999 rezultate për

fuere

Ish ambasadori: Qeveria Gruevski i frikëson të gjithë Ish ambasadori i Bashkimit Europian në Maqedoni, Ervan Fuere, në analizën e tij rreth situatës në Maqedoni ka theksuar s
Fuere kritikon qeverisjen e Gruevskit Kritiku më i madh ndaj qeverisë së Nikolla Gruevskit është ish ambasadori i Bashkimit Evropian në Shkup, Ervan Fuere. Ed
Fuere kritikon projektin "Shkupi 2014"(FOTO-LAJM) Projekti kontrovers "Shkupi 2014" është kritikuar nga ish ambasadori i Bashkimit Evropian në Shkup, Ervan Fuere. Këtë Fu
BE-ja e shqetësuar për demokracinë në Maqedoni Ish-ambasadori i Bashkimit Evropian në Shkup Ervan Fuere ka thënë se "shpërfillja" e Maqedonisë në Samitin e BE-së është
Nuk ka datë për Maqedoninë Shprehet pesimist për marrjen e datës së negociatave në samitin e BE-së më 27 dhe 28 qershor, ish ambasadori i Bashkimit
Fuere: Gruevski shkatërrues i vlerave demokratike Ish-ambasadori i BE-së në Maqedoni, Ervan Fuere në analizën për zgjerimin e BE-së, duke u fokusuar në Maqedoninë ka thek
Fuere, duhet të fillojnë bisedimet për në BE Ish-ambasadori evropian në Maqedoni, Ervan Fuere thotë se mënyra e vetme për të mbajtur drejtimin e aspiratave për në BE
Gruevski injoron Fuerenë Kryeministri i Maqedonisë, Nikola Gruevski, ishte tepër i zënë dhe nuk pati kohë të takohet me ambasadorin BE-së në Shku
Sorensen zë vendin e ambasadorit Ervan Fuere Ambasadori i Bashkimit Evropian, Ervan Fuere më 1 mars lë Shkupin. Mësohet se diplomati me përvojë, nga Shkupi do të shk
Marrëveshja e Ohrit, kusht për integrimin e Maqedonisë Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shkup, Ervan Fuere deklaroi ditën e sotme se, Bashkimi Evropian do të vazhdojë të për
Fuere kërkon kthimin e Thaçit në Parlament Të martën në Tetovë euroambasadori Ervan Fuere i në selinë e PDSH-së ka zhvilluar një takim me liderin e kësaj partie Me
Bajrami takoi ambasadorin Fuere Ministri i Punës dhe Politikës Sociale, Xhelal Bajrami, ka zhvilluar takim pune me ambasadorin e Bashkimit Evropian në R
“Emri”, Hungaria: Gati të ndërmjetësojmë (UPDATE) Hungaria është e gatshme të ndërmjetësojë për cështjen e emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë, nëse një gjë e tillë
Fuere-VMRO-së: Ofenduat BE-në Ambasadori i BE-së në Maqedoni, Ervan Fuere, ka deklaruar sot se ofendimet e drejtuara në adresë të tij, nga deputeti i
Fuere i shkruan Osmanit, rekomandim për punësim Ambasadori i Bashkimit Evropian në Maqedoni Ervan Fuere, ka rekomanduar punësimin e një personi në Ministrinë e Shëndetë
Fuere: Gjuha shqipe pas 10 viteve mund të jetë shtetërore Ambasadori i BE-së në Shkup, Ervan Fuere, duke iu përgjigjur pyetjes për përdorimin e termit gjuha shtetërore në Raporti
Raporti i KE-së konteston gjuhën maqedonase? Euroambasadori Ervan Fuere sot para deputetëve dhe trupit diplomatik në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë kërkoi falje
Maqedoni, Fuere komenton raportin e KE-së Raporti i KE-së për Maqedoninë për vitin 2010 e shpreh realitetin dhe përmban një vlerësim real për ngjarjet nga 12 muaj
Fuere: Në pritje të raportit të KE-së Ambasadori i BE-së në Shkup, Ervan Fuere deklaroi se në raportin vijues për rezultatet e arritura të Maqedonisë nga Komi
Fuere kritikon ngecjen e reformave në drejtësi Ambasadori i BE-së në Shkup, Evan Fuere ka shfaqur kritika lidhur me ngecjet në procesin e reformave në drejtësi. Nëse n