999 rezultate për

free

Kotaro Tokuda, "Mbreti" i Free Style (VIDEO) 22-vjeçari japonez Kotaro Tokuda ka fituar Street Style 2012 në turneun fantastik të mbajtur në Lecce të Italisë përpara
Raporti i Freedom House: Rritet shtypja e lirisë në internet Qeveritë në mbarë botën kanë intensifikuar shtypjen e lirisë së internetit dhe se mjetet e tyre për ta bërë këtë po bëhe
Freedom House kërkon mbrojtjen e lirisë së medias Organizata Freedom House me seli në Washington në një kumtesë të saj i ka bërë thirrje Parlamentit të Kosovës që të zbat
Kosovo receives the EU Roadmap for visa-free movement European Integration Minister Vlora Çitaku traveled to Brussels where the Kosovo delegation received the roadmap for vis
Freedom House: Liria e medias në rajon (FOTO LAJM) Maqedonia vazhdon të bjerë çdo ditë e më poshtë në raportin e lirive dhe të drejtave të medias dhe njeriut. Organizata e
Shqipëria hapa pas në zhvillimet demokratike Shqipëria ka pësuar tjetër rënie, përsa i përket proceseve zgjedhore, pavarësisë së sistemit të drejtësisë dhe demokraci
13th anniversary of the 1999 NATO air strikes The Government of Albania released a statement Saturday on the 13th anniversary of the 1999 NATO air strikes against for
What is March 22 for Albania Twenty years ago today, Albanians for the first time chose a democratic form of regime through direct, free and equal vo
Thaçi: UÇK, a creaction of processing the freedom Kosovo today commemorated the 14-th anniversary of the start of the event "Epopeja e UÇK-së”, dating from the 14-th anni
EULEX "far from absolute freedom of movement" EULEX chief Xavier de Marnhac says that despite certain signs of improvement, there are still areas in Kosovo where free
Berisha: Feb 20th as the day that opened the closed freedom doors Prime Minister Sali Berisha described Monday the Feb 20th as the day that opened the closed freedom doors, the closed do
EULEX allowed freedom of movement in north After a several-month-long “ban” EULEX again has freedom of movement in northern Kosovo thanks to an agreement reached o
The 4th Anniversary of Kosova’s Independence also coincides with the 100th anniversary of Albania’s independence The 4th Anniversary of Kosova’s Independence also coincides with the 100th anniversary of Albania’s independence, a hist
"Nationalism complicates Balkans-EU relations" The Balkans has made progress in democratic processes and on its EU path, U.S. NGO Freedom House has stated in its annua
Telefonata falas me Freephoo (VIDEO) Kompania Freephoo me bazë në Suedi ka ëshuar versionin freephoo 2.0. Ky program duke e instaluar në iPhone apo telefonat
“Freedom House”: Shqipëria, vend pjesërisht i lirë "Freedom House" ka publikuar raportin vjetor për indeksin e lirisë në botë duke theksuar se kryengritjet në botën arabe
Today it is 544 years since the death of Albanian national hero, Gjergj Kastriot Skënderbeu (Scanderbeg) Today it is 544 years since the death of Albanian national hero, Gjergj Kastriot Skënderbeu (Scanderbeg), one of the gre
Berisha: Freedom of speech, is inviolable Prime Minister, Sali Berisha, said today that the commitment of the majority is that freedom of speech to be an inviolab
Government of Kosovo: The agreement for free movement with Serbia, is going well While the movement “Vetëvendosje” announced that will blocks the border with Serbia on 14 January, reacts Government of
Nishani has described as a "history of success" the visa-free travel of the Albanian citizens Minister of Interior Bujar Nishani has described as a "history of success" the visa-free travel of the Albanian citizens