999 rezultate për

garen

Edhe pas refuzimit të trefishtë nga LDK-ja, Vetëvendosje vazhdon ta shqyrtojë ofertën për koalicion Ish-deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, përmes një shkrimi në facebook iu përgjigj kandidates për kryemi
Tragjedi në garën e çiklizmit në Poloni, vdes 22-vjeçari Sporti i çiklizmit është në zi. Një tragjedi e vërtetë ka ndodhur në xhiron e Polonisë. 22-vjeçari belg, Bjorg Lambre
Tottenham nuk i ndahet Hysajt Tottenham vë sërish në radarët e tij Elseid Hysajn. Lajmi bëhet i ditur nga tabloidi britanik "Daily Star". Dëmtimi i
Tjetër dështim për Vettel dhe Ferrarin, do ta nisë garën i fundit Piloti i Ferrarit, Sebastian Vettel, do ta nisë garën e Çmimit të Madh të Gjermanisë, që zhvillohet ditën e diel në pist
Studim, ka vetëm një arsye pse njerëzit nuk e lenë cigaren Konsumuesit e rregullt të cigareve janë të shumtë dhe shpesh është shumë e vështirë që të heqin dorë nga përdorimi i saj
KLGJ hap garën për anëtarët jo gjyqtarë të Gjykatës së Lartë Këshilli i Lartë Gjyqësor ka hapur garën për anëtarët jo gjyqtarë për Gjykatën e Lartë. Në mbledhje do të bëhet i dit
Vote pro Kosovës, Serbia humb garën me shqiptarët Operatorët e transmisioneve të Evropës kontinentale kanë votuar pro pavarësimit energjetik të Republikës së Kosovës.
Pesë mënyra të thjeshta për të lënë cigaren Duhanpirja është një nga veset më të këqija dhe më të dëmshme për shëndetin e njeriut. Shumë njerëz tentojnë të heqin do
E bujshme nga Spanja: Juventus favorit në garën për Griezmann Siç është raportuar nga Don Balon ka një surprizë të madhe. Në fahehtësi, Juventusi është në gjurmët e Antoine Griezmann
Vettel përfundon i pari por Hamilton fiton garën Lewis Hamilton ka fituar garën në Çmimin e madh të Kanadasë që u zhvillua gjatë kësaj mbrëmje. Piloti i Mercedes del
Pilotët "harrojnë" garën, ja plasin grushtit mes pistës (VIDEO) Spektakli ka qënë gjithnjë prezent në garat NASCAR, por ajo që vjen nga pista e Charlotte Motor Speedëay është thjeshtë
Pilotët harrojnë garën, fillojnë grushtin (VIDEO) Spektakli ka qënë gjithnjë prezent në garat NASCAR, por ajo që vjen nga pista e Charlotte Motor Speedëay është thjeshtë
505 nxënës të Prishtinës sfidojnë veten në garën e mbajtur në ISP (VIDEO) 505 nxënës të klasave të 5-ta nga 24 shkolla të Prishtinës kanë marrë pjesë në garën “Prishtina IQ Challenge” të organiz
Lazio-Atalanta, luftë e ashpër për Championsin Barazimi i Interit ndaj Udineses të shtunën e ka bërë akoma edhe më interesante garën për një vend në Champions në Serie
Hamilton triumfon edhe në garën speciale të Kinës Lewis Hamilton fitoi Çmimin e Madh të Kinës, që ishte special, pasi ishte gara numër 1000 në historinë e Formulës 1. Bri
Shkolla Mehmet Akif në Gjakovë del e para në Kosovë për ekogarën e “Oborrit më të Mirë” (FOTO LAJM) Shkolla Mehmet Akif në Gjakovë ka fituar garën e mbajtur për mjedisin midis shkollave të Kosovës . Mjedisi i pastër i kë
Gjyshja 84-vjeçare i mahnit të gjithë duke marrë pjesë në garën me shkop (VIDEO) Moshataret e saj as që do e mendonin, por një 84-vjeçare planifikon edhe të merr pjesë në garat e kërcimit me shkop – sp
600 qytetarë morën pjesë garën humanitare “Run for Down” Mbi 600 qytetarë humanë dhe ekipe të kompanive sot së bashku me fëmijët me Sindrom Daun dhe familjet e tyre janë bashkën
Legjenda e Liverpool komenton garën për titull në Premier League Liverpool ka marrë sot një mesazh mbështetës e inkurajues në garën e tyre për titullin kampion në Premier League. Ishte
KLP hap garën: Kush janë të interesuarit për Prokuror të Përgjithshëm Këshilli i Lartë i Prokurorisë është mbledhur duke patur në rend të ditës miratimin e kritereve të përzgjdhjes së hapjen