999 rezultate për

free

Government: Free legalization for Albanians Artan Lame, head of the Legalizations Agency said today that the government will keep the promise of free legalization f
"Freedom House" kërkon dorëheqjen e presidentit Yanukovich Organizata "Freedom House" ka dënuar fuqishëm dhunën ndërmjet protestuesve antiqeveri dhe policisë në kryeqytetin e Ukra
Freedom House vlerëson se Kosova është shtet "pjesërisht i lirë" Freedom House, me seli në Shtetet e Bashkuara, në raportin e saj më të ri për liritë e njeriut në botë konsideron se Kos
"Freedom Ship", qyteti që lundron (FOTO LAJM) E ardhmja e lundrimit sheh shumë larg tashmë. Një kompani nga Florida ka dizenjuar "qytetin lundrues" të quajtur "Freedo
Harta, ja vendet ku jeta nuk ka kuptim pa internet (FOTO-LAJM) Freedom House publikon hartën ku interneti është lehtësisht i aksesueshëm. Siç shihet në grafikun e shteteve, Amerika ka
Freestyler-i numër 1, e thotë Messi (VIDEO) Quhet Indi Cowie, freestyler profesionist dhe sipas yllit argjentinas të Barcelonës Lionel Messi është më e mira në të g
“Sex Free”, Ronaldinho “vjen” në shtrat me ty (FOTO LAJM) Cilësitë e e Ronaldinhos në fushën e futbollit kurrë nuk janë vënë në dyshim po ashtu si edhe marrëdhëniet e tij me seks
Konkurrencë e fortë për “Miss Freedom of the World” (FOTO-LAJM) Është kjo Sabina Burgaj modelja shkodrane, e cila gradualisht pretendon të korrë suksese në fushën e modës. Edhe pse ësh
VV: Të largohet kryeministri dhe deputetët që e përkrahin Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar largimin e kryeministrit, Hashim Thaçi, qeverisë dhe deputetëve të Kuvendit të Kosovës t
FH ka të drejtë për lirinë e pjesshme në Maqedoni Raporti i fundit i Freedom House është komentuar nga Partia Liberale Demokrate ku Maqedonia kritikohet për ndërhyrjen po
Demokracia shqiptare në rënie, korrupsioni në rritje Shqipëria vazhdon të shënojë zbritje sa i përket demokracisë ndërkohë që korupsioni është në rritje. Sipas raportit të f
E zë gjumi gjatë intervistës, gjumë të ëmbël Freedman (VIDEO) Mbase kishte fjetur vonë ose intervista ishte e mërzitshme. Fakt është se gjatë një lidhje të drejtpërdrejtë me Q13 Fox
FH: Maqedonia, 20 pozita më poshtë Organizata Ndërkombëtare "Freedom Hause" ka realizuar një indeks të demokracisë për vende të ndryshme. Sipas këtij indek
Mjeshtri i freestyle spektakël edhe në kantinë (VIDEO) Murilo Pitol është një prej yjeve më të famshëm në botë të freestyle dhe videot e tij në YiuTube tërheqin mijër vizitorë
Poloni, arti i xhonglimit: talenti është në rrugë (VIDEO) Larg terreneve të lojës, futbolli mund të transformohet në "art". Është kjo ideja e një grupi polakësh të quajtur "Socce
FH: Maqedonia, vend pjesërisht i lirë Maqedonia është renditur edhe këtë vit në mesin e vendeve pjesërisht të lira në raportin e Freedom House mbi Liritë në B
Raporti i "Freedom House", Shqipëria pjesërisht e lirë Shkalla e lirisë së medias dhe të drejtave civile në Shqipëri janë të barabarta me Maqedoninë, Bosnjën dhe Kosovën dhe s
“Born Free”, kënga e fushatës së PS-së (VIDEO) Kënga me titull “Born Free” e Kid Rock, është shpallur kënga fituese e cila do të jetë kolona zanore e fushatës së Parti
Kotaro Tokuda, "Mbreti" i Free Style (VIDEO) 22-vjeçari japonez Kotaro Tokuda ka fituar Street Style 2012 në turneun fantastik të mbajtur në Lecce të Italisë përpara
Raporti i Freedom House: Rritet shtypja e lirisë në internet Qeveritë në mbarë botën kanë intensifikuar shtypjen e lirisë së internetit dhe se mjetet e tyre për ta bërë këtë po bëhe