999 rezultate për

fresket

Vera po afron, ja si të mbani shtëpinë të freskët pa kondicioner (FOTO LAJM) Vera po vjen dhe një nga problemet që shumë prej nesh kanë është shtëpia që bëhet si sauna, sidomos kur gjatë ditës kanë
Acarohet gazetari i njohur, në vend të një lëngu të freskët i sjellin... Gazetari Denis Dyrnjaja i cili shpesh ka ngritur alarmin për ushqimet e dëmshme që qarkullojnë në tregun shqiptar, edhe
Pranvera Frankofone, zbulohen aktivitetet në mbarë vendin nga 13 marsi Ambasada e Francës në Tiranë, ka publikuar kalendarin e aktiviteteve që do të mbahen në kuadër të Pranverës Frankofone.
Kjo pije do t'ju bëjë të reduktoni yndyrën rreth belit Yndyra e tepërt çon në zhvillimin e sëmundjeve të zemrës, diabetit, hipertensionit, mëlçisë së dhjamosur dhe rrit rrezik
Më të freskëtat e shkurtit me çmimet më të mira Muaji shkurt vjen me lajme të reja për tregun e fruta-perimeve në Shqipëri. Sipas të dhënave nga tregu Agro-Ushqimor
Çaji i sherebelës, ja si ta përgatisni Si të përgatisni lëng sherebele? 1 kupë e gjysëm gjethe sherebele të freskët 1 litër ujë 10 kokrra ylli i anisonit
3 sekretet e “shëmtuara” që shefat e restoranteve ua fshehin Mendoni që ushqimi në restorant është i përkryer ashtu sa shërbimi? E keni gabim, ashtu siç në çdo profesion tjetër edhe
Anxhela Peristeri nxjerr gjoksin tek "Rudina", moderatorja nuk e le pa komentuar (VIDEO) Kengetarja e njohur Anxhela Peristeri ishte e ftuar dje ne emisionin “Rudina’ ne Tv Klan dhe ka zbuluar nje recete te as
Shkencëtari që kthen vezën e zier në vezë të freskët Një shkencëtar australian ka fituar çmimin “Ig Nobel” për shpikjen e tij që rikthen vezën në të freskët, pasi është zier
Sa kohë duhet të zihen vezët për të qenë të ngrënshme? Veza e zier është ushqimi perfekt për një mëngjes të mirë dhe të shëndetshëm. Nëse jeni një konsumues i rregullt i tyre
Fillon moti i freskët, pasdite me vranësira Kthjellimet dhe vranësirat e lehta do të dominojnë motin në të gjithë vendin por më të theksuara vranësirat do të jenë n
Moti sot në Maqedoni me diell por i freskët Moti sot në Maqedoni do të jetë relativisht me diell të dobët por jo edhe ngrohtë. Temperaturat e mëngjesit janë -3 grad
Mëngjese të freskëta në Kosovë, rikthehen ditët me diell Moti sot në Kosovë, e diel 23 tetor 2016 parashikohet të jetë mot kryesisht me diell dhe vranësira kalimtare. Era do
Konsumoni kumbulla për një trup të shëndetshëm dhe pamje të freskët Përfshirja e kumbullave në dietën ushqimore jo vetëm që është e mirë për shëndetin, por edhe për pamjen e jashtme. Aro
Konsumimi i peshkut pengon shfaqjen e njollave në lëkurë Peshku i konservuar është po aq efektiv sa peshku i freskët, por gjithsesi se më shumë preferohet peshku i freskët, pasi
Ushqimet më të mira për të luftuar celulitin Ushqyerja e gabuar është një ndër shkaqet më frekuente në etnogjenezën e kësaj sëmundjeje, veçanërisht në rastet kur keq
Një limon në dhomën tuaj të gjumit përmirson jetën tuaj Limoni është fryti padyshim më i dobishën me shumë përdorime, por me siguri nuk keni degjuar për efektin që ka ai po ta
Ja produktet që sduhet ti mbani në frigorifer Jemi mesuar me idenë që frigoriferi është vendi perfekt ku ne mund të mbajm të fresketa cdo lloj produkti, ushqimi, per
Maqedonasit largohen për vende më të freskëta, ja kush i ndalon Vendalimet kufitare të Maqedonisë sot kanë parë kolona të gjata automjetesh. Duket sikur vapa i ka bërë drejtuesit e
Ja disa truqe për të përballuar vapën Keni problem vapën në verë? Ventilatorët dhe kondicionerët të duket sikur nuk po punojnë sic duhet sepse ju keni akoma v
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}