999 rezultate për

fresket

Lëngu i portokallit ideal për të shmangur lodhjen Gjatë ditës shpesh mund të ndjehemi të lodhur për shkak të punës ose angazhimeve që mund të kemi pasur. Në raste të till
Lëngu magjik për një mëlçi të shëndetshme Persona të shumtë vuajnë nga shqetësime të ndryshme që vijnë si pasojë e shëndetit të mëlçisë prandaj gjithmonë është e
Efektet e shëndetshme të kumbullave Kumbulla është një ndër frutat më të përdorur nga amvizat për të përgatitur ushqime të ndryshme për stinën e dimrit. Ajo
Sot mot më i freskët, priten edhe reshje shiu Moti sot do të jetë më i freskët dhe me vranësira. Priten edhe reshje lokale, të cilat në disa vende do të shoqërohen me
12 këshilla si ta freskoni dhomën pa patur kondicioner I nxehti i madh që ka kapluar rajonin e Ballkanit ditët e fundit ka sjellë jo pak shqetësime te njerëzit, të cilët po gj
Temperatura më të freskëta gjatë gushtit Dy javët e para të muajit korrik kanë qënë shumë të nxehta me temperatura që ditët e fundit i kanë kaluar 38-39 gradë ce
Trendi më i fundit i fustaneve verore (FOTO LAJM) Veshja ideale gjatë ditëve të nxehta të verës është fustani, një veshje që ju bën të ndiheni më komod dhe freskët. Këtë
Ushqimet që nuk duhet të vendosni në frigorifer Frigoriferi është pajisja shtëpiake që një rol të rëndësishëm ka gjatë stinës së verës kur teperaturat janë të larta. Gj
Ja çfarë duhet të dini për bishtajat Bishtajat në përmbajtjen e tyre kanë amidon dhe kanë një ndikim të dukshëm në reduktimin e karbohidrateve, Bishtajat kan
Ja si të kuptojmë se veza është e freskët? Ekziston një mënyrë e thjeshtë për të parë nëse veza është e freskët ose jo. Për këtë është e nevojshme që ju të keni nj
Vetitë çudibërëse të kajsisë Kajsia është një frut i cili njihet për vlera të mira ushqyese, të cilat kanë në përmbajtjen e tyre vitaminë A, B1, B2,P
Borziloku një mbrojtës i mirë ndaj aciditetit Gjethet borzilokut njihen si një mundësi e mirë për të larguar acididetin e stomakut. Mjafto që ju të përtypni gjethe të
Limoni, produkti i duhur për të lënë duhanin Personat të cilët janë të ndërvariur nga duhani ekziston një mënyre e lehtë natyrale që i ndihmon për të shmangur këtë v
Si të gatuajmë ballokume Ballokumja është ëmbëlsira, e cila njihet si ushqimi tradicional i ditës së verës. Për të gjithë ato që duan të gatuajnë
Peshku, një produkt i nevojshëm për sytë dhe trurin Peshku është një ndër produktet ushqimore që ndihmon në zhvillimin e trurit dhe syve. Këshillohet që fëmijët dhe të rrit
Lëngu ideal për të rënë në peshë Lëngu ideal që ju duhet në mënyrë që ju të hmbisni në peshë është ai i xhenxhefilit i përzier dhe me produkte të tjera.
Hazbi Lika: Të reflektojmë në qëllime amanetin e dëshmorëve të UÇK Ish-pjesëtari i UÇK-së Hazbi Lika në Akademinë qendrore tha se amaneti i dëshmorëve duhet të reflektohet në qëllimet e v
Efektet e shëndetshme të lakrës Lakra është një ushqim që ka në përmbajtjen e saj vitaminat si; C, A, B1, B2, P dhe K, ajo mund të konsumohet në mënyra
Ushqimet mbrojtëse ndaj reumatizmës Reumatizma është një sëmundje e cila është e përhapur tek shumë persona kryesisht të moshës së tretë e lart. Të gjithë a
Si të shërojmë tiroidet në kushte shtëpie Gjëndrat tiroide për shumë persona janë një shqetësim, shpesh ato nuk kuptohen dhe për këtë kemi shumë persona që vuajnë