999 rezultate për

fushata

Fillon fushata për raportimin e ngacmimeve seksuale Pas publikimit të skandaleve për ngacmime seksuale në Holywood, edhe në Maqedoni ka filluar një fushatë e tillë për të n
Zyrtarisht fillon fushata presidenciale në Rusi Sot ka filluar edhe zyrtarisht fushata presidenciale në Rusi. Kandidatët kanë kohë 20 ditë për të dërguar dokumentet
Sot fillon fushata në Istog Sot në Komunën e Istogut nis fushata zgjedhore për raundin e dytë të zgjedhjeve lokale. Me vendim të Komisionit Qendr
Sot përfundon fushata, këta kandidatë garojnë Sot përfundon fushata për raundin e dytë të zgjedhjeve lokale të cilat do të mbahen më 19 nëntor Fushata e balotazhit u
Dhëndri i Berishës flet hapur: 5 arsyet pse humbëm keq në zgjedhje Jamarbër Malltezi në një intervistë për “Neës24” ka folur hapur dhe pa doreza mbi shkaqet që çuan në humbjen e opozitës
Përfundon fushata, në mesnatë fillon heshtja zgjedhore Në mesnatë përfundon fushata zgjedhore për rrethin e dytë të Zgjedhjeve lokale dhe fillon heshtja para votimit të dielën
Kjo është data kur fillon fushata zgjedhore Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që fushata për raundin dytë të zgjedhjeve të mbahet nga 13 deri më 17 nëntor.
Fushata përmbyllet me premtime joreale Fushata elektorale për zgjedhjet e 22 tetorit, e nisur para një muaji, ka përfunduar zyrtarisht të premten më 20 tetor.
Sot, mbaron fushata por pas 3 ditësh fillon përsëri Fushata për zgjedhjet lokale të së dielës përfundon sot, derisa e shtuna do të jetë heshtje zgjedhore. Qytetarët e Kosov
Sot, heshtje zgjedhore në Maqedoni Në mesnatë ka përfunduar fushata zgjedhore që zgjati 21 ditë dhe filloni heshtja para zgjedhjeve lokale të së dielës.
Në mesnatë përfundon fushata, të shtunën votojnë të burgosurit dhe të sëmurët Sonte në mesnatë përfundon fushata zgjedhore për rrethin e parë dhe nis heshtja zgjedhore. Një ditë para zgjedhjeve
Sot përfundon fushata zgjedhore në Maqedoni Në mesnatë përfundon fushata zgjedhore që zgjati 21 ditë dhe fillon heshtja para zgjedhjeve lokale të së dielës. Bash
Vazhdon fushata zgjedhore në Maqedoni, ja tubimet e partive për ditën e sotme Partitë, koalicionet dhe kandidatët e pavarur edhe sot me tubime dhe takime me qytetarët në shumë qytete dhe vendbanime,
Edhe nëntë ditë nga fushata zgjedhore Partitë, koalicionet dhe kandidatët e pavarur edhe sot me tubime dhe takime me qytetarët në shumë qytete dhe vendbanime,
Një fushatë e New Moment Tirana, shpallet ndër më të mirat e 2017 Një fushatë e New Moment Tirana, shpallet si një nga fushatat më të mira të 2017 në Weekend Media Festival në Kroaci.
Sot zyrtarisht fillon fushata për zgjedhjet lokale ne Maqedoni Sonte në Pallatin e Kulturës në Tetovë, Teuta Arifi do të prezantojë fushatën e saj zgjedhore. Poashtu edhe mbrëmë, Lëvi
BDI në Shkup, BESA në Tetovë dhe ASH në Gostivar, fillon fushata zgjedhore në Maqedoni Fushata parazgjedhore për zgjedhjet lokale të 15 tetorit fillon më 25 shtator, ndërsa partitë politike pritet që ti ndez
Nis të hënën fushata për zgjedhjet në Maqedoni Edhe pse tashmë partitë kanë filluar takimet e tyre, zyrtarisht fushata për zgjedhjet e 15 tetorit do të nisë ditën e hë
Fushata zgjedhore në veri, e tensionuar Fushata zgjedhore në Mitrovicë për zgjedhjet lokale të 22 tetorit, e cila do të zgjasë 30 ditë, ka filluar qetë në jug d
Të hënën fillon fushata zgjedhore në Maqedoni Më 25 shtator fillon fushata zgjedhore për zgjedhjet lokale në Maqedoni. Gjithsej 19 parti kanë dorëzuar listat e kan