999 rezultate për

gates

Gates: Do të mbaj për ushqim dhe veshmbathje, të tjerat më të varfërve Miliarderi Bill Gates (57) ka vendosur që deri në fund të jetës së tij të dhurojë 95% të pasurisë e cila sot vlen rreth
Në të ardhmen, tualeti me energji diellore (VIDEO) Pas pushtoi botën me Windows, Bill Gates ka një plan të ri. Themeluesi i Microsoft ka investuar plot 5.3 milionë euro në
Mërgata bartëse kryesore e proceseve politike dhe ekonomike në Kosovë Mërgata kosovare ka qenë bartëse kryesore e proceseve politike dhe ekonomike në Kosovë. Kështu u vlerësua në konferencën
SHBA, Romney pret fitore në Teksas Mit Romni pritet të sigurojë të martën nominimin e Republikanëve për zgjedhjet presidenciale në SHBA, me fitoren në zgje
Themeluesi i Mikrosoft dhuron 750 milion dollarë kundër SIDA-s Themeluesi i Mikrosoft Bill Gates do të dhurojë 750 milion dollarë fondit global për . Gates bëri publik planin e tij gj
Bill Gates dhuron 750 milion dollarë Bill Gates, super miliarderi i botës ka dhuruar 750 milion dollarë për fondin global për luftimin e AIDS, tuberkulozit d
Gates me dhurimin e 28 miliard dollarë ka shpëtuar mbi 5.8 milion jetë! Themeluesi dhe ish-shefi ekzekutiv i Microsoft, Bill Gates është bërë i mirënjohur për përpjekjet për të mbledhur të hol
A ka një iPhone vajza e Bill Gates? Ai ia ka refuzuar fëmijëve të tij që të kene ndonjë produkt të Apple. Por themeluesi i Microsoft, Bill Gates tani i duhe
Gates plan për të ndërtuar reaktor nuklear me Kinën Themeluesi i Microsoftit Bill Gates ka konfirmuar se është në diskutime me Kinë për të ndërtuar së bashku një reaktor nu
1O miliarderët e Tokës Revista amerikane "Forbes" publikon 10 njerëzit më të pasur të globit për vitin 2011. Pasanikët e botës vijnë nga fusha
Gates: Hamburgeri nuk ndryshon edhe sikur të kesh miliardat Nëse flitet për miliarderë, emri i tij është i pari që të vjen ndërmend. Por duket se për të tani të qenit super i pasur
Bill Gates nuk ka shpikur asgjë Me 24 tetor do të dalë në shitje libri biografik i themeluesit të Apple, Steve Jobs. Gazeta Hufftington Post ka arritur
Mark Zuckerberg është i fejuar? Për jetën private të themeluesit të Facebook-ut, 26-vjeçarit Mark Zuckerberg, publiku nuk di shumë detaje, por themelues
Brazili dëbon Bill Gatesin Pronari i kompanisë Microsoft, Bill Gates ishte duke u kënaqur në një shëtitje përgjatë bregdetit brazilian, mirëpo kur
SHBA në Irak edhe pas 2011 Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Robert Gates tha se trupat e Shteteve të Bashkuara në Irak mund të mbeten edhe pas vitit
Mubarak më i pasur se Bill Gates Sado që listën e Forbes-it për njerëzit më të pasur në botë nuk është emri i Hosni Mubarak, është e pakontestueshme se i
SHBA, shkurtohet buxheti i mbrojtjes Sekretari i Mbrojtjes në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Robert Gates bëri me dije për mediat amerikane një plan që par
Gates takohet me ministrin e Mbrojtjes Konjanovski Sekretari amerikan i mbrojtjes, Robert Gates do të takojë sot në Uashington me ministrin e Mbrojtjes të Maqedonisë, Zora
Gates: Harroni universitetet, uebi eshte e ardhmja e arsimimit Themeluesi i Microsoftit, Bill Gates, ishte javën e kaluar në konferencën teknologjike Techonomy. Sipas p
Komuna e Prishtines organizon "Ditet e Mergates" Duke filluar nga data 2 gusht Komuna e Prishtinës mban “Ditët e Mërgatës”. Për rret