999 rezultate për

fshat

5 vite që gjejnë vazhdimisht pako me para në rrugët e fshatit Banorët e Kaunti Durham, një fshati në Angli, kanë që në vitin 2014 që gjejnë vazhdimisht paketa me kartëmonedha brenda,
Mijëra euro, bar dhe makina luksoze: Kapen 5 persona të veshur me jelekë policie (VIDEO) 5 persona kanë përfunduar në prangat e policisë, ndërkohë që dy të tjetrët janë shpallur pas operacionit “Kurila”. At
Serbet nuk vijnë të martohen në fshat, nuset i gjejnë në Shqipëri Në Serbi, por edhe në vende tjera të ish-Jugosllavisë janë të përhapura martesat me vajza nga Shqipëria. Ekzistojnë edhe
Fshati shqiptar me djem, gra e fëmijë të rekrutuar nga ISIS Kalvari i vuajtjeve të familjarve në fshatin Leshnicë në Porgadec vazhdon ende sepse nuk kanë informacione nga fëmijet e
Historia e 79-vjeçarit nga Kukësi, si e la Tiranën për t’u kthyer në vendlindje (FOTO LAJM) Nga: Arben Shaqir Vata Gjatë këtyre 5 viteve, Enveri, bashkëshortja, fëmijët e tyre, nipërit e mbesat, kanë
Kërkohej për eliminimin e Eri Zefit, vetëdorëzohet Gjovalin Alia Gjovalin Alia i shpallur në kërkim si bashkëpunëtor i dyshuar i vrasjes së Eri Zefit në Mirditë është vetëdorëzua sot në
Duket sikur janë shkëputur nga parajsa, këto fshatra kanë pamje përrallore (FOTO LAJM) Franca është padyshim një nga vendet më të bukura në të gjithë botën dhe ka plot vende turistike që tërheqin mijëra turi
Tërmeti shkatërron tre fshatra, pesë viktima dhe qindra të plagosur (FOTO LAJM) Një tërmet i fuqishëm me magnitutë 5.8 ka shkaktuar vdekjen e të paktën 5 personave dhe plagosjen e 120 të tjerëve. T
Ariu zbret në fshat, nxënësit e Klosit të alarmuar Nxënësit e fshatit Unjatë të Klosit kur kthehen natën nga shkolla pasi zhvillojnë mësimin pasdite po ndeshen çdo ditë m
Vetëm një fermer gropos 18 ton: Patate bio ka vetëm në këtë fshat "Patatja më e mirë për cilësinë në Shqiperi ngelet gropave vetëm ky fermer që shikoni ne foto ka 18 ton patate të gropos
Del fotoja, kush është viktima që u eliminua sot në Shkodër Një ngjarje rëndë ka ndodhur këtë mesditë në Shkodër. Pas të shtënave me armë ka humbur jetën Gjergj Krygja, 43 vjeç.
Ekzekutohet një person në Shkodër Një ngjarje rëndë ka ndodfhur pak më parë në Shkodër. Një person ka mbetur i vdekur pas të shtënave me armë. Ngjarja
Gazetari tregon pse s’e dogjën autorët e prokurorit Ndoja makinën, përplasja me fshatarin Gazetari Spartak Koka ka publikuar në News24 në emisionin “Kjo Javë” fotot e makinës së autorëve të atentatit të djeshëm
Zhduket një person, familjarët kërkojnë ndihmë për gjetjen e tij Që nga 28 tetori i këtij viti Musli Krasniqi nga fshati Begaj i Vushtrrisë është larguar nga shtëpia dhe deri sot në mbr
105-vjeçarja del nga fshati për herë të parë Një grua 105-vjeçare në Dulongxhian, në provincën Junan të Kinës, sapo ka realizuar ëndrrën për të udhëtuar jashtë fshat
Plas keq sherri midis tre familjeve në Kukës, plagoset një burrë dhe e bija Konflikti vazhdon akoma për pronën në familjet shqiptare. Këtë herë ka qenë ndërhyrja në kohë e Policisë që ka parand
"Dita e Jo-së", mbahen homazhe në fshatin pranë Korçës Me rastin e Festës së përvitshme të Greqisë “Dita e Jo-së”, janë mbajtur homazhe në varrezat e vjetra të fshatit Bobosht
Fshati tregon sekretin e jetëgjatësisë dhe duhet ta kishim marrë me mend Fshati Poppin në Italinë Jugore, po del të jetë i pari me banorët më të shëndetshëm në botë. Një gjë të tillë e thotë
Fshatarët abuzuan me motrat e sëmura, reagon Bashkia Krujë Bashkia e Krujës ka reaguar, lidhur me rastin e dy motrave me problem psikologjike, të cilat, përpos këtyre problemeve,
Bashkëfshatarët abuzojnë me 2 motrat me të meta mendore, lindin edhe fëmijë Motrat Lindita dhe Dëshira Balliu fshatin Brret të Krujës, të dyja me probleme mendore, janë abuzuar seksualisht nga ban