999 rezultate për

ftua

Situata po përkeqësohet edhe në Britani, një vdekje çdo 13 minuta Numri i vdekjeve si pasojë e koronavirusit në Britani ka shkuar në 578, ndërsa vetëm dje u regjistruan 113 vdekje. Kj
Anglia jep lajmin e mirë për shqiptarët: Çfarë do ndodh me qytetarët që kanë "ngecur" atje Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Mbretërinë e Bashkuar, se
Hero! Mjeku italian 85-vjeçar në pension kthehet në punë për të luftuar koronavirusin Pavarësisht se në ditë të errëta, një histori motivuese na vjen nga Italia. Giampiero Giron, 85-vjeç, mje anestezist,
Solidarizohet Messi, dhuron 1 milion euro për të luftuar koronavirusin Lionel Messi i është bashkuar shumë protagonistëve në botën e sportit duke dhuruar para për të luftuar koronavirusin.
Rolando zbret në fushë për të luftuar koronavirusin, dhuron shumën marramendëse Kristiano Rolando zbret në fushë për të luftuar koronavirusin. Sulmuesi i Juventusit, që ndodhet në “karantinë” në Madei
Dezinfektant apo alkool për të luftuar COVID 19, kjo është zgjidhja që jep Turqia Ajo çka po dëgjojmë më së shumti këto ditë përveç qëndrimit në shtëpi, është pikërisht larja e duarve. Në Turqi nuk p
Princeshës nuk i durohet, do të martohet me 5 të ftuar (FOTO LAJM) Pandemia e koronavirusit ka ndryshuar gjithçka. Me 342.334 të infektuar në gjithë botën, qeveritë janë detyruar të marri
Rritet numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se pas marrjes së mostrave të 100 personave që kanë qen
Tërhiqet La Liga, ja kur pritet të fillojë La Liga dhe RFEF (Federata Spanjolle e Futbollit) kanë dalë me një deklaratë të përbashkët në të cilën zyrtarizojnë diçk
Kampionia ruse e fitnesit gjenë mënyrën e veçantë për të luftuar koronavirusin (FOTO LAJM) Në këtë kohë të vështirë kur Koronavirusi po përhapet me shpejtësi të madhe në mbarë botën, kampionia e fitnesit, Yulia
Rritet ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar sot se ka shkuar në 89 numri i të prekurve nga koronavirusi në vendin tonë. Si p
Ronaldo mëson fëmijët si të lajnë duart për të luftuar koronavirusin (VIDEO) Cristiano Ronaldo është duke marrë masa aktive për ta mbrojtur familjen e vet nga koronavirusi. Asi i Juventusit e ka
"Në luftë me jetën": Tre mijë profesionistë i përgjigjen thirrjes së ministrisë, gati për të luftuar Covid-19 Ditën e djeshme shkoi në 64 numri i të prekurve nga Covid-19 në vendin tonë teksa fatmirësisht nuk kemi humbje të tjera
Pamje të rralla: Mori 50 milion jetë, si u luftua gripi spanjoll 100 vite më parë (FOTO LAJM) Fotografi bardhezi të 100 viteve më parë janë rikthyer me ngjyra, për të treguar se si personeli mjekësor luftoi kundër
Serie A grumbullon para për të luftuar koronavirusin Kampionati elitar i futbollit italian, Serie A, po grumbullon fonde për luftën kundër Covid-19. Lojtarët janë duke dh
Çmendet nusja: Nëse nuk vini prej koronavirusit, jeni të vdekur për mua! (FOTO LAJM) Një nuse ka përhapur zemërim në rrjet pasi i tha të ftuarve të dasmës se ishin të vdekur për të nëse mungonin në ceremon
"Ethet" e koronavirusit, komuna e Prishtinës gati për dezinfektim Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar se po merren masa parandaluese ndaj koronavirusit. Ahmet
Vetëm 80 shtretër, a është i gatshëm Infektivi për të "luftuar" koronavirusin? Në kushtet kur koronavirusi nuk është më një kërcënim i largët, por një realitet i prekshëm, pyetja që të gjithë shtrojm
Milani del me komunikatë zyrtare për koronavirusin Skuadra e Milan ka dalë me komunikatë zyrtare lidhur me Coronavirusin. Virusi Covid-19 po përhapet me shpejtësi të ma
Kujdes! Këto janë këshillat e rreme për të luftuar koronavirusin BBC ka publikuar nje artikull te gjate per këshillat e rrema shendetësore po mashtrojnë qindra njerëz. Ja disa nga k