999 rezultate për

ftua

Zbulohet ilaçi nga bima e duhanit për të luftuar COVID 19? Teksa e gjithë bota po përballet me pandeminë, vijojnë përpjekjet për të zbuluar vaksinën apo një ilaç që të mund ta nda
Ylli i Bayernit, apel futbollistëve: Kanë përgjegjësi për të luftuar koronavirusin Joshua Kimmich thotë se futbollistët e profilit të lartë kanë "një përgjegjësi të caktuar" për të luajtur rolin e tyre n
Ashtu sic kishte njoftuar, Dortmundi nis stërvitje në mënyrë të vëçantë Erling Haaland nuk mund ta fshehte buzëqeshjen me shokët e tij të ekipit Borussia Dortmund derisa u kthyen në fushën e s
Merr shembull nga Shqipëria, Polonia dërgon 15 mjekë për të luftuar Covid-19 “Polonia mbetet në anën e Italisë edhe në këtë betejë, siç ka qenë gjithmonë në histori." Pas Shqipërisë e Kinës, me
Pinë alkool për të luftuar koronavirusin, vdesin 300 persona 300 persona kanë humbur jetën për shkak të konsumimit të alkoolit, konkretisht Methanol, pas zërave se ky mund të kuront
Me urgjencë për të luftuar Covid-19, shpërthen në flakë avioni me stafin mjekësor në bord Teksa koronavirusi po merr mijëra jetë çdo ditë që kalon, edhe ngjarje të tjera të dhimbshme vazhdojnë të ndodhin nëpër
Situata po përkeqësohet edhe në Britani, një vdekje çdo 13 minuta Numri i vdekjeve si pasojë e koronavirusit në Britani ka shkuar në 578, ndërsa vetëm dje u regjistruan 113 vdekje. Kj
Anglia jep lajmin e mirë për shqiptarët: Çfarë do ndodh me qytetarët që kanë "ngecur" atje Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Mbretërinë e Bashkuar, se
Hero! Mjeku italian 85-vjeçar në pension kthehet në punë për të luftuar koronavirusin Pavarësisht se në ditë të errëta, një histori motivuese na vjen nga Italia. Giampiero Giron, 85-vjeç, mje anestezist,
Solidarizohet Messi, dhuron 1 milion euro për të luftuar koronavirusin Lionel Messi i është bashkuar shumë protagonistëve në botën e sportit duke dhuruar para për të luftuar koronavirusin.
Rolando zbret në fushë për të luftuar koronavirusin, dhuron shumën marramendëse Kristiano Rolando zbret në fushë për të luftuar koronavirusin. Sulmuesi i Juventusit, që ndodhet në “karantinë” në Madei
Dezinfektant apo alkool për të luftuar COVID 19, kjo është zgjidhja që jep Turqia Ajo çka po dëgjojmë më së shumti këto ditë përveç qëndrimit në shtëpi, është pikërisht larja e duarve. Në Turqi nuk p
Princeshës nuk i durohet, do të martohet me 5 të ftuar (FOTO LAJM) Pandemia e koronavirusit ka ndryshuar gjithçka. Me 342.334 të infektuar në gjithë botën, qeveritë janë detyruar të marri
Rritet numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se pas marrjes së mostrave të 100 personave që kanë qen
Tërhiqet La Liga, ja kur pritet të fillojë La Liga dhe RFEF (Federata Spanjolle e Futbollit) kanë dalë me një deklaratë të përbashkët në të cilën zyrtarizojnë diçk
Kampionia ruse e fitnesit gjenë mënyrën e veçantë për të luftuar koronavirusin (FOTO LAJM) Në këtë kohë të vështirë kur Koronavirusi po përhapet me shpejtësi të madhe në mbarë botën, kampionia e fitnesit, Yulia
Rritet ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar sot se ka shkuar në 89 numri i të prekurve nga koronavirusi në vendin tonë. Si p
Ronaldo mëson fëmijët si të lajnë duart për të luftuar koronavirusin (VIDEO) Cristiano Ronaldo është duke marrë masa aktive për ta mbrojtur familjen e vet nga koronavirusi. Asi i Juventusit e ka
"Në luftë me jetën": Tre mijë profesionistë i përgjigjen thirrjes së ministrisë, gati për të luftuar Covid-19 Ditën e djeshme shkoi në 64 numri i të prekurve nga Covid-19 në vendin tonë teksa fatmirësisht nuk kemi humbje të tjera
Pamje të rralla: Mori 50 milion jetë, si u luftua gripi spanjoll 100 vite më parë (FOTO LAJM) Fotografi bardhezi të 100 viteve më parë janë rikthyer me ngjyra, për të treguar se si personeli mjekësor luftoi kundër