999 rezultate për

fresket

Arkivoli misterioz i fëmijës gjendet në rrugë (VIDEO) Policia po heton zbulimin enigmë të një arkivoli të vogël që përmban organet e një fëmije. Arkivoli i vogël, i bardhë
Ky është parashikimi i motit për sot Moti në Kosovë gjatë ditës së sotme pritet të jetë i freskët. Dita e hënë sipas Institutit Hidrometeorologjik të Koso
Hudhra dhe qepa, antibiotikë natyralë Mjekësia farmaceutike me atë alternative me produkte natyrale është gjithnjë në “luftë”, për të prodhuar ilaçe të reja q
Pezullohet importi i mishit nga Brazili Disa vende ndaluan importin e mishit brazilian në mars, pasi prokurorët thanë se inspektorët e shëndetit kanë marrë rys
10 produkte natyrale që e ndihmojnë lëkurën të qëndrojë gjithmonë e freskët Natyra është një minierë e vërtetë ari me produktet që na servir. Më poshtë kemi përzgjedhur 10 ingredientë shumë efekti
Si t'u ruani frutat gjatë të freskëta Frutat zënë një vend kryesor në piramidën ushqimore,e nutricionistët pohojnë se një i rritur duhet të hajë jo më pak se
Supë e ftohtë me kastravecë dhe kunguj Përbërësit për 4 persona: » 2 kunguj » 2 kastravecë » 500gr kos i bardhë i trashë » 2/3 degë koriandër e fresk
Mbani lulet e freskëta vetëm me këta dy përbërës Me një mirëmbajtje të vogël dhe disa truke, mund tëkeni edhe për disa ditë shtesë, lule të freskëta. Këtu janë disa gjër
Shpenzon 300 euro në javë për ushqim, ja super dieta e kampionit Joshua (FOTO LAJM) Sonte në mbrëmje britaniku Anthony Joshua do të përballet em Klitschon për peshat e rënda. Por suksesi pas kampionit të
Sekreti i rinisë tuaj qëndron në këto ushqime Secili nga ne ka dëshirë që të duket bukur, e më të rinj se sa që realisht jemi. Padyshim se trashëgimia gjenetike
A janë frutat dhe perimet e ngrira po aq të shëndetshme sa ato të freskëta? A janë frutat dhe perimet e ngrira po aq të shëndetshme sa ato të freskëtat? Është kjo pyetja që na ka munduar sa herë q
Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme Deri në mesditë, zonat e ulëta dhe bregdetare do të dominohen nga moti i kthjellët ndërsa me kthjellime dhe vranësira të
Çaj me mollë të freskëta Si gjithnjë, në të mirë të shëndetit e famlijes, Edi Gogu sugjeron këtë çaj që, përveçse është një rit që i mbledh famli
Pranvera për bizelet e gjelbra e të freskëta Kultivimi i bizeles besohet të datojë mijëra vjet më parë, madje shkencëtarët pranojnë që bizelja të jetë një nga produk
Si ta kuptoni nëse veza është e prishur Ky truk i thjeshtë me kohë do t’ju tregojë që veza është e prishur. Gjëja më e keqe e cila mund t’ju ndodhë është që ve
Vera po afron, ja si të mbani shtëpinë të freskët pa kondicioner (FOTO LAJM) Vera po vjen dhe një nga problemet që shumë prej nesh kanë është shtëpia që bëhet si sauna, sidomos kur gjatë ditës kanë
Acarohet gazetari i njohur, në vend të një lëngu të freskët i sjellin... Gazetari Denis Dyrnjaja i cili shpesh ka ngritur alarmin për ushqimet e dëmshme që qarkullojnë në tregun shqiptar, edhe
Pranvera Frankofone, zbulohen aktivitetet në mbarë vendin nga 13 marsi Ambasada e Francës në Tiranë, ka publikuar kalendarin e aktiviteteve që do të mbahen në kuadër të Pranverës Frankofone.
Kjo pije do t'ju bëjë të reduktoni yndyrën rreth belit Yndyra e tepërt çon në zhvillimin e sëmundjeve të zemrës, diabetit, hipertensionit, mëlçisë së dhjamosur dhe rrit rrezik
Më të freskëtat e shkurtit me çmimet më të mira Muaji shkurt vjen me lajme të reja për tregun e fruta-perimeve në Shqipëri. Sipas të dhënave nga tregu Agro-Ushqimor