999 rezultate për

furnizimi

QKUK dhe Termokos bisedojnë rreth furnizimit me ngrohje Drejtori ekzekutiv i QKUK-së, Nijazi Gashi ka pritur sot në në takim drejtorin e Ngrohtores së qytetit “Termokos”, Arsi
Kontrolle në pikat e furnizimit me karburant Pikat e furnizimit me karburant nuk do të mund ti fshihen më tatimeve pasi dy pajisje të veçanta janë certifikuar dhe pr
Ndërprerja e energjisë për ujësjellësat, FRD: Qeveria të marrë masat Fryma e Re Demokratike ka mbajtur sot një qëndrim kritik ndaj mënyrës se si po zhvillohen ngjarjet në vend në lidhje me
Problemet me CEZ nuk ndikojnë në furnizimin e konsumatorëve me energji Pavarësisht marrëdhënies me kompaninë ÇEZ, konsumatorëve do t'u sigurohet furnizimi me energji elektrike pa ndërprerje.
Furnizimi me uje të pijshëm, ende problem për shqiptarët Në Shqipëri mbetet akoma problem shtrirja dhe furnizimi me uje të pijshëm. Në javën kombëtare të ujit, mnistri i Finanac
Nënshkruhet kontrata, privatizohet KEDS Qeveria e Kosovës nënshkroi sot kontratën me konsorciumin Limak dhe Çalik për shitblerjen e distribucionit dhe furnizimi
Uji i detit mund të përdoret si lëndë djegëse për avionët Uji i detit tashmë mund të përdoret edhe si lëndë djegëse për motorët reaktivë. Sipas specialistëve të laboratorit për h
Stabilizohet furnizimi me energji Pas një përkeqësimi disa ditësh me furnizim me energji elektrike në tërë territorin e Kosovës, gjendja me furnizim i ësh
Dyshohen për tregëti armësh, arrestohen 3 persona nga EULEX Nën dyshimet e tregtisë së paligjshme me armë, një gjykatës i procedurës paraprake i EULEX-it ka caktuar nga një muaj pa
Furnizimi me ujë, Dollapi: Tirana verë pa probleme Brenda datës 15 qershor do marrë fund problemi i ujit të pijshëm për 50.000 banorë të Tiranës të cilët nuk do të vuajnë
Furnizimi me ujë, BE jep 25.5 milionë euro Ambasadori i BE-së në Tiranë Ettore Sequi kërkoi një menaxhim më të mirë të ujrave nga Shqipëria. Gjatë nënshkrimit të n
Përmirësohet furnizimi me ujë, 18 milionë dollarë investime Ministri i Punëve Publike, Sokol Olldashi gjatë inspektimeve kryera në punën për ndërtimin e një depoje të re uji në në
Durrës, probleme në furnizimin me ujë Qyteti i Durrësit herë pas here shfaq probleme me furnizimin e popullatës me ujë të pijshëm ku problem më shqetësues par
Irani kërcënon me ndërprerje të furnizimit me naftë Pas ndërprerjes së bashkëpunimit me kompanitë franceze dhe britanike që merren me transportin e naftës nga Irani, ky ven
Vijon furnizimi i popullatës me ushqime Ministria e Brendshme ka njoftuar mbi situatën më të fundit në zonat verilindore e juglindore të vendit. Në një konfer
Moti i keq pengon furnizimin me ushqim të Veriut të Shqipërisë Kur veriu i Shqipërisë po përjeton situatën më të vështirë nga izolimi, drejtori i rezervave të shteti thotë se po bëhen
Rusia shkurton furnizimin me gaz për Europën Përveç të ftohtit të acartë, Evropa po përballet edhe me mungesën e gazit pasi vendi kryesor që furnizon me gaz Rusia ka
Furnizimi me ujë në Tiranë, 69 përqind e ujit humbet në rrjet Rreth 69 përqind e sasisë së ujit që del nga depot e ujit ku firnizohet qyteti i Tiranës humbet në rrjet për shkak të am
KFOR-i shtyn për një ditë largimin e barrikadave Komandanti i KFOR-it, gjenerali Erhard Drevs, ka shtyrë kohën e konvojeve të KFOR-it për furnizimin e trupave të KFOR-it
Rusia ndalon furnizimin me armë për Iranin, SHBA mirëpret vendimin Shtetet e Bashkuara të Amerikës thanë se e mirëpresin vendimin e presidentit të Rusisë, Dmitri Medvedev, për ndalimin e