999 rezultate për

gazzetta

Rinovim për Conten, "dhuratat" në janar dhe qershor (FOTO LAJM) Eleminimi nga Champions League pas disfatës me Galatasaray në të ftohtin e Stambollit pritet të sjellë ndryshime drastik
"La Gazzetta dello Sport", speciale për derbin Partizani-Tirana Kthehet pas 5 vitesh derbi i Tiranës, i cili në vitin 1967 anullohej për të favorizuar Dinamon. Të shëtisësh nëpër rrugë
Tre dhuratat e Thohir për Inter (FOTO LAJM) Të gjithë mediat sportive në Itali po flasin për takimin e djeshëm në Milano mes manjatit indonezian Erick Thohir dhe pr
Ambrosini pranë kalimit tek Fiorentina Për Massimo Ambrosinin ka ardhur momenti të vendosë për të ardhmen e tij. Pas 17 sezonesh të kaluara me Milanin, mesfush
Gazzetta: Top 10 transferimet e deritanishme (FOTO LAJM) Gazeta më e madhe sportive në Itali "La Gazzetta dello Sport" ka dizenjuar Top 10 e transferimeve të deritanishme në mer
Allegri në ikje, 4 ish kuqezinj gati (FOTO LAJM) Në numrin e djeshëm "La Gazzetta dello Sport" publikon emrat e mundshëm që mund të zëvëndësojnë Massimiliano Allegrin në
Inter, ja kush mund të largohet (FOTO LAJM) Interi i sezonit të ardhshëm do të startojë me Andrea Stramaccionin por skuadra me shumë mundësi nuk do të jetë kjo e kë
Indonezi apo Kazakistan, nga vjen "shpëtimtari" i Inter (FOTO LAJM) Strategjitë e ardhshme të Inter mund të kushtëzohen nga mbërritja e aksionerëve të rinj që duan të investojnë në klubin
Milan-Kaka, "telenovela" vazhdon në verë Kapitulli Kaka-Milan nuk është mbyllur ende. Gjatë merkatos së janarit numri dy i kuqezinjëve Adriano Galliani provoi të
Materrazzi nuk harron Eto'o dhe 2010-ën Marco Materazzi nuk harron. Nuk mund të harroj madje. Ish mbrojtësi i Inter ka kujtuar në profilin e tij në Twitter emoc
Bastet, dënohet vetëm Conte nga Juventus Trajneri i Juventusit, Antonio Conte, do të jetë i vetmi që do të dënohet nga bardhezinjtë përsa i përket procesit në zh
Van Persie, surpriza e Milan Massimiliano Allegri është i bindur se kush do të jetë zëvëndësuesi i Ibrahimoviç te Milan dhe kërkon me çdo kusht boshn
Inter në Brazil për Lucas Moura (VIDEO) Inter kërkon të mbyllë blerjen e Lucas Moura, mesfushorit të Sao Paulos e për këtë arsye të dërguarit e klubit zikaltër
Sneijder: Nuk dua të iki në shtëpi Wesley Sneijder nuk ndjehet mirë. Me Hollandën një hap larg eleminimit, fantazisti i Inter nuk do as ta mendojë idenë se
PSG dhe Kaka' arrijnë marrëveshjen Paris Saint Germain ka arritur një marrëveshje me futbollistin e Real Madrid, Ricardo Kaka’, sipas sportives italiane "L
Milan Tevez bien dakord, Inter xheloz Tevez dhe Milani tashmë kanë gjetur një marrëveshje dhe transferimi pritet të zyrtarizohet në ditët në vazhdim, por Inte
Më e lehtë të jesh futbollist se baba Përveç se luan futboll, Alberto Aquilani, mesfushor i Milanit, ka edhe një tjetër "punë": atë të babait. Futbollisti rom
Hernanes nuk do të ndalet: Dua titullin kampion Fantazisti brazilian i Lacios, Hernanes nuk do të ndalet. Pas një periudhe jo fort të mirë, lojtari është kthyer në asin
Mourinho meriton një "monument" Trajneri i Interit, Claudio Ranieri, për një moment ka harruar momentet kontraverse të së kaluarës me Jose Mourinhon, du
Ambrosini:Vetëm Barça më e mirë se Milani Mesfushori i Milanit, Massimo Ambrosini ka thënë se Barcelona është klubi i vetëm më i mirë se ekipi i tij i Milanit.Kët