999 rezultate për

fushata

New Moment shpallet Agjencia e Vitit Me pesë çmime Grand Prix dhe një të artë, "New Moment" shpallet agjencia më e suksesshme mes 307 agjencive në konkurrim,
Fushata në Kosovë, mijëra euro për këngëtarët Partitë më të mëdha në Kosovë PDK, LDK dhe AAK, në programin e tyre elektoral përmbajnë edhe pjesën artistike. Sipas med
Fushata zgjedhore, partitë ankohen për njëra-tjetrën Kanë kaluar pak ditë nga nisja e fushatës zgjedhore dhe partitë që garojnë në 3 nëntor kanë filluar ankesat ndaj njëra-t
Fushata zgjedhore, Nikolic në Graçanicë Nuk ishte vetëm kryeministri i Serbisë Ivica Dacic i cili kishte planifikuar ta vizitojë Kosovën gjatë fushatës për zgje
Nis fushata zgjedhore në Kosovë Nis sot zyrtarisht fushata zgjedhore për zgjedhjet lokale të 3 nëntorit. Komisioni Qendror Zgjedhor ka bërë të ditur se
LDK hap fushatën më 3 tetor Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa bën të ditur përmes profilit të tij në Facebook se më 3 tetor hapet
Fushata Bankers Out: Nafta pasuri, jo fatkeqesi! Nje grup te rinjsh dhe te rejash kryesisht studente dhe profesioniste te rinj, banore ne rrethin e Fierit kane nisur s
Fushata pritet ta “paralizojë” Kuvendin Kuvendi i Kosovës nuk pritet të tregohet i efektshëm gjatë sesionit vjeshtor të punës. Kjo për faktin se një pjesë e kon
Në fushatën elektorale bankat nxorrën 44 milion euro brenda 1 muaji Fushata për zgjedhjet e 23 qershorit mund të cilësohet si një nga fushatat më të shtrenjta deri më tani edhe pse partitë
Fushata që preku babain e Adnan Januzaj (FOTO LAJM) Nuk ishte parë kurrë një fushatë e tillë. Fushata mbarëshqiptare, të cilës iu bashkua edhe Portali Albeu, "Adnan Januzaj
Fushata zgjedhore fillon më 2 tetor dhe mbaron 3 nëntor Fushata e zgjedhjeve lokale në Kosovë do të nisë më 3 tetorë dhe do të mbyllet 2 nëntorë. Këtë e ka bërë të ditur Komisi
Stretegjia e PS-së për të nxjerrë në pension Berishën Alastair Campbell, publicisti dhe krahu i djathte i ish-kryeministrit Tony Blair shprehet për JAVA mjaft i kënaqur me fu
Fushata, Olldashi: Aksion i fortë opozitar për rikthimin në pushtet Kandidati për postin e kryetarit të Partisë Demokratike, Sokol Olldashi, u takua me anëtarë dhe simpatizantë të kësaj pa
Fushata për kreun e PD-së, Basha sot në Elbasan Kreu i Bashkisë së Tiranë, Lulzim Basha nis fushatën e tij për kreun e Partisë Demokratike në Elbasan. Përmes një njofti
Korcë, fushata uli prenotimet e qytetarëve për pushime Vera e këtij këtij viti për shumë agjensi turistike në Korçë ka nisur jo me shumë optimizëm. Zhvillimi i zgjedhjeve parl
Përfundimi i fushatës, Berisha dhe Rama tregojnë "muskujt" në sheshe (FOTO-LAJM) Partitë politike kanë mbyllur dje fushatën elektorale duke u futur sot në heshtjen zgjedhore. Dy krerët e partive me të
Mbaron fushata, nesër heshtje zgjedhore Pas një muaji fushatë, partitë politike përmbyllin sot mitingjet e tyre elektorale ndërtsa nesër është dita e heshtjes z
Fushata zgjedhore në sytë e të huajve (FOTO-LAJM) “Në vendin e shqiptarëve”, titullohet reportazhi i Patrick Shulze-Heil, gazetar i televizionit franko- gjerman, ARTE TV
Raporti i KVV: Fushata e dominuar nga liderët Fushata zgjedhore ka nisur përpara afatit të përcaktuar nga ligji ndersa liderët e dy partive kryesore politike në vend
Nis vrullshëm parafushata Partitë politike kanë nisur fushatën e tyre elektorale me vrull edhe pse akoma nuk është shpallur data e zgjedhjeve loka