999 rezultate për

gazetari

Hapen aplikimet: Gazetarët e gjigantëve botërorë, 9 muaj në Tiranë për Akademinë Profesionale të Medias Instituti Shqiptar i Medias do të organizojë Akademinë Profesionale të Gazetarisë, një kurs 9- mujor, në të cilin do të
Gazetari plas "bombën" : Rama iu tha deputetëve të bëhen gati për zgjedhje Gazetari Robert Rakipllari këtë të hënë në emisionin Opinion, tha se tani palët kanë bërë llogari të reja. "Nuk jemi
Në mes të Tiranës, autobusi përlas dy këmbësore: Foto nga vendngjarja (FOTO LAJM) Autobusi i "Tiranës së Re" përplasi sot në Bulevardin Zogu I dy këmbësore duke i shkaktuar atyre dëmtime trupore. Po
I premtonte shqiptarit makineri për mozzarella duke i zhvatur 10 mijë euro, kështu ra në praga mashtruesi italian Një qytetar denoncon në "Stop" mashtrimin nga ana e shtetasit italian Vito Leonardo Ludovico. Ky i fundit kërkonte sh
E pyet për De Rossin, Ibra i kthehet keq gazetarit (VIDEO) Sulmuesi i LA Galaxy, Zlatan Ibrahimovic nuk kishte kohë për një gazetar që donte të dinte mendimin e tij për transferim
Gazetari shqiptar jep lajmin e papritur: "Do të bëhem baba!" (FOTO LAJM) Gazetari Klinton Zeqiraj ka dhënë lajmin e papritur se shumë shpejt do të bëhet baba. Ai ka pozuar në një foto përkra
Braktisi gazetarinë, fiton 3 herë më shumë në 'Instagram' (FOTO LAJM) 23-vjeçarja nga Majemi la punën si gazetare dhe nuk është penduar fare , pasi vetëm duke postuar foto në Instagram ajo
Gazetari i njohur bën bashkë flamurin shqiptar me atë serb në mes të Beogradit Edhe pse marrëdhëniet mes popullit shqiptar dhe atij serb kanë qenë ndër vite të acaruara, situata nuk ka ndryshuar shum
Gazetari shqiptar i del para kryeministres serbe me shkrimin: Sapo dolëm nga mali Kryeministrja serbe Ana Bernabiq, mund të jetë befasuar sot nga një gazetar shqiptar. Bernabiq sot ka marrë pjesë në
Gazetari italian paralajmëson "bomba" të tjera Laris Gajser, gazetari që publikoi materialet lidhur me rastin “Reket” në Maqedoni ka paralajmëruar tërmet politik në Ma
Nga gazetari i njohur, tek noterët dhe biznesmenët: Emrat VIP që u futën në "gropën" e skandalit tek Fondi "BESA" Albana Imami, ish-drejtoresha e fondacionit “Besa” në Tiranë kishte ngritur një skemë piramidale në dy drejtime, duke kr
40 vite në media, ndahet nga jeta një tjetër gazetar shqiptar U nda sot nga jeta në mënyrë të papritur në moshën 70-vjeçare gazetari Maksim Sinemati. Ai punoi me përkushtim rreth
Rama: Baxhaku njeri i librave e gazetarisë së sojit më të mirë Ditën e sotme, lajmi për humbjen e gazetarit të njohur Fatos Buxhaku hidhëroi hjo vetëm botën e medias por edhe politika
Ndarja nga jeta e Fatos Buxhakut, Basha: U prehtë në paqe pioneri i reportazhit Pas ndarjes nga jeta të gazetarit dhe publicistit të njohur, Fatos Baxhaku, kreu i selisë blu, Lulzim Basha, ka ngushëll
E FUNDIT/ Shuhet gazetari Fatos Baxhaku Ka ndërruar jetë sot në moshën 55 vjeçare gazetari dhe publicisti i njohur Fatos Baxhaku. Ai është një ndër pionerët
Gazetari italian pas përgjimeve: Zaevi merr fund shumë shpejt Gazetari italian, Laris Gajser, i cili publikoi përgjimet për rastin “Zhvatja” në gazetën “La Verita”, ka folur sot në n
"Dashke sherr", pyetja që vendosi Ilva Taren në pozitë të vështirë (FOTO LAJM) Gazetarja shumë e dashur për publikun, Ilva Tare ka vendosur t'i përgjigjet pyetjeve të fansave në Instagram të cilët is
Gazetari i njohur: Vëllai i deputetit të PS-s në kërkim për mbjellje kanabisi Trazhgim Sokolaj, gazetar i njohur i kronikës dhe redaktor në Ora News, ka bërë një deklaratë të fortë nga ky televizion
Gazetari dhe komentatori i sportit bëhet baba për herë të parë (FOTO LAJM) Ditën e sotme gazetari dhe komentatori i njohur i Digitalb, Alban Xhihani është bërë baba për herë të parë. Ai dhe ba
Fama e “Boki 13”/ Gazetari homoseksual tronditi Maqedoninë Zëvendës Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Mattheë Palmer tha se një hetim i pazgjidhur pë