999 rezultate për

georgievski

Kallëzim penal për Lubço Georgievskin Kryetari i Kongresit Botëror Maqedonas (KBM), Todor Petrov ka dorëzuar kallëzimin penal kundër ish-kryeministrit dhe lid
Xhaferi: Të gjithë flasin për ndarje të Maqedonisë Kryetari i nderit i PDSH-së Arben Xhaferi ka thënë se është normale që të flitet për ndarje të Maqedonisë kur shumë çësh
Georgievski: Qeveria e Shkupit po e falsifikon historinë (VIDEO) Ish-kryeministri i Maqedonisë, Lupço Georgievski, po bëhet gjithnjë e më atraktiv për mediat rajonale me librin e tij au
Georgievski u përgjigjet themeluesve të VMRO DPMNE-së Kryetari i VMRO-Popullores, Lubço Georgievski, i është përgjigjur letrës së hapur të disa themeluesve të VMRO-DPMNE-së,
Cërvenkovski dhe Georgievski, koalicion për pushtet dhe para Disa nga themeluesit e partisë VMRO-DPMNE janë shprehur hapur përmes një letre kundër takimit dhe fillimit të bashkëpuni
Unë dhe Georgievski, si Çërçilli me Stalinin Kreu i LSDM-së, Branko Crvenovski bashkepunimin e tij me Lubço Georgievskin e ka krahasur me bashkepunimin e Çerçilit dh
Maqedonasit, falsifikuesit më të mëdhenj të historisë Maqedonasit janë falsifikuesit më të mëdhenjë të historisë së Ballkanit, ka shkruar ish-kryeministri dhe lideri aktual i
Të pranohet emri Maqedonia Veriore Ish-kryeministri dhe lideri aktual i VMRO-Partia Popullore, Lubço Georgievski deklaroi se Samiti i Çikagos ishte humbje
Nëse nuk hymë në BE, shqiptarët me marrëveshje të re Ish-kryeministri maqedonas dhe lideri aktual i VMRO-Popullore opozitare, Lubço Georgievski ka deklaruar se në rast se Ma
Georgievski: Serbia e pranoi Kosovën Ish- kryeministri i Maqedonisë, njëherësh kryetar i partisë maqedonase VMRO-popullore, Lupco Georgievski, ka deklaruar s
Shqiptarët në Maqedoni janë 30 për qind Ish kryeministri i Maqedonisë dhe lideri i VMRO-DPMNE-së, Lubço Georgievski në një intervistë për portalin “Plusinfo”, k
Georgievski: Identiteti maqedonas – identitet serb Ish kryeministri dhe lideri i VMRO-DPMNE-së, ndërsa tani kryetar nderi i VMRO-Popullores, Lubco Georgievski, thotë se nd
Crvenkovski dhe Georgievski bashkohen kundër Gruevskit Dy ish- kryeministrat e Maqedonisë, Branko Crvenkovski dhe Ljubce Georgievski janë bashkuar kundër kreut të qeverisë akt
I gatshëm për front të përbashkët opozitar Ish-Kryeministri i Maqedonisë gjatë kohës së luftës së vitit 2001, Lupco Georgievski, tha se është i gatshëm që të bashk
Georgievski: Macedonians, in the future will be a minority Former prime minister and one of the persons who signed for the Ohrid Agreement, Ljubco Georgievski has described as it
Georgievski: Maqedonasit, pakicë e ardhshme në Maqedoni Ish-kryeministri dhe nënshkruesi i Marrëveshjes së Ohrit, Lubço Georgievski e ka cilësuar si shumë vizionar Marrëveshjen
Maqedoni-Serbi vetëm me letërnjoftime Qytetarët e Maqedonisë dhe serbisë së shpejti do të lëvizin vetëm me letërnjoftime me s dy vendeve. Ky paralajmërim ësht
Per varrezat pergjegjes Gligorovi dhe Georgievski Nëse në Maqedoni vërtetohen dyshimet se ekzistojnë varreza masive të kosovarëve, të v
Georgievski: BDI percaktuese per zgjedhjet e parakohshme Maqedonia mund të shkojë në zgjedhje të parakohshme gjatë muajve tetor ose nëntor të
Paunovski i kunderpergjigjet Georgievskit Në përgjigjen e tij Georgievski dëshiron që vëmendjen e opinionit ta drejtojë në kahe