Festivali i gjarprit në Itali (FOTO LAJM) Çdo vit njerëzit në Cocullo, një qytet i vogël mesjetar në rajonin Abruzzo të Italisë, zbukurojnë një statujë prej druri
Shikoni gjarpër në ëndërr? Kjo është domethënia Gjarpri në ëndërr është një simbol force ose fuqie. Ngaqë zvarritet mbi tokë dhe jeton nën gurë ose nën sipërfaqen e tok
Shihni gjarpër në ëndërr? Kjo është domethënia Gjarpri në ëndërr është një simbol force ose fuqie. Ngaqë zvarritet mbi tokë dhe jeton nën gurë ose nën sipërfaqen e tok
Ky është gjarpri më i madh në histori i kapur nga njerëzit (FOTO LAJM) Në 2016-ën, punimet për ndërtimin e një godine në shtetin brazilian të Paras, nxorën në sipërfaqe ndoshta zvarranikun më
E frikshme, gjarpri gjigand në çatinë e shtëpisë (VIDEO) Një moment frike është kapur nga kamerat në Amerikë. Një gjarpër gjigant është parë në një shtëpi në një fshat të Kolora
Ky është Pitbulli hero që iu hodh gjarprit vdekjeprurës për ta shpëtuar pronaren Një pitbull i quajtur Nellie ka shpëtuar pronaren e tij nga kafshimi i një gjarpri me zile. Nellie, e cila u adoptua