999 rezultate për

georgievski

Georgievski: VMRO ka mbi 20 bullgarofilë Lubço Georgievski ka kritikuar VMRO-në për qëndrimet e saj të hapura publike antibullgare. Sipas tij, këtë gjë partia po
Georgievski: Politika maqedonase nuk bën dot pa shqiptarët Georgievski i është kundërpërgjigjur retorikave nacionaliste të partisë në pushtet, VMRO-DPMNE, e cila deklaroi se maqed
Lupço Georgievskin: Nuk e njihja peshën e faktorit shqiptar Ish-Kryeministri maqedonas, Lupco Georgievski në një intervistë për Express ka folur lidhur me qëndrimet e tij në kohët
VMRO-Popullore do të bëjë fushatë elektorale vetëm në internet Lideri i partisë VMRO-Popullore Lupço Georgievski, deklaroi se partia e tij ka vendosur të shkojë e vetme në zgjedhjet e
Georgievski flet për Kosovën në raportin para Komisionit Parlamentar Ambasadori i Maqedonisë në Beograd, Lubisha Georgievski, raportoi sot para anëtarëve të Komisionit parlamentar për polit
Georgievski: Një konflikt i ri ndëretnik mund t'i ndodhë Maqedonisë Ish kryeministri i Maqedonisë Lupço Georgievski, në një debat në Institutin slloven IFIMES, i cili u mbajt në Lubjanë ës
Georgievski: "Maqedonia e Epërme" një bazë për zgjidhjen e kontestit Në një kohë kur Greqia si kryesuese e Bashkimit Evropian nuk duket se do të lëshojë pe në negociatat me Maqedoninë për k
Georgievski: Pas 15 viteve Maqedonia shtet i shqiptarëve Maqedonia pas 15 vitesh do të jetë shtet i shqiptarëve, ndërsa vetëm pas 8 vitesh ajo do të dominohet nga popullsia mysl
Ka paqe nëse hiqet dorë nga populizmi nacional Në debatin "100 vjet nga Luftërat Ballkanike dhe nevoja për pajtim" që po zhvillohet sot, ish kryeministri i Maqedonisë
VMRO-PP: Georgievski themeloi VMRO-DPMNE-në! Nga vendimi i Komisionit për verifikimin e fakteve të dosjes "Rashomon" për mos shqyrtim për shkak se Dragan Bongdanovsk
Georgievski: Qeveria mund ta bankrotoj vendin në 2015 Maqedonia në vitin 2015, pas dy viteve mund të bankrotojë. I këtij mendimi është ish-kryeministri dhe lideri i VMRO-Popu
Georgievski, ta lëmë pas botën virtuale Lideri i VMRO-PP, Lupço Georgievski gjatë tubimit të mbrëmshëm të Kolaicionit për Ardhmëri në Veles, u bëri thirrje bano
VMRO: "Branitellat" çojnë drejt pajtimit nacional Marrëdhëniet ndëretnike paraqesin bazë themelore për mirëkuptimin, mirëbesimin dhe për progresin e një vendi multi-etni
Georgievski-maqedonasve: Mësoni shqip! Ish kryeministri i Republikës së Maqedonisë dhe kryetari aktual i VMRO-Popullore Lubço Georgievski në një intervistë për
Gruevski mos më "ngacmo", di shumë gjëra për ty Për njerëzit e VRMO-DPMNE-së të cilët sot udhëheqin me të, di shumë punë personale dhe shumë pikanteri, megjithatë nuk d
Georgievski: Maqedonasit ti kërkojnë falje Kosovës Ish-kryeministri maqedonas Lupço Georgievski, që drejtonte qeverinë gjatë konfliktit të vitit 2001, ka bërë thirrje që t
Zbardhet zënka mes deputetëve Ibrahimi-Georgievski Në koridorin e Parlamentit sot ndodhi një zënkë verbale mes deputetit të PDSH-së Orhan Ibrahimi dhe deputetit të VMRO-DP
Ku ishte Gruevski kur punohej për ndarjen e Maqedonisë? "Fajtori" që na uli në një tryezë me Lubço Georgievski është Nikola Gruevski, ka thënë në një intervistë për javoren "Gr
A është Todor Petrov homoseksual? Ish-kryeministri dhe kryetar aktual i VMRO-Popullores, Lupço Georgievski, ka hedhur dyshime mbi përcaktinë seksuale të k
Nuk kam folur me Shqipërinë e Kosovën për shkëmbim territoresh Ish kryeministri i Maqedonisë, Ljupço Georgievski, nuk ka diskutuar me asnjë zyrtar nga Shqipëria apo Kosova për shkëmbi