999 rezultate për

frutat

Kujdes! Ja sa gjatë mund të ruhen ushqimet në frigorifer Ideja që disa ushqime mund të rrezistojnë gjatë në frigorifer mund të rrezikojë seriozisht shëndetin tonë. Por, në fa
Frutat që parandalojnë goditjet në tru dhe mbajnë në kontroll tensionin e lartë Me rritjen e temperaturave, mjeket na paralajmërojnë që qëndrimi jashtë gjatë orëve më të nxehta mund të jetë i dëmshëm
6 frutat që ju ndihmojnë të keni lëkurë të shëndetshme gjatë verës Propozojmë që shprehjen ‘’Ne jemi ajo ham뒒 ta sjellim në një formë pak më ndryshe ‘’Lëkura jonë përfaqëson atë çka ham
Si t'u ruani frutat gjatë të freskëta Frutat zënë një vend kryesor në piramidën ushqimore,e nutricionistët pohojnë se një i rritur duhet të hajë jo më pak se
Kajsia pastron gjakun dhe mëlçinë, konsumojeni sa më shumë gjatë sezonit Përveç përdorimit në kuzhinë për përgatitjen e ëmbëlsirave të ndryshme, kajsia ka dhe vlera të larta kuruese. Në mjek
Frutat dhe perimet që ndihmojnë kundër këmbëve të ënjtura Kur ulemi për të ngrënë na ndodh shumë herë që të ekzagjerojmë me ushqimet e përpunuara, sikurse janë djathërat e staxhi
11 frutat dhe perimet që ndihmojnë kundër këmbëve të ënjtura Kur ulemi për të ngrënë na ndodh shumë herë që të ekzagjerojmë me ushqimet e përpunuara, sikurse janë djathërat e staxhi
Si të dezinfektoni frutat dhe perimet pasi i keni blerë në dyqan Frutat dhe perimet janë pjesë e pandashme e regjimit ushqimor duke zënë një vend të rëndësishëm në shportën e konsumit t
Pastë e ngrirë me kajsi dhe fruta të thata Kajsitë sapo kanë dalë në treg…Kush ka kundërshtime që janë një nga frutat më të mira të sezonit? Sot I kemi bërë kasatë
Shpëtoni nga fryrja e barkut vetëm duke konsumuar këto ushqime Ndiheni të fryrë? Sikur keni shtuar 5 kg për dy ditë. Me shumë mundësi mund ta keni nga fryrja e barkut. Fatmirësisht, m
Si duhen konsumuar frutat për të shmangur rrezikun nga kanceri Të konsumoni fruta në moshë të hershme, mund të reduktojë rrezikun e kancerit të gjirit, sipas një studimi të kryer së f
Hani një grusht luleshtrydhe çdo ditë, ja përfitimet shëndetësore Prej disa kohësh, në stendat e dyqaneve apo në tregun e fshatarëve kanë zëne vend një ndër frutat më të shijshëm që mund
Luleshtrydhja dhe qershia 300-400 lekë/kg, pse kaq shtrenjtë perimet dhe frutat? Frutat e stinës si qershia, luleshtrydhja kushtojnë shtrenjtë në tregjet e kryeqytetit, 300 lekë/kg. Sipas një vëzhgimi
Truku që i bën frutat dhe perimet më jetëgjata në frigorifer Frigoriferi është një nga pajisjet elektro-shtëpiake më të përdorura dhe më të dobishme në familje. Ai është aq i domos
Cilat janë frutat më të mira për fëmijët tuaj Dietologia Blerina Bombaj sugjeron frutat më të mira për fëmijët tuaj: Pjepri, 19 kalori në 100 gr I pasur në elek
A janë frutat dhe perimet e ngrira po aq të shëndetshme sa ato të freskëta? A janë frutat dhe perimet e ngrira po aq të shëndetshme sa ato të freskëtat? Është kjo pyetja që na ka munduar sa herë q
Mollët mos i lini bashkë me frutat e tjerë, ja arsyeja Vendosja e parregullt e frutave dhe perimeve është katastrofike. Nëse këto ushqime nuk ruhen siç duhet, ato prishen shpe
A është i dëmshëm për shëndetin sheqeri i frutave? Aq më shumë fruta që hani, aq më të mbrojtur nga diabeti do të jeni – të paktën kështu thonë hulumtimet e reja nga Kina.
Si të thani frutat dhe perimet në shtëpinë tuaj Koha është shumë e mirë për të tharë frutat me duart e tua në shtëpi. Gjithashtu edhe kjo periudhë sjell disa produk
Ja si duhen larë frutat dhe perimet për të zhdukur pesticidet dhe kimikatet Pesticidet përdoren për të mbrojtur bimët nga efektet e dëmshme të barërave të këqija, sëmundjeve të bimëve dhe insektev