999 rezultate për

gerxhaliu

Ahmeti-Gërxhaliu, pika kryesore rregulli dhe rendi në urbanizëm Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti është takuar me kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Safet Gërxh
Skandaloze: Për 6000 euro, shkodranen ia shesin një plaku të Kosovës Një femër nga Shkodra, në vitin 2005 është shitur familja e saj për një burrë plak nga Kosova, për gjashtëmijë euro. Tas
Në Serbi ka shumë varreza masive të shqiptarëve, nuk është vetëm Rashka Në Serbi nuk ekziston vetëm varreza masive e Rashkës nga lufta e Kosovës, por ka dhe një sërë varrezash të tjera masive.
Gërxhaliu tërhiqet nga gërmimet: Boll ma Udhëheqësi i gërmimeve në Rashkë dhe në vende të tjera ku ka varreza masive të kohës së luftës, ka thënë se nuk mund të
Nuk dihet sa viktima ka në Rudnicë Deri më tani nga varreza masive në Rudnicë të Rashkës në Serbi janë nxjerrë trupat e 31 personave, ndërsa nuk dihet edhe
Nxirren 25 trupa shqiptarësh të vrarë në Rashkë Vazhdojnë gërmimet për nxjerrjen e trupave të shqiptarëve të vrarë gjatë luftës së Kosovës dhe të groposur në një varrez
Gërxhaliu: Mbi 250 shqiptarë janë vrarë dhe varrosur në Rashkë Kryesuesi i ekipit kosovar për gjetjen e eshtrave, mendon se në Rudnicë të Rashkës janë vrarë dhe varrosur 250 shqiptarë
Ahmeti takohet me përfaqësues të Odës Ekonomike të Kosovës Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka pritur sot në një takim përfaqësues nga nga Oda Ekonomike e Kosovës m
Dyshohet edhe për dy varreza masive në Rashkë Pas konfirmimit se në Rashkë të Serbisë janë gjetur mbetje mortore të civilëve shqiptarë, reagon Drejtori i Departamenti
Nxirren katër trupat e parë nga varreza masive në Rashkë Ka filluar zhvarrosja e trupave nga varreza masive e Rashkës në Serbi. Fillimi i nxjerrjes së trupave ka sjellë shpresë
Kosovë-Shqipëri, dy shtete që mund të bëjnë një ekonomi Specialistët e ekonomisë dhe bizneset shprehen të kënaqur për mbledhjet e përbashkëta mes qeverive të Kosovës dhe Shqipë
SPMK reagon ndaj deklaratës së Gërxhaliut Komiteti Drejtues në mbledhjen e rregullt të mbajtur në mes pikave të tjera shqyrtoj edhe prononcimin e kryetarit të Od
Utopike të mendohet për investitorë Pavarësisht reformave të ndërmarra nga Qeveria, mjedisi biznesor në Kosovë vazhdon të jetë i pafavorshëm për bizneset ve
Gërxhaliu kërkon analizë për çështjen e privatizimit Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës Safet Gërxhaliu kërkon analizë të thellë për çështjen e privatizimit në Kosovë. Në
Dyshime për varreza masive, sërish gërmime në Prizren Komisioni qeveritar për persona të pagjetur, ka planifikuar të rikthejë gërmimet në një vend të dyshuar për varrezë masi
Gërxhaliu letër kryeministrit për çimenton Kryetari i OEK-ut, Safet Gërxhaliu i ka dërguar një letër kryeministrit të vendit, Hashim Thaçit, të cilit i kërkon marr
Kinë-Kosovë, diskutime për bashkëpunimin ekonomik Avancimi i bashkëpunimit ekonomik mes Kinës dhe Kosovës ka qenë temë e diskutimit mes kreut të Odës Ekonomike të Kosovës
Eliminohen barrierat për eksport më Maqedoninë Me iniciativën e kryetarit të OEK-ut Safet Gërxhaliu u organizua një takim me Drejtorin e Agjensionit të Ushqimit dhe Ve
Jo administrator ndërkombëtar për Trepçën Kryetari i OEK-ut, Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu, ka kërkuar nga Kuvendi miratimin urgjent të ligjeve të re