999 rezultate për

gazzetta

"Gazzetta" për Lilën: Luan pa rrogë, por në fushë nuk ka të krahasuar Gazeta më e madhe sportive në Itali, "La Gazzetta dello Sport", në numrin e saj të sotëm i dedikon një shkrim Andi Lilës
Revolucion te Inter, Shaqiri pika "A" e ekipit të ri (FOTO LAJM) Në shtëpinë e Interit kanë nisur që tani të mendojnë për sezonin e ardhshëm. Zikaltrit e RToberto Mancinit, të eleminuar
Gazzetta: Ankth te Inzaghi, mbetet nën vëzhgim Në numrin e sotëm të "La Gazzetta dello Sport" analizon momentin e Filippo Inzaghit, që dje u rikonfirmua pas një jave p
Nervozizëm te Milani, sherr Abate-Cerci Ditë e zezë për Milanin. Sikur të mos mjaftonte humbja e rëndë në "San Siro" përballë Atalantas ja kun vjen edhe sherri
"La Gazzetta": Shaqiri, myslimani që bëri të qajë Fergusonin Xherdan është shqiptar nga Kosova. Mbërriti në Zvicër në moshën 1-vjeçare. Ka fituar gjithçka me Baselin dhe Bayernin, k
"La Gazzetta": Rezart Taçi, pronari i vërtetë i Parmës E përditëshmja italiane "La Gazzetta Dello Sport" këmbëngul se pas fondit ruso-qipriot që ka blerë Parmën, ekip ku u tra
"Gazzetta dello Sport": Ja formacioni i Vitit në Serie A (FOTO LAJM) Carlos Tevez është shpallur lojtari më i mirë i futbollit italian për vitin 2014 nga gazeta më e madhe sportive në Itali
La Gazzetta dello Sport: Tifozët shqiptarë, demostrim qytetarie Pas ngjarjeve me tifozët serbë tre vite më parë dhe atyre me kroatët këtë të dielë, kishte shumë zhurmë për mbërritjen e
"La Gazzetta" pyet UEFA-n: Po ndeshja e kthimit? Gazeta më e madhe sportive në Itali, "La Gazzetta dello Sport", i ka dedikuar një hapësirë të madhe vendimit të sotëm të
"Gazzetta dello Sport", reportazh dedikuar De Biasit E përditshmja më e madhe e sportive në Itali, "Gazzetta dello Sport", i ka kushtuar një hapësirë të vecantë një reportaz
Xhaka për "La Gazzetta": Tradhëtar? Shqipëria s'më ka kërkuar kurrë Në një intervistë për "La Gazzetta dello Sport", mesfushori me origjinë kosovare i Zvicrës dhe i Borussia Munchengladbah
Dy dhurata nga Barça për të "blinduar" Conten (FOTO LAJM) Juventusi i është futur menjëherë punës për të blinduar teknikun e saj Antonio Conte. Dhe për të mbajtur trajnerin e tre
Gazzetta dello Sport elozhe Kovaçiçit Interi nuk është në momentin e tij më të mirë, përveç kësaj një tjetër çeshtje është edhe talenti 20-vjeçar Kovaçiç.
"La Gazzetta": Top 11 talentet e Europës (FOTO LAJM) Gazeta më e madhe sportive në Itali "La Gazetta Dello Sport" ka dieznjuar formacionin e Top 11 talenteve që po shkëlqej
Zhurmë Ferrari për të "zgjuar" Schumin Pas 10 javësh në koma artificiale, më në fund Michael Schumacher ka filluar të marrë frymë vetë, pra jo më me ndihmën e
Habit Ancelotti: Messi, ylli i "Brazil 2014" Cili do të jetë ylli i Botërorit 2014? Eshtë kjo një nga pyetjet që "La Gazzetta dello Sport" i ka drejtuar Carlo Ancelo
Hernanes përshëndet lojtarët e Lazios, priten testet mjekësore te Interi 13:20 Update: Hernanes përshëndet lojtarët e Lazios, pritet t’i kryejë testet mjekësore te Interi, raporton Sky Sport It
Juve: 4 Asa nëse ikën Pogba (FOTO LAJM) Mes të martës dhe së mërkurës së javës së ardhshme Juventus do të takohet me Mino Raiolan për të diskutuar të ardhmen e
"La Gazzetta dello Sport": Berisha është për titullar Pa pikë dyshimi Etrit Berisha mund të luajtë titullar në çdo skuadër të Serie A. paraqitja e tij në ndeshjen e fundit pë
"La Gazzetta": Ja formacioni vitit (FOTO LAJM) Viti 2013 po mbaron dhe mediat botërore kanë filluar të bëjnë formacionet e tyre të vitit kalendarik, për gjithë kampion