999 rezultate për

fuere

Regjistrimi do të përjashtojë 450 mijë shqiptarë, Fuere mohon Partitë shqiptare të opozitës në Maqedoni kanë ngritur shqetësimin se, qeverisja aktuale mund të manipuloj procesin e re
Fuere: Gruevski e Ivanov kanë fantazi Kryeministri Nikolla Gruevski dhe presidenti Gjorge Ivanov duhet të kenë imagjinatë nëse pretendojnë se në vitin 1995, v
Fuere: Merruni vesh deri ne fundjave Deri në fund të kësaj jave partitë politike duhet ta zgjidhin incidentin e shkaktuar në Kuvend
Fuere: Komunat shqiptare ne Maqedoni jane te margjinalizuara Ambasadori i BE-së, në Shkup, Ervan Fuere, ka folur për gjendjen e rëndë në komunat shqipt
Fuere: Rritet mosbesimi nderetnik ne Maqedoni Maqedonia sa më shpejt duhet ta zgjidhë kontestin rreth emrit me Greqinë sikurse dhe çështjet
Ambasadori Fuere u takua me Ali Ahmetin Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shkup, Ervan Fuere vizitoi sot në selinë e BDI-së në Tetov&
Fuere: Maqedonia te respektoje parimet e BE-se Ambasadori i BE-së në Shkup, Ervan Fuere deklaroi sot se qeveria maqedonase duhet të respektojë pari
Fuere: Numri i madh i azilkerkuesve nga Likova eshte shqetesues Euroambasadori Ervan Fuere e vlerëson si shqetësuese gjendjen me numrin e madh të azilantëve nga Lik
Fuere: Te terhiqet projektligji per antidiskriminim Tërheqja e projektligjit për antidiskriminim dhe përgatitje të një projektligji të ri k&eu
Fuere paralajmeron serish tensione nderetnike ne Maqedoni Ambasadori i Bashkimit Evropian (BE) në Shkup, Ervan Fuere sërish ka paralajmëruar tensione ndëretni
Fuere: Cdo dite te shfrytezohet per gjetjen e zgjidhjes se emrit Para nesh janë gjashtë muaj dhe është me rëndësi që çdo ditë të shfr
Fuere: Pa zgjidhjen e ceshtjes se emrit prishen marredheniet nderetnike Nëse gjashtë muaj në vijim nuk shfrytëzohen për zgjidhjen e çëshrjes së emrit,
Fuere largohet nga Maqedonia ne mars Misioni i evroambasadorit me mandat më të zgjatur në Maqedoni, Ervan Fuere do të qartësohet n&e
Fuere kerkon kompromis per emrin, Naumovski refuzon Faktori ndërkombëtar ka kërkuar edhe një herë intensifikimin e negociatave mes Maqedonisë
Maqedoni, perfundon takimi i lidereve te ambasadori Fuere Përfundoi takimi i liderëve të partive parlamentare me ambasadorin e BE-së në Shkup Ervan Fuere
Fuere: Te shfrytezohet momenti per zgjidhjen e emrit Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shkup, Ervan Fuere deklaroi se Maqedonia duhet të shfrytëzojë mom
Fuere: Te zgjidhet ceshtja e emrit Ambasadori Erwan Fuere deklaroi se Maqedonia duhet t’i tejkalojë të gjitha pengesat, me qëllim q&eu
Fuere: Marreveshja e Ohrit ende nuk eshte zbatuar Tetë vjet nga nënshkrimi i Marrëveshjes së Ohrit, një pjesë e madhe e këtij dokumenti
Fuere pershendet vendimin per heqjen e vizave Dhënia e rekomandimit për liberalizimin e vizave nga Komisoni Evropian, u përcjell në mënyr&eum
Fuere: Qeveria maqedonase te zbatoje reformat e lena pas dore Ambasadori i BE-së në vend Ervan Fuere edhe një herë kërkoi nga Qeveria që të vazhdoj