E FUNDIT/ Interi nuk fal, blindon kreun (VIDEO)
999 rezultate për

garoje

Ky është numri që PDK do garojë në zgjedhjet lokale Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve është organizuar tërheqja e shortit për numrin e renditjes së subjekteve politike pë
Këto janë kandidatët e partive shqiptare në Tetovë Disa nga partitë shqiptare që garojnë në Shkup kanë zyrtarizuar kandidaturat e tyre dhe kanë filluar përgatitjet për fus
Vetëm një kandidat i pavarur shqiptar do të garojë në zgjedhjet lokale Vetëm një kandidat shqiptar do të garojë i pavarur në zgjedhjet lokale të 15 tetorit. Pas skadimit të afatit, KSHZ k
Aleanca për Shqiptarët do garojë me Isen Ramadanin në Haraçinë Aleanca për Shqiptarët tashmë ka zyrtarizuar kandidaturën për kreun e komunës së Haraçinës, njofton Zhurna. Mwsohet s
LSDM do të garojë me kandidat shqiptar në Komunat shqiptare LSDM e Kryeministrit Zoran Zaev pritet të shpallë emrat e kandidatëve për zgjedhjet lokale të 15 tetorit. Këtë e ka b
Vetëvendosje nuk kandidon asnjë grua për kryetare komune Kanë mbetur edhe pak orë deri në përfundimin e afatit zyrtar për certifikimin e emrave për kandidatë për kryetarë komuna
A do të garojë për kryetar të PD? Ja si përgjigjet Nishani I ftuar në emisionin “Përballë” në RTSH1 përballë gazetarit Lutfi Dervishi, presidenti Bujar Nishani ka folur për mandat
Theu urdhrin ushtarak, Luiza Gegës i ndalohet që të garojë në Turqi Pas titullit kampion në Turqi dy ditë më parë me ekipin e Fenerbahces në garën e 3000 metrave me pengesa, Luiza Gega rik
Kjo është marrëveshja e koalicionit ndërmjet “Alternativës” dhe LDK-së (FOTO LAJM) “Alternativa” e Mimoza Kusarit dhe Ilir Dedës ka publikuar marrëveshjen për koalicion parazgjedhor me LDK-në. Në dok
Tre femra, Meta habit me listën e Tiranës Kreu i LSI-së në ikje Ilir Meta ka dhënë deklaratën e tij të fundit si kryetari i kësaj force politike. Në një dekla
Vuçiç do të garojë për postin e presidentit të Serbisë Kryesia e Partisë Përparimtare Serbe njoftoi se kandidat i kësaj partie për president të Serbisë do të jetë Aleksandar V
Taravari: LSDM-ja të garojë me kandidat shqiptar në zgjedhjet lokale Sekretari i përgjithshëm i LR PDSH-së, Arben Taravari, me anë të një statusi në "Facebook", ka thënë se LSDM-ja në zgjed
Konjufca: Vetëvendosje do garojë e vetme në zgjedhjet e ardhshme Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes "Vetëvendosje", Glauk Konjufca, ka thënë se ky subjekt politik do të garojë i vet
Peskov: Herët të thuhet nëse Putin do të garojë sërish për president Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov ka thënë se ai nuk është në dijeni se presidenti aktual, Vladimir Putin e ka në pla
Manuel Vals shpall zyrtarisht kandidaturën për president të Francës Kryeministri i Francës, Manuel Valls ka njoftuar se do të garojë në zgjedhjet presidenciale, që do të mbahen vitin e ard
Zbulohet data kur do të garojë Luiza Gega Atletja shqiptare Luiza Gega do të zhvillojë dy garat e para gjatë pjesëmarrjes së saj në Lojërat Olimpike të Brazilit,
Naser Aliji transferohet në Gjermani? Mediat zvicerane kanë njoftuar sot se mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Naser Aliji pritet të vazhdojë karrierën në Gjer
O’Connell i uron fitore filmit “Shok” në Oscar Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë Ruairi O’Connell ka treguar se vendi ynë dhe ai prej nga ai është kanë arritur
"Kaubojsi" do të garojë përballë "Piktorit"? Ai njihet mjaft mirë sapo përmendet termi "Kaubojsi", ndërsa është një ndër figurat mjaft karizmatikë në Parlamentin shq
RDK vendosi të garojë e vetme në zgjedhjet parlamentare Në mbledhjen e kryesisë qendrore të Rilindjes Demokratike Kombëtare, mbledhje e cila është udhëhequr nga kryetari Rufi O