999 rezultate për

fuere

Fuere: Shkupi dhe Prishtina te vendosin marredhenie diplomatike Ambasadori i BE-së në Shkup, Erwan Fuere deklaroi se vendosja e marrëdhënieve diplomatike mes Shkupi
Fuere: Hapat e tjere te Maqedonise bazohen ne Marreveshjen e Ohrit Maqedonia e ka bërë hapin e parë, dhe hapat e radhës, bazohen tek zbatimit i Marrëveshjes s&eum
Fuere: Politizimi i fese mund te coje ne konflikte Ambasadori i BE-së në Shkup, Ervan Fuere i sugjeron autoriteteve të Shkupit, të mos luajnë shum
Fuere lajmeron Maqedonine, vitin e ardhshem hiqen vizat Shpresoj se shtetasit e Maqedonisë vitin e ardhshëm do të mund të udhëtojnë pa viza në
Fuere: Qytetarët e Maqedonisë nuk janë budallenj Zgjedhjet parlamentare, mungesa e dialogut politik dhe bojkotimi i institucioneve nga opozita janë mangësit&eu
Fuere: Në BE pas zbatimit të marrëveshjes së Ohrit Shefi i misionit të BE-së në Shkup, Ervan Fuere deklaroi se zbatimi i plotë i Marrëveshjes s&eu
Policia arestoi atentatorin; Fuere, PDSH dhe VMRO denojne atentatin 00:12 - MPB njoftoi se në orën 20:30 ka arrestuar Faruk Iljazin nga Recica e Madhe, nën dyshim se ës
Kërkesa për shkarkim të Fueres; Greqia befason BE-në Greqia befason Misionin e BE-se pas kërkesës për shkarkim të euroamasadorit, Ervan Fuere. Një p
Fuere: Zgjedhjet të mos marrin shumë kohë, të vazhdojnë reformat Ambasadori i BE-së në Maqedoni, Evran Fuere porositi sot autoritetet e Shkupit që, eventualishtë n&e
Fuere: Maqedonia të fokusohet tek reformat Ambasadori i BE-së në Shkup, Ervan Fuere deklaroi se Bashkimi Evropian shprehë keqardhje për Maqedon
Fuere: Emri nuk është kusht për anëtarësim në NATO Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian (BE-së) në Maqedoni, Ervan Fuere ka deklaruar sot në Prilep s
MPJ fton ne takim Fueren pas kritikave rreth regjimit te vizave Ministrja e Jashtme ka ftuar në një takim ambasadorin e BE-së në Maqedoni, Erwan Fouere pas kritikav