999 rezultate për

gjakova

Kimete Berisha – gjakovarëve: Ia falët krimet Fadil Hoxhës, faleni dhe Isa Mustafën Analistja politike Kimete Berisha ka komentuar protestën e sotme të gjakovarëve kundër ministrit serb Aleksandër Jabllan
A mund ta shkarkojë ministrin serb peticioni i gjakovarëve? (FOTO LAJM) Rreth 2 mijë nënshkrime janë mbledhur që prej orës 11:00, kur ka nisur peticioni në Gjakovë për kallëzim penal ndaj mini
Gjakova në protestë kundër Jabllanoviçit Pas pak nis në Gjakovë protesta ku do të kërkohet dorëheqja e Ministrit për Kthim dhe Komunitete, Aleksandër Jabllanoviq
Kusari-Jabllanoviçit: Gjakova, Srebrenica e Kosovës! Kryetarja e komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, ka treguar ministrit serb, Aleksandër Jabllanoviç, se Gjakova është
Gjakova nesër proteston kundër Jabllanoviçit Nesër në orën 14.00 në Gjakovë do të mbahet një protestë kundër deklaratave të ministrit serb në qeverinë e Kosovës, Ale
Jabllanoviçi cinik me gjakovarët, thotë se janë viktima të NATO-s Aleksandër Jabllanoviç lëshoi një deklaratë që u pasua me shumë polemika më pas, duke thënë se nënat gjakovare të atyre
Vulin krahason Gjakovën me Rakën e Sirisë, reagon Kusari-Lila Aleksandër Vulin në një deklaratë të tij ka krahasuar Gjakovën me Rakën e Sirisë. Lidhur me këtë deklaratë ka reaguar
Gjakovarët nuk lejojnë pelegrinët serbë të futen në Kishë (VIDEO) Shoqata “Thirrjet e Nënave” dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë penguar autobusin që solli pelegrinët për të mos i lejuar të h
"Ski Center Gjakova 2015", VETËVENDOSJE! tallet me komunën Gjakovë (FOTO LAJM) Sot më 3 janar 2015, Lëvizja VETËVENDOSJE! në Gjakovë organizoi një aksion simbolik në lidhje me situatën emergjente të
Kosova e 'pushtuar' nga bora (FOTO LAJM) Thuajse i gjithë territori i Kosovës është mbuluar nga dëbora, nga Lindja në Perëndim, nga Veriu në Jug. Qytete të të
Nora Gjakova kampione e Europës Shqiptarët vazhdojnë të shkëlqejnë në arenën e sportit ndërkombëtar. Pas sukesit të Majlinda Kelmendit në Abu Dhabi dhe
Shqipëria i kthen borxhin Kosovës, me emra Drenica, Peja, Gjakovari Një shprehje iu kishte tërhequr vëmendjen mbi 100 studentëve të Fakultetit të Mjekësisë të Universitetit të Prishtinës.
E zë korrenti, vdes gjakovari Një person në Gjakovë e ka zënë korrenti dhe ka pësuar vdekje të menjëhershme. Ngjarja ka ndodhur në afër fabrikës së
Deri në fund të vitit, Gjakova do ketë katër hapësira publike të reja (FOTO-LAJM) Gjakova deri në fund të këtij viti do të ketë katër hapësira publike të reja të rregulluara, Sheshin e Sahat Kullës, she
Ja si ishte Gjakova më 1959 Këto pamje tregojnë qendrën e Gjakovës në vitin 1959-të. Shihet qartë që ka patur një rregullim nga ana arkitekturore
Ahmeti: Të qënurit nga Prishtina nuk garanton asgjë Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se nuk do të hezitoj asnjëherë të emëroj drejtorë edhe nga komu
Gjakova ndihmon 250 familje të varfëra Komuna e Gjakovës, në bashkëpunim edhe me bankën "TEB", si dhe me disa firma vendore, kanë shpërndarë ndihma për 250 fam
Gjakova kërkon drejtësi Personat që kanë marrë përsipër të mbledhin firma për të dënuar dhunuesit dhe përdhunesit e grave gjatë luftës, kanë dal
Gjakova viziton Shkodrën (FOTO-LAJM) Kryetarja e Komunës së Gjakovës Mimoza Kusari-Lila vizitoi sot Bashkinë e Shkodrës me rastin e përvjetorit të muzeut fot
Gjakova kremton Ditën e Çlirimit (FOTO-LAJM) Banorët e Komunës së Gjakovës kremtuan sot 15 vjetorin, Ditën e Çlirimit të komunës nga forcat serbe. Në shenjë të kremt