999 rezultate për

funksionale

Ambasada e SHBA nxjerr videon: Ja si Shqipëria do të ketë një Gjykatë Kushtetuese funksionale (VIDEO) Ambasada e SHBA ne vendin tone eshte ndalur sot ne menyren e funksionimit te GJykates Kushtetuese ne Shqiperi. Permes
KED gati të bëjë funksionale Gjykatën Kushtetuese Në Shqipëri, Këshilli i Emërimeve në Drejtësi po shkon drejt përmbylljes së procesit të përzgjedhjes së kandidaturave pë
Gjinushi në krye të ASH, pedagogia nxjerr "zbuluar" kryetarin Skënder Gjinushi u zgjodh kryetar i Akademisë së Shkencave me 35 vota pro. Polemikat për vendosjen e tij në krye të këti
"Autoambulancat jofunksionale, tre mjekë kanë thyer krahun në aksidente" Frrok Bardhi është infermier në Urgjencën e Tiranës. Në një intervistë për ai ka treguar për gjendjen e Urgjencës. B
Fletët e karotës, shumë funksionale për shëndetin Në homeopati përdoret çaji nga fletët e karotës si diuretik për shërimin e sëmundjeve të veshkave dhe eliminimin e ënjtj
Telekomi i Kosovës dhe KEK-u pa borde funksionale Që nga dhjetori i vitit të kaluar ndërmarrjet më të mëdha publike, Telekomi i Kosovës dhe Korporata Energjetike e Kosovë
“Punonjësit e administratës publike në punë më 28-29 nëntor” Për punonjësit e administratës publike datat 28 dhe 29 nëntor, përveçse ditë feste për pavarësinë dhe për çlirimin, janë
Haindl takon Ivanovin: Maqedonia duhet patjetër të ketë institucione shtetërore funksionale I dërguari special gjerman për Maqedoninë, Johannes Haindl, në fund të qëndrimit të tij në Maqedoni ka takuar presidenti
Meta: Ende punë për një demokraci funksionale Përmes një ceremonie gjatë ditës së sotme është përkujtuar 25-vjetori i Parlamentit pluralist. Kryetari i Kuvendit, Ilir
BB: 60 % e të rinjve janë analfabetë në matematikë Sipas Bankës Botërore, 60 % e të rinjve shqiptarë janë analfabetë funksionalë në matematikë. Ky përfundm tashmë është pë
Braçe: Dikush duhet të shkojë në burg për “Luginën Blu” Deputeti i PS, Erjon Braçe, ka reaguar për atë që po ndodh në fshatin turistik “Lugina Blu” në Golem. Deputeti socialist
Kosova rekord në numrin e analfabetëve funksionalë Organizatat joqeveritare në Kosovë kanë ngritur shqetësime dhe kanë bërë thirrje për një përkushtim më të madh nga autor
Reagon KE: Politika të zgjidhë krizën në vend Komisioni Evropian reagon në lidhje me protestat para Qeverisë në Shkup, ku u lënduan dhe arrestuan disa protestues, ndë
Ora ZenWatch funksionale me telefonat inteligjentë Firma Asus do të lanccojë orën ZenWatch më të re në teg e cila funksionon dhe me telefonat e menccura. Ora e re do të op
Tahiri: Në janar funksionalë komisariatet dixhitalë, Rama: Luftë korrupsionit me inovacion Me qëllim që çdo shërbim të ofrohet shpejt dhe cilësor për qytetarin, kryeministri Edi Rama garantoi se dixhitalizimi së
Reforma territoriale, komisioni çon në kuvend projektin final me 61 bashki Këshilli i Ministrave është gati të dërgojë në Kuvend projektin final të ndarjes territoriale që parashikon një hartë me
Ndarja e re administrative, Hoti: Zona funksionale, kriteri bazë për pesë variantet Zona funksionale është kriteri bazë mbi të cilin është mbështetur qeveria në hartimin e pesë varianteve të propozuara Ku
AGPK duket se nuk është më funksionale Asociacioni i Gazetarëve Profesionistë të Kosovës duket se nuk është më funksional, pasi një nga anëtarët ka dhënë dorëh
Letërkëmbimi Bregu – Harito: Je analfabete funksionale Kryetarja e Komisionit të Integrimit, Majlinda Bregu dhe ministrja e Inovacionit dhe Administratës Publike, Milena Harit
Urat që lidhin ndërtesat (FOTO-LAJM) Me zhvillimin e arkitekturës dhe ndërtimit në dekadat e fundit shumë ndërtesa të cilat ndodhen afër njëra-tjetrës lidhen