999 rezultate për

fshatit

Aksident i frikshëm në Krujë, vdes 29 vjeçari Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një 29-vjeçari ka ndodhur në Krujë. “Më datë 29.10.2017, rreth orës 20:45, n
Bashkia e Tiranës dhe “Fundjava Ndryshe” rikonstruktojnë shkollën e fshatit Shkallë-Dajt Nga një godinë e degraduar, ku fëmijët ishin detyruar që hapësirën e mësimit ta ndanin edhe për magazinimin e druve dhe
Lezha "mbytet" me marijuanë, arrestohet kryetari i fshatit (VIDEO) Policia e Lezhës bën me dije se ka finalizuar një super operacion ku gjatë saj janë sekuestruar 335 kg lëndë narkotike m
Basha e la jashtë Kuvendit, Topalli i rikthehet fshatit Pas mosmarrëveshjeve të mëdha brenda PD dhe përjashtimit nga lista e PD-së, Jozefina Topalli është “rikthyer” në fshat.
U përpoq të përdhunonte nje 10-vjeçare, banorët e fshatit i japin një mësim të mirë (FOTO & VIDEO) Një burrë u filmua i lidhur me litar pasi thuhet se po përpiqej të përdhunonte një vajzë 10-vjeçare. Turma e zemëruar
Gazetarja shpërthen ndaj mirditores që përloti Kuvendin: Ti aktrove Rigerta! Pas fjalimit të Rigerta Lokut, fjalim që preku deputetën e Kuvendit të Shqipërisë, ka reaguar ashpër gazetarja Desada Me
Mesazhi prekës i 10-vjeçarit pasi hasmi nuk i dha "besë" për të shkuar në shkollën e fshatit Ai është një fëmijë 10 vjeç dhe s'mund të shkollohet tek fshati i tij, por duhet të qendrojë në Postribë pasi vetëm atje
Qëllon me armë në ajër mes fshatit, arrestohet 43-vjeçari Një 43-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi akuzohet se ka terrorizuar banorët duke qëlluar me armë zjarri në ajër
Shkolla sëmur fëmijët e fshatit (VIDEO) Eshtë dashur që procesi mësimor të fillojë të hënën, por prindërit e fshatit kanë vendosur që fëmijët ta bojkotojnë proc
E pazakontë, vajza indiane martohet me qenin (FOTO LAJM) India njihet për kulturën dhe traditat e saj të vecanta dhe shpesh herë të cuditshme. Një ngjarje e pazakontë ka ndod
Përkujtohen dëshmorët e fshatit Zatriq Në fshatin Zatriq të Komunës së Rahoveci, në 19 vjetorin e rënies së dëshmorëve Mazllum Kastrati, Xhafer Vehapi dhe Esat
Inaugurohet qendra e re e fshatit Pëllumbas Qendra e fshatit Pëllumbas dhe rruga hyrëse janë transformuar tërësisht duke e shndërruar këtë zonë në një nga pikat më
Kapen 190 bimë kanabis në Kukës, procedohet kryeplaku i fshatit Policia ka sekuestruar 190 bimë narkotike në Kukës në fshatin Reptac. Bimët narkotikë u asgjësuan më anë të djegies,
Zjarri masiv në Dropull rrezikon godinën e bashkisë dhe shkollën e fshatit Një zjarr masiv ka përfshirë fshatin Vrisera në Gjirokastër pasditen e sotme. Fatkeqsisht nga flakët rrezikohet ed
Kastro Zizo: Qëndroni te kanali i fshatit kur nuk keni lek Për Klevis Begën vera është stina e arratisë nga realiteti, për ta çuar trurin në nivelin zero, duke qenë se ai në të vë
Sonila Meço mëson vajzën e saj me jetën e fshatit (FOTO LAJM) Gazetarja shumë e njohur Sonila Meço është një nga figurat më të dashura për publikun shqiptar. Ajo është edhe nënë e
Ky fshat i Kosovës ka 8 vite pa ujë (VIDEO) Thatësia e verës i ka detyruar banorët e Sverkës që të gjejnë zgjidhje kreative për ta mundur etjen, meqë TUBAT e ujësje
Parashutisti nga Zvicra humb jetën sot në Prilep Një parashutist me nënshtetësi zvicerane sot ka humbur jetën pas një aksidenti në afërsi të Prilepit. ‘Sot, rreth orë
Gjendje alarmante, zjarri në Gurgurnic të Tetovës po i afrohet fshatit Zjarri në Gurgurnic të Tetovës po i afrohet fshatit. Banorët apelojnë tek institucionet kompetente Komuna dhe Zjarrfi
Zjarret në Maqedoni, digjen katër shtëpi dhe gjendet një trup i djegur (VIDEO) Sipas informacioneve nga Qendra për Menaxhim me Kriza, gjendja me zjarret në Maqedoni është alarmante dhe në shumë vende