999 rezultate për

fresket

Mbani lulet e freskëta vetëm me këta dy përbërës Me një mirëmbajtje të vogël dhe disa truke, mund tëkeni edhe për disa ditë shtesë, lule të freskëta. Këtu janë disa gjër
Shpenzon 300 euro në javë për ushqim, ja super dieta e kampionit Joshua (FOTO LAJM) Sonte në mbrëmje britaniku Anthony Joshua do të përballet em Klitschon për peshat e rënda. Por suksesi pas kampionit të
Sekreti i rinisë tuaj qëndron në këto ushqime Secili nga ne ka dëshirë që të duket bukur, e më të rinj se sa që realisht jemi. Padyshim se trashëgimia gjenetike
A janë frutat dhe perimet e ngrira po aq të shëndetshme sa ato të freskëta? A janë frutat dhe perimet e ngrira po aq të shëndetshme sa ato të freskëtat? Është kjo pyetja që na ka munduar sa herë q
Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme Deri në mesditë, zonat e ulëta dhe bregdetare do të dominohen nga moti i kthjellët ndërsa me kthjellime dhe vranësira të
Çaj me mollë të freskëta Si gjithnjë, në të mirë të shëndetit e famlijes, Edi Gogu sugjeron këtë çaj që, përveçse është një rit që i mbledh famli
Pranvera për bizelet e gjelbra e të freskëta Kultivimi i bizeles besohet të datojë mijëra vjet më parë, madje shkencëtarët pranojnë që bizelja të jetë një nga produk
Si ta kuptoni nëse veza është e prishur Ky truk i thjeshtë me kohë do t’ju tregojë që veza është e prishur. Gjëja më e keqe e cila mund t’ju ndodhë është që ve
Vera po afron, ja si të mbani shtëpinë të freskët pa kondicioner (FOTO LAJM) Vera po vjen dhe një nga problemet që shumë prej nesh kanë është shtëpia që bëhet si sauna, sidomos kur gjatë ditës kanë
Acarohet gazetari i njohur, në vend të një lëngu të freskët i sjellin... Gazetari Denis Dyrnjaja i cili shpesh ka ngritur alarmin për ushqimet e dëmshme që qarkullojnë në tregun shqiptar, edhe
Pranvera Frankofone, zbulohen aktivitetet në mbarë vendin nga 13 marsi Ambasada e Francës në Tiranë, ka publikuar kalendarin e aktiviteteve që do të mbahen në kuadër të Pranverës Frankofone.
Kjo pije do t'ju bëjë të reduktoni yndyrën rreth belit Yndyra e tepërt çon në zhvillimin e sëmundjeve të zemrës, diabetit, hipertensionit, mëlçisë së dhjamosur dhe rrit rrezik
Më të freskëtat e shkurtit me çmimet më të mira Muaji shkurt vjen me lajme të reja për tregun e fruta-perimeve në Shqipëri. Sipas të dhënave nga tregu Agro-Ushqimor
Çaji i sherebelës, ja si ta përgatisni Si të përgatisni lëng sherebele? 1 kupë e gjysëm gjethe sherebele të freskët 1 litër ujë 10 kokrra ylli i anisonit
3 sekretet e “shëmtuara” që shefat e restoranteve ua fshehin Mendoni që ushqimi në restorant është i përkryer ashtu sa shërbimi? E keni gabim, ashtu siç në çdo profesion tjetër edhe
Anxhela Peristeri nxjerr gjoksin tek "Rudina", moderatorja nuk e le pa komentuar (VIDEO) Kengetarja e njohur Anxhela Peristeri ishte e ftuar dje ne emisionin “Rudina’ ne Tv Klan dhe ka zbuluar nje recete te as
Shkencëtari që kthen vezën e zier në vezë të freskët Një shkencëtar australian ka fituar çmimin “Ig Nobel” për shpikjen e tij që rikthen vezën në të freskët, pasi është zier
Sa kohë duhet të zihen vezët për të qenë të ngrënshme? Veza e zier është ushqimi perfekt për një mëngjes të mirë dhe të shëndetshëm. Nëse jeni një konsumues i rregullt i tyre
Fillon moti i freskët, pasdite me vranësira Kthjellimet dhe vranësirat e lehta do të dominojnë motin në të gjithë vendin por më të theksuara vranësirat do të jenë n
Moti sot në Maqedoni me diell por i freskët Moti sot në Maqedoni do të jetë relativisht me diell të dobët por jo edhe ngrohtë. Temperaturat e mëngjesit janë -3 grad