999 rezultate për

georgievski

Georgievski: Bombat nuk vijnë nga Verushevski por nga Mijalkovi Në analizën e mbrëmshme të 24VEST, kryetari i VMRO-PP, Ljupço Georgievski, ka thënë se në fillim të publikimit të “bomba
VMRO-ja e Georgievskit: Mos i dënoni shumë "xhihadistët" shqiptar Partia VMRO-Popullore ka reaguar në lidhje me pjesëmarrësit nga Maqedonia që marrin pjesë në luftën e Sirisë, siç thuhet
Georgievski flet për Arbër Xhaferin: Ishte demokrat dhe humanist (VIDEO) Mbi figurën e Arbër Xhaferit, shpirtin e tij human dhe rolin e tij në skenën politike në Maqedoni në emisionin "200" të
Georgievski: Gabuam me shqiptarët për shkak të ndikimit serb Ish kryeministri maqedonas, Lubço Georgievski, në një intervistë për emisionin Zigzag të televizionit Art, është shprehu
Georgievski: Maqedonia, njolla e zezë e Ballkanit (VIDEO) Me zhvillimet e fundit Maqedonia u bë njollë e zezë në Ballkan, deklaroi lideri i partisë VMRO-popullore, Lubço Georgiev
Georgievski: Më 2021 maqedonasit pakicë në Maqedoni Ish-kryeministri i Maqedonisë, lideri i VMRO-Popullore, Ljubo Giergievski ka thënë se në cenusin e vitit 2021 maqedonasi
VMRO-ja e Georgievskit kërcënon me "kundër-bomba" VMRO-popullore e Lupço Georgievski ka reaguar ndaj paralajmërimeve në rrjetet sociale se "bomba" e radhës e LSDM-së ka t
Georgievski: Asnjë hap nuk duhet të bëhet pa shqiptarët Ish-kryeministri Lupço Georgievski është shprehur se materialet që disponon lideri socialdemokrat Zoran Zaev janë kryekë
Georgievski: Nuk më habisin bisedat e përgjuara Lideri i VMRO-Popullores Lupço Georgievski ka thënë se nuk është i habitur nga përmbajtja e bisedave që ka prezantuar li
Ja qëndrimi i Georgievskit për video-përgjimin në qeveri Ish-kryeministri Lubço Georgievski thotë se nuk ka shanse që në zyrën e kryeministrit të ketë mjete përgjuese, përveç në
Georgievski shprehet kundër “serbizimit të Maqedonisë” Me porosinë “jo serbizimit të popullit maqedonas”, ish-kryeministri i Maqedonisë Lubço Georgievski po tenton të mbrojë k
SHBA, maqedonasi rrezikon 40 vite burg për krime kompjuterike Një 41-vjeçar nga Maqedonia renditet mes 50 të akuzuarve për krime kompjuterike që po gjykohen në Las Vegas. Shtetasi ma
Georgievski: Me Ali Ahmetin jam takuar 10 vjet pas luftës Kryetari aktual i VMRO-Popullore, ish-kryeministër, Lubço Georgievski i është kundërpërgjigjur Ali Ahmetit, për deklarat
Zheji: Georgievski nuk donte ndarje të Maqedonisë, por ti jepte një pashallëk Ali Ahmetit Lideri i BDI-së, mbrëmë në emisionin "Opinion" të Blendi Fevziut tha se i ishte propozuar ndarja e Maqedonisë, por se nu
Kujdes nga shtimi i shqiptarëve Partia e ish-kryeministrit Georgievski, VMRO-Popullore ka kërkuar nga partia në pushtet, VMRO-DPMNE të anulojë ligjin pë
Georgievski: Thaçi po mashtrohet nga Gruevski Deklaratat e fundit të Thaçit , se "do të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme", i ka komentuar edhe ish-kryeministri Ljubç
Georgievski dhe Xhinxhiq planifikonin të shkëmbim territore Ish kryeministri i Maqedonisë Lupço Georgievski ka deklaruar se bashkë me ish kryeministrin e Serbisë Zoran Xhinxhiq, ki
Georgievski: Fitorja e demokracisë vjen me fitoren e Pendarovskit Lideri i VMRO-Popullore, Ljubço Georgievski ka zhvilluar një takim me qytetarët e Gjorgje Petrov. Ai tha gjatë takimi
Georgievski del pro BDI: Presidenti konsensual ul tensionet ndëretnike Lideri i VMRO-Popullore, Ljubço Georgievski nga Gostivari tha se është pro idesë së BDI-së për president konsensual.
Georgievski: Ivanov tha se UÇK nuk ishte organizatë terroriste Lideri i VMRO-Popullore Lupço Georgievski ka replikuar ashpër ndaj kandidatit për president nga rradhët e VMRO-DPMNE, Gj