999 rezultate për

fushata

Arrestet kardiake në futboll, ja aplikacioni "shpëtimtar" Në vazhdën e një fushate të re, në ndihmë të identifikimit dhe trajtimit të arresteve të papritura kardiake në fushat e
Miliardat e arabëve, Real Madrid heq kryqin nga stema Real Madrid ka hequr nga stema zyrtare e klubit kryqin që mbanin që prej themelimit në vitin 1902, dhe që sipas mediave
McCann Tirana, agjencia e parë shqiptare që fiton një çmim në festivalin Golden Drum (VIDEO) “Këtë vit, kemi një vend të ri që për herë të parë merr pjesë në Golden Drum. Le t’i urojmë Shqipërisë mirëseardhjen”, t
Fushata në Gaza, gova me ujë kthehet në kovë me gurë (FOTO-LAJM) Pas jehones që pati në rrjetet sociale nisma “Ice Bucket Challenge”, Ayman al Aloul, një gazetar nga Gaza, ka nisur fush
Fushata "Zbulo Islamin" në Brazil (FOTO LAJM) Një fushatë shumë interesante është duke u zhvilluar këto ditë në Brazil. Vendi që po zhvillon Kupën e Botës në futboll
Pacolli: Të ndërpritet fushata elektorale Pas tragjedisë së ndodhur në termocentralin Kosova A, ka reaguar edhe kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli. "Pas tragje
Sot përfundon fushata Sot në mesnatë përfundon zyrtarisht fushata dhjetëditëshe për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 8 qershorit. Pa
Partia e Fortë e mbyll fushatën me lojë shpërblyese Sot Partia e Fortë do të mbyll fushatën elektorale. Kjo parti ka lajmëruar se fushata e saj do të mbyllet "ndryshe" n
Dr. Flori ripajtohet me Ramën, këndon për Policinë e Tahirit Dr Flori , ish-lideri i grupit West Side Family ka rikthyer marrëdhëniet e mira me qeverinë e majtë pas prishjes në zgje
Fushata e veçantë e Partisë së Fortë (FOTO-LAJM) Partia e Fortë ka zgjedhur një formë të veçantë për të kërkuar votën në zgjedhjet e 8 qershorit, ashtu siç në fakt ka be
Sot nis zyrtarisht fushata zgjedhore Sot nis zyrtarisht fushata zgjedhore për zgjedhjet e 8 qershorit. Përgjatë 10 ditëve, partitë politike do të shpalosi
Zgjedhjet në PD, nis fushata e anëtarësimeve në Tiranë Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha pritet të shpallë sot nisjen e fushatës së anëtarësimeve në qytetin e Tiranë
Fushata sensibilizuese: Dhuro një lule, shpëto një jetë (FOTO-LAJM) Shqipëria vijon të renditet mes vendeve me numrin më të lartë të të vdekurve nga aksidentet rrugore. Edhe pas ashpërsimi
Civil: Fushata e ashpër me përplasje! Organizata "Civil" mendon se përplasjet mes partive politike gjatë zgjedhjeve kanë qenë të ashpra. Sipas tyre, ka pat
Fushata, Thaçi kopjon Edi Ramën për afrimin e vullnetarëve Veç marrëveshjeve të përbashkëta, ndër qeveritare në fusha të ndryshme, dy Kryeministrat e Shqipërisë dhe Kosovës, Edi R
Fushatë e ashpër dhe rrezik nga 'diktatura' Fushata po zhvillohet e ashpër dhe me gjuhë urrejtje mes partive politike. Kështu vlerëson në një shkrim të sajin Deu
Sot mbyllet fushata, BDI në Çair, PDSH në Tetovë Partitë politike do të mbajnë sot tubimet finale të fushatës. Bashkimi Demokratik për Integrim ka lajmëruar se tubim
Vazhdon fushata e zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare Partitë politike në Maqedoni vazhdojnë fushatën zgjedhore në prag të zgjedhjeve parlamentare dhe rrethit të dytë të zgje
Fushata bëhet e ashpër, sulmohet shtabi i LSDM Fushata për zgjedhjet presidenciale dhe ato parlamentare të 27 prillit, ka kaluar caqet e deklaratave. Tashmë, veproh
Vazhdon fushata për zgjedhjet parlamentare Partitë politike shqiptare edhe sot do të vazhdojnë fushatën për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të caktuara për në