999 rezultate për

furnizimi

Defekt në linjën e Selitës, disa zona të kryeqytetit pa ujë Disa zona të qytetit të Tiranës do të vuajnë sot për disa orë mungesën e ujit të pijshëm si pasojë e një avarie në linjë
Në maj nis furnizimi i spitaleve me barna Nga mesi ose fundi i muajit maj fillon furnizimi i plotë me barna në spitale. Në një konferencë për shtyp, ministri i Sh
Veriu i Kosovës ka probleme në furnizimin me ujë të pijshëm Serbët e veriut të Mitrovicës dhe të Zveçanit janë ankuar se kanë tre ditë që kanë vështirësi me furnizimin me ujë të pi
Thaçi: Brenda 7-10 ditësh fillon furnizimi me ujë Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi, ka premtuar sot se së shpejti do të ketë furnizim të rregullt me ujë në Prishtinë.
Çmimi i barnave rreth 20 % më lirë Shqiptarët do të blejnë barna me çmime më të lira dhe më cilësore. Vendimi më i fundit i qeverisë Rama për shëndetsinë k
Komuna e Prishtinës kërkon të mos shtohen reduktimet e ujit Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti, mbajti sot një konferencë për shtyp, ku prezantoi disa nga investimet dh
Protestuesit bllokojnë rrugët e furnizimit të NATO-s në Pakistan Qindra pjesëtarë të partive politike pakistaneze Tehrik-e-Insaf (PTI) dhe Jumat-e-Islami (JI) kanë organizuar një protes
CEZ riparon avarinë në nënstacionin e Fierit Kompania CEZ Shpërndarje ka arritur të normalizojë situatën në nënstacionin e Fieri-2 pas avarisë së krijuar. CEZ bën me
Stentat në QKUK, mos paguani privat! Njëri nga bizneset më profiabile në mjekësinë kardio-kirugjike, ajo e vendosjes së stentave në venat e zemrës, duket se
Policia blen 600 mijë euro vetura për qen Plot 600 mije euro do të shpenzojë Policia e Kosovës vetëm për furnizimin me qen dhe vetura. Para pak ditësh zyra e prok
McLaren dhe Honda, bashkë pas 23-vjetësh Tashmë është zyrtare, McLaren dhe Honda rikthehen të bashkëpunojnë duke krijuar një skuadër të vetme duke nisur nga viti
Vazhdon puna për furnizimin me ujë Kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta bashkë me drejtorin e Ndërmarrjes Publike “Komunalec”, Memedali Xhaferi d
Ujësjellësat, Olldashi propozon reduktim të numrit Mungesa e menaxhimit dhe kostot e larta të ndërmarrjeve të ujësjellës- kanalizimeve janë problemet kryesore që ka sot si
BB investon 86 milionë USD për rrjetin e ujësjellësit në Durrës Në qytetin e Durrësit pritet të shtrihen rreth 52 kilometra rrjet ujësjellësi ndërsa investimi i Bankës Botërore do të
Ndalimi i vjedhjeve të energjisë, CEZ bashkëpunim me policinë Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit dhe kompania CEZ Shpërndarje kanë nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi
LDK, sistemi shëndetësor po degradon Sitemi shëndetësorë në Kosovë po shkon drejt degradimit. Këtë gjë e ka thënë në konferencën e sotme Kosovës. Sipas tyre
Leximi i faturave, pushohen nga puna katër menaxherë të distriktit të Prishtinës Bordi i Korporatës Energjetike të Kosovës i ka pushuar nga puna katër menaxherë të distriktit të Prishtinës për lëshimet
Pejë, vritet 52-vjeçari Një 52-vjeçar është gjetur të mërkurën pa shenja jete në fshatin Brestovikë të Pejës. Trupi i tij është gjetur në afërsi
Furnizimi me energji, 3 milionë euro për kompanitë serbe Dy kompanitë serbe të energjetikës, “Gen” dhe “Rudnap”, janë shpallur fitues të tenderit për furnizim me energji elektri
Përmbante veti kancerogjene, Kosova ndërpret furnizimin me miell nga Serbia Kosova ka ndërprerë furnizimin me miell misri nga Serbia pas konstatimit se ky miell përmbante veti kancerogjene. Lajmi