999 rezultate për

fuere

Hapja e negociatave me BE-në, Fuere: Ky vit, shansi i fundit për Maqedoninë Ish-ambasadori i BE-së në Shkup, Ervan Fuere, e ka cilësuar si lajm të shkëlqyer strategjinë e zgjerimit të BE-së. Ajo,
Fuere akuzon Gruevskin për dhunën në Kuvend Sulmi i mbremshëm në Kuvendin e Maqedonisë, ka shkaktuar reagimin e ashpër të ndërkombëtarëve. Ish përfaqësuesi i BE
Ish-ambasadori i BE-së sygjeron që Ivanov të shkarkohet nga detyra Mbi vendimin e presidentit të Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, i cili refuzoi t’i japë kreut të LSDM-së dhe partive shqiptare
Ervan Fuere: Gruevski nuk do të mund të bëhet kryeministër Ervan Fuere, ish euroambasadori në Shkup në deklaratën e tij të fundit për media ka thënë se Nikolla Gruevski pas gjithë
Fuere: Ka ardhur koha të marrë fund ankthi në Maqedoni Ish-ambasadori i Bashkimit Evropian në Shkup, Ervan Fuere, u është drejtuar qytetarëve të Maqedonisë me një porosi të sh
Fuere: Maqedonia renditet e fundit nga progresi në Ballkan Ish-ambasadori i Bashkimit Evropian (BE) në Maqedoni, Ervan Fuere i cili që nga dita e mërkurë ndodhet në Maqedoni në ku
Fuere: Qeveria e Maqedonisë po shkel të drejtat e njeriut Ish-ambasadori i Bashkimit Evropian Ervan Fuere i ftuar në emisionin 10 minuta të TV 21 të Shkupit u shpreh se situata n
Ish-diplomatët: S’ka kushte për zgjedhje më 5 qershor Për diplomatët e huaj fundi i krizës nuk është aspak afër. Ata mendojnë se në këtë situata në të cilën është zhytur Maqe
Fuere: BE duhet të jetë e gatshme që t’i dënojë liderët e Maqedonisë Ish-ambasadori i BE-së në Maqedoni, Ervan Fuere pas vendimit të presidentit Gjorge Ivanov për faljen e politikanëve, ai
Fuere: Maqedonasit janë viktima të kësaj krize të thellë Ish ambasadori evropian në Maqedoni, Ervan Fuere në një shkrim për ngjarjet në Maqedoni ka folur për rrugët që duhen ndj
Fuere: Nëse Ivanov nuk jep dorëheqje, zgjedhjet e 5 qershorit të shtyhen Vendimin e presidentit të Kosovës për të pezulluar të gjitha procedurat kundër poltikanëve, e ka komentuar edhe ish-amba
Ish-Ambasadori i BE-së: Të shtyhen zgjedhjet Ish-ambasadori i Bashkimit Evropian (BE) në Maqedoni, Ervan Fuere, në një kolumnë të tij për ‘’Balkan Insight’’, shkruan
Fuere i tërheq veshin BDI-së Më i ashpër megjithatë ishte ish euro-ambasadori në Maqedoni, Ervan Fuere. Ai madje i drejtoi pyetje direkte BDI-së pse
Fuere: Gruevski të tërhiqet që vendi të dalë nga kriza Ish-përfaqësuesi i BE-së në Shkup, Ervan Fuere, thotë se nëse Maqedonia dëshiron të dalë nga kjo krizë aktuale, qeveria
Fuere: Gruevski po e rrënon Maqedoninë Ish-ambasadori në Maqedoni Ervan Fuere ka thënë se Gruevski po e rrënon shtetin, pasi janë përgjuar 20.000 qytetarë, duk
Ish-ambasadori Fuere kritikon ashpër 'regjimin' e Gruevskit Ish-amabasadori i BE-së në Shkup, Ervan Fuere ka dhënë mendimin e tij në një shkrim për protestat studentore. Fuere s
"Diktatori i vogël", Gruevski Kryeministri i Maqedonisë, Nikola Gruevski në mediat perëndimore në fillimet e tij në postin e kreut të qeverisë shihej
Fuere: Të marrin fund tensionet etnike dhe konfliktet politike Ish-ambasadori i BE në Shkup, Ervan Fuere është shprehur se situata është shumë e rëndë. Në një intervistë në "Faktor
"Fushatë e nxehtë politike me tone të ashpra etnike" Ish-ambasadori i Bashkimit Evropian në Maqedoni, Ervan Fuere është shprehur i pakënaqur nga fushata. Ai tha se kjo fu
Fuere: VMRO-DPMNE ka mbjellë frikë te votuesit Ish-ambasadori i Bashkimit Europian në Maqedoni, Ervan Fuere është shprehur se qeveria maqedonase ka "mbjellë" kudo frik