999 rezultate për

fshat

12 kufijtë mes shteteve që thyejnë çdo stereotip (FOTO LAJM) Një kufi midis shumë vendeve, është thjesht një linjë simbolike që kalon përmes një trotuari ose një rruge fshati, pavar
Fshati ku kanë lindur vetëm vajza për një dekade, çifit që do lind djalë merr çmim Një kryetar polak ka premtuar një çmim të madh për çiftin që do lind djalë, në një fshat ku kanë lindur vetëm vajza për
Arrestohen vrasësit e Florian Selimit Policia e Fierit ka arrëstuar dy persona si të dyshuar për vrasjen e 23 vjeçarit Florian Selimi mëngjesin e djeshëm në F
18 vjet nga masakra e Lubotenit Kanë kaluar tashmë 18 vjet nga Masakra e Lubotenit. Sot përkujtohet dita kur forcat maqedonase të sigurisë zhvilluan ope
Po kalonin Vjosën në këmbë, i rrëmbeu rrjedha: Njëra mbytet, tjetra në spital Dy shtetase i ka rrëmbyer rrjedha e lumit Vjosë duke shkaktuar vdekjen e njërës prej tyre. Ndërkohë tjetra është transpo
Lanë të lirë kultivuesit e hashashit, arrestohet kryetari i fshati dhe 3 zyrtarë pyjesh Një kryetar fshati dhe tre zyrtarë pyjesh janë ndaluar ditën e sotme nga Policia e Korçës, pasi nuk kanë kallëzuar parce
Zbulohet lidhja e të ekzekutuarit sot në mbrëmje me Ritvanin e tmerrshëm Të tjera detaje janë bërë publike në lidhje me atentatin e ndodhur mbrëmjen e sotme në fshatin Resulaj në Selenicë. M
Fshati më interesant, del në sipërfaqje vetëm një muaj të vitit (FOTO LAJM) Ka një numër fshatrash në botë që janë të veçantë për bukurinë e tyre, jetën paqësore dhe natyrën. Por, një fshat në sht
10 vende piktoreske në Tiranë që ndoshta nuk i njihni (FOTO LAJM) 1.Shkalla e Tujanit –në periferi të Tiranës, pas zonës së Tufinës në fshatin e Brarit; një grykë e formuar nga gëlqerorë
E cilësuan grabitje dhe nuk lejuan hapjen e kanalit të ujësjellësit në Bulqizë, shoqërohen 17 persona Policia e Bulqizës ka shoqëron 17 banore të fshatit Zerqan në komisariat pasi pak ditë më parë banorët nuk lejuan hapjen
Po festonin daljen e shokut nga burgu, policia u prish festën dy vëllezërve Dy vëllezër të cilët konsiderohen me rrezikshmëri të lartë shoqërore janë arrestuar nga policia. Ata u kapën në orët
Adelina Tahiri pozon me rroba banjo, fansat e turpërojnë për këtë detaj (FOTO LAJM) Prej disa ditësh Adelina Tahiri ka nisur pushimet dhe duket se po i shijon shumë duke postuar vazhdimisht foto e video t
Qëlluan me armë për hakmarrje, arrestohen 2 vëllezër (VIDEO) Policia ka vënë në pranga dy vëllezër të cilët për arsye hakmarrje kanë qëlluar me armë ndaj një 24 vjeçari. Si rezul
Aksident i rëndë në Pejë, lëndohen 4 persona Aksident i rëndë në Pejë, 4 persona të lënduar në mesin e tyre edhe fëmijë. Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur p
Çmenduritë e motit, rrufeja djeg gabinën elektrike në Kukës Moti i keq me reshje shiu ka sjellë djegien e një kabine elektrike. Mësohet se rrufeja ka goditur kabllon e tensionit të
Thethi në foto, bukuritë e rralla të vendit turistik (FOTO LAJM) Në mbledhjen e fundit të zhvilluar në Shkodër, qeveria ka miratuar shpalljen e Qendrës Historike të fshatit Theth. Qendr
E braktisi njeriu, natyra "pushton" fshatin (FOTO LAJM) Një fshat i vogël kinez në një ishull në oqeanin Paqësor, është “pushtuar” nga natyra pasi banorët braktisën shtëpitë e
Po ndërton fshatin e tij, Ed Sheeran në sherr me komshinjtë (FOTO LAJM) Ed Sheeran ka blerë një tjetër pronë, ngjitur me shtëpinë e tij në fshat. Mësohet se ai ka blerë një pronë të katërt duk
Goditi me sëpatë kunatën së bashku me dy djemtë, arrestohet 62 vjeçari në Tiranë Policia ka vënë në pranga një 62-vjeçar i cili në bashkëpunim me dy djemtë e tij ka goditur me sëpatë kunatën. Mehdi
U larguan nga pallati mbretëror për të jetuar në fshat, kjo është arsyeja pse Meghan dhe princ Harry e bënë këtë Pas lindjes së djalit të tyre të parë, Meghan Markle dhe Princi Harry u larguan nga pallati mbretëror.Ata u zhvendosën n