999 rezultate për

garoje

Zhvillohen sot zgjedhjet për kreun e FSHF Në Tirana International zhvillohen sot zgjedhjet për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit dhe Komitetin Ekzekutiv.
Ahmeti: BDI nuk do të mbështesë kandidatin e VMRO Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti mbrëmjen e djeshme në një intervistë për TV Alsat-M, deklaroi se partia e tij nuk do ta mbë
BD do të garojë bashkë me partinë e Limajt e Krasniqit Kryetari i Bashkimit Demokratik, Zafir Berisha, ka njoftuar se do të bashkohetë me Fatmir Limajn dhe Jakup Krasniqin.
F1, ja numrat e sezonit të ri (FOTO LAJM) Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit, FIA, ka përcaktuar listën zyrtare për botërorin e Formula 1 të vitit të ardhshë
Nishani do garojë për një mandat të dytë Presidentin Bujar Nishani synon një mandat të dytë në krye të institucionit më të lartë shtetëror. Në një intervistë për
Nishani do garojë për një mandat të dytë Presidentin Bujar Nishani synon një mandat të dytë në krye të institucionit më të lartë shtetëror. Në një intervistë për
OVL-UÇK mund të garojë në zgjedhje Kreu i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Muharrem Xhemajli nuk e përjashton mundësinë që kjo organizatë të
LDK vazhdon me Isa Mustafën Lidhja Demokratike e Kosovës, ka vendosur që në zgjedhjet lokale, në garën për kryetar të Prishtinës, të garojë me kryet
Muja s'mund të garojë në Prizren Në zgjedhjet e 3 nëntorit Ramadan Muja nuk mund të rikandidohet nga Partia Demokratike e Kosovës për kryetar të Prizreni
Vatra bëhet lëvizje politike do të garojë në zgjedhjet e 3 nëntorit Shoqata “Vatra” që nga themelimi, korrik 2005, me të gjitha mundësitë që ka pasur është angazhuar dhe ka bërë përpjekj
Biberaj, i gatshëm të garojë për kreun e PD-së Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Aleksandër Biberaj po shqyrton kerkesën për të kandiduar për postin e kryetarit të r
F1, Webber njofton lamtumirën Piloti i skuderisë Red Bull, Mark Webber ka vendosur të braktisë Formula 1 në fund të sezonit. Australiani 36-vjeçar po
PDSH vazhdon fushata për rrethin e dytë Partia Demokratike Shqiptare ende nuk e ka filluar fushatën zgjedhore për rrethin e dytë zgjedhor që do të mbahet më 7 p
Ferrari prezanton F138-ën (FOTO LAJM) Një prej skuderive ikonë të Formual 1 dhe jo vetëm, Ferrari ka prezantuar në Maranello makinën e re për sezonin e ri. "K
Pamela Anderson “vallëzon në akull” (FOTO-LAJM) Pamela Anderson, Lauren Goodger dhe Shayne Ward, janë disa nga emrat që do të garojnë në spektaklin e vitit të ardhshëm
PDSH do të garojë e vetme në zgjedhje Partia Demokratike Shqiptare e Menduh Thaçi do të dalë e vetme në zgjedhjet lokale 2013. Edhe pse kishte një marrëveshje
Slloveni, zgjedhjet presidenciale mbahen në 11 nëntor Kryetari i Kuvendit slloven, Gregor Virant nënshkroi dekretin për mbajtjen e zgjedhjeve, duke vendosur si datë të zgjedh
Destani do të garojë për Tetovën Një vit para zgjedhjeve lokale, pronari i kompanisë së madhe “Ecolog” nga Tetova Lazim Destani ka paralajmëruar kandidim
AAK do garojë për qeverisje Zyrtarë të lartë të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, të prirë nga deputetët e partisë – nënkryetari Ahmet Isufi dhe Da
Pacolli s’mund të garojë për president? Ambicia e Behgjet Pacollit për të garuar për president të Kosovës mund të zbehet nëse një draft amendament i Komisionit