999 rezultate për

fresket

Aguilera këshillon Bieber: Largohu për pak kohë Christina Aguilera ka këshilluar Justin Bieber që të largohet për disa kohë nga bota e spektaklit. 19-vjeçari ka pasur d
Kura më e mirë kundër celulitit Fruta dhe perime me shumicë dhe celuliti mund të kthehet në një kujtim të keq. Të dhënat flasin qartë: liposclerosis (te
Ndryshimet klimaterike, akullnajat në malet e Andeve drejtë shkrirjes Nga viti 1970 e deri më sot akullnajat në malet e Andeve në Amerikën e Jugut janë tkurrur 30 deri 50 për qind si pasojë
Gostivar, RDK homazhe dëshmorëve të lirisë Një delegacion i Komunës së Gostivarit, i shoqëruar nga këshilltarë komunalë dhe anëtarë të kryesisë së degës së RDK në
I nxehti afrikan "pushton" Shqipërinë Vendi ynë është "pushtuar" nga i nxehti afrikan, ku temperaturat sot pritet të arrijnë deri në 42 gradë celsius. Sipas
Si t'ia kaloni mirë me vapën! Prej pak javësh i nxehti i madh ka ardhur zyrtarisht, por nëse nga pikëpamja e modës është një avantazh pasi lehtësohemi
Portokalli i kuq lufton obezitetin dhe sëmundjet kardiovaskulare Një studim i ndërmarrë nga disa shkencëtarë italianë dhe britanikë ka zbuluar se portokalli i kuq ndihmon për të zvogëlu
Si dallohet peshku i freskët? Kujdesi duhet në maksimum kur vendosni për të blerë peshk pasi aq i mirë është por dhe aq i rrezikshëm është kur nuk ësh
10 bimë që ju ndihmojnë për të pasur një frymëmarrje të freskët Si të largojmë erën e pakëndshme të gojës? Barbara Lantin, një studiuse bakteriologe amerikane na tregon alternativat e
Madona sfidon vitet me freski e sensualitet Për mbretëreshën e muzikës Pop, Madona kalimi i viteve nuk është një shqetësim. Madona gëzon forma perfekte, pamje të fr
Mund të arrijmë shumë në këtë sezon Sulmuesi francez thotë se është në formë të mirë fizike dhe të lojës. Ai pati sezone zhgënjyese në Allianz Arena, por ai
Momenti kur kallamari "rikthehet" dhe kërcen sipër pjatës (VIDEO) Një restorant japonez ka krijuar një pjatë (gjellë) të quajtur "Odori don"- që do të thotë kallamari që kërcen - duke i