999 rezultate për

gani

Spanja dhe Portugalia bashkë për organizimin e Botërorit Spanja dhe Portugalia kanë nënshkruar një marrëveshje për të organizuar së bashku Kupën e Botës 2030. Federatat e dy
Shpalli "Agimin e Artë" organizatë kriminale, alarm për bombë në Gjykatën e Apelit Gjykata e Apelit është vënë në alarm ditën e sotme pasi një telefonate që paralajmëronte për një bombë në ambientet e sa
Vjen ndëshkimi për Verdi Moravën, organizatorin e grevës në burgun e Drenovës Verdi Morava, i dënuar në burgun e Peqinit do transferohet në burgun e Drenovës në Korçë. Mësohet se transferimi ësh
Vetëvendosje thërret Hotin në interpelancë Grupi Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje ka dorëzuar kërkesën për interpelancë të Avdullah Hotit për pezullimin njëvjeç
Vendimi i rendësishëm në Greqi, Agimi i Artë shpallet organizatë kriminale Agimi i Artë në Greqi është shpallur organizatë kriminale. Gjykata e Apelit ka shpallur drejtuesit rajonalë të Agimit të
OBSH: Maskat në shi nuk kanë efekt Maskat mbrojtëse ndaj transmetimit të koronavirusit mund të jenë më pak efektive kur vendosen gjatë shiut, kanë paralajm
Rama mbledh në seli drejtuesit politikë në qarqe Pasditen e sotme kryeministri Edi Rama ka mbledhur në selinë e Partisë Socialiste drejtuesit politikë në qarqe. Mësoh
A do të kthehen vizat për të hyrë në BE? Rama sqaron sistemin ETIAS Kryeministri Edi Rama nw daljen e sotme ka folur për sistemin ETIAS që parashikon se nga viti 2023 do të hyjë në fuqi dh
Çfarë i ndodh organizmit nëse hani djathë në mëngjes? Kush nuk e do djathin? Shqiptarët e konsumojnë shumë. Një fetë djathi e shndërron edhe sallatën apo vaktin më të mërzits
Vetëvendosje i përgjigjet Ramës pasi thumboi Kurtin: Je doganieri i Serbisë Përfaqësuesi i Qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë Boiken Abazi ka reaguar pas mbledhjes së përbashkët të dy qeve
Pastrim rrënjësor i organizmit, çfarë të bëni dhe kur Një mënyrë e thjeshtë dhe praktike për të hequr toksinat nga trupi është gjithmonë e mirëpritur dhe sa më e thjeshtë mën
Halloween në kohë pandemie, si do organizohet festa nën kërcënimin e Covid-19 (FOTO LAJM) Të martën, Qëndra për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve ofroi udhëzime të përgjithshme për festimin e Halloween-i
"Do organizojmë protesta masive", Liga qëndron në rrugën e bojkotit edhe pas mbledhjes së sotme Ditën e sotme u mbajt mbledhja e Ligës Profesioniste dhe siç ishte parashikuar, pas saj, ky institucion ka dalë me një q
Pas 5 vitesh largohet mbrojtësi i Juventusit, gati firma me Valencian Valencia duket se ka fituar garën për të nënshkruar me mbrojtësin e Juventusit, Daniele Rugani. Sipas “Cadena Cope”,
Konflikti në Mesdheun Lindor, kryeministri grek: I zgjata dorën e miqësisë Erdoganit Konflikti në Mesdheun Lindor mes Greqisë dhe Turqisë vazhdon të jetë ende i ndezur. Kryeministri grek, Kyriakos Mitso
14 shenjat që mëlçia nuk ju punon si do të duhej Mëlçia është organ shumë “i punësuar” dhe kyç për tretje, por që për shkak të shtimit të futjes së toksineve në organizë
Skandali me dosjet e Speciales, Organizata e Veteranëve konferencë të jashtëzakonshme në media Organizata e Veteranëve ka njoftuar se sot do të mbajnë një konferencë të jashtëzakonshme për media. “Ju njoftojmë se
Çfarë i ndodh organizmit kur hani pas orës 8 në darkë Të gjithë e kemi dëgjuar paralajmërimin se nuk duhet të hash darkë pas orës tetë, ose do të shtosh në peshë. Por metabol
Pjesë e organizatës së drogës, shqiptarit i bëhet pritë nga policia Një shqiotar është vënë në pranga në Greqi dhe është dënuar me 12 vite burg si anëtar i një organizate të trafikut të d
Organizoi dy vrasje nga shtëpia, si ia ekzekutuan vëllanë dhe xhaxhanë Erion Alibejt Dy vite më parë, pikërisht më datë 28 dhjetor të vitit 2018, Elbasani u trondit nga një vrasje e trefishtë. Shënjestër i