999 rezultate për

furnizimi

Një lagje e madhe në Prishtinë nuk do të ketë ujë për shtatë orë Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina sh.a.” njofton konsumatorët e lagjes “Kalabria” në Prishtinë se, sot duke fi
Vaj ulliri falso në Tiranë e Vlorë, bllokohen dhe gjobiten 4 bizneset Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 4 biznese, tre në Tiranë dhe një në Vlorë që shisnin vaj ulliri të falsifikua
Bie niveli i Fierzës, thatësira rrezikon probleme furnizimi me energji elektrike Mungesa e reshjeve të shiut dhe temperaturat e larta të ditëve të fundit, që kanë mbërthyer rajonin e Kukësit, kanë bërë
Kujdes, sot Podujeva dhe këto zona nuk kanë ujë të pishëm Kjo ndërprerje sipas njoftimit bëhet me qëllim të krijimit të kushteve të punës Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prisht
Disa lagje të Prishtinës nesër do të mbesin pa ujë Kompania Rajonale e Ujësjellësit ”Prishtina”, njofton konsumatorët e zonave të cilat furnizohen me ujë të pijshëm nga si
Fatos Nano tregon historinë: Si i merrja shishet e qumështit në komunizëm Ish-kryeministri Fatos Nano ka treguar një histori interesante rreth rinisë së tij në periudhën e komunizmit, për atë që
Bashkia e Tiranës i jep zgjidhje furnizimit me ujë të pijshëm për dy lagje në kryeqytet Bashkia e Tiranës ka ndërhyrë këtë javë në dy lagje të ndryshme të kryeqytetit për të garantuar furnizimin normal me ujë
Nuk ndalen seancat e nxehta në Maqedoni Në Gjykatën penale sot duhet të vazhdojë gjykimi për lëndën “Treqind” të Prokurorisë Speciale Publike. Në këtë lëndë
Në këtë lagje të Prishtinës sot s'ka ujë gjithë ditën Komuna e Prishtinës ka njoftuar banorët e rrugës “Fehmi Agani” se nesër nga ora 08:00 deri në orën 16:00, do të ketë ndë
Spektakolare, si furnizohet në ajër avioni luftarak (VIDEO) Kanë qenë spektakolare pamjet e regjistruara nga një pilot i Flotës Ajrore Mbretërore (RAAF) duke u furnizuar me karbura
Për shkak të punimeve teknike ndërpritet uji i pijshëm në Drenas Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Prishtina” sh.a, njofton të gjithë konsumatorët e Komunës së Drenasit se, gjatë ditës
BERZH-i përzgjedh Tiranën, financim për Bovillën dhe linjën e furnizimit te Unaza e Re Bashkia e Tiranës dhe Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) nënshkruan sot në Londër marrëveshjen e financi
Çuditi me deklaratën se i la njerëzit pa ujë me qëllim, reagon drejtori i Ujësjellësit Drejtori i Ujësjellësit në qytetin e Sarandës, Sheme Lulo ka bërë një deklaratë të çuditshme. Gjatë një interviste në
Stabilizohet furnizimi me energji elektrike në disa fshatra të Kërçovës Pas përkeqësimit të motit rreth 70 fshatra të Kërçovës mbetën pa rrymë elektrike ndërsa tani situata është normalizuar d
Lezha përuron ujësjellësin e ri të bashkëfinancuar nga Zvicra, Gjermania dhe BE Pas një investimi prej 13.25 milionë eurosh përmes Bankës Gjermane për Zhvillim (KfW), në qytetin e Lezhës ka përfunduar
Paralajmërimi i Haradinajt bën punë, së shpejti shpronësimi Autoritetet në Kosovë kanë bërë të ditur se brenda javës së ardhshme pritet të finalizojnë marrëveshjet për shpronësim m
Rivendoset në punë impianti i Bovillës, rinis furnizimi me ujë i qytetarëve Pas situatës së vështirë që sollën reshjet e dendura të shiut që përfshinë gjithë vendin, për qytetarët e Tiranës vjen n
Shqipëria po përmbytet, por Tirana s'ka ujë: Qytetarët nuk kanë ku bëjnë as ka*ën Lagjë të tëra të Tiranës janë pa ujë që prej mesditës së djeshme kur ujërat përrenjve turbulluan të gjithë rezervuarin e
Haradinaj: Bizneset humbin 300 milionë euro nga mungesa e energjisë Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë se prodhuesit janë lënë të vetëm dhe për një vit bizneset humbin mbi 3
E FUNDIT/ Rritet ndjeshëm çmimi i ujit të pijshëm për Tiranën Enti Rregullator i Sektorit të Furnizimit me Ujë sot ka miratuar çmimet e reja për Bashkinë Tiranë. Me vendimin e r